Witam wszystkich złożyłem sobie programator stk200 i skromną płytkę testową. Problem polega na tym że podczas programowania Bascom-Avr wyskakuje okienko w którym jest „writing ROM” i stoi. Jak się go pchnie dalej to wyskakuje „Difference at 0000” i nic się nie dzieje. Jak biorę „manual program” to wyskakuje „Could not identify chip with ID:000102” i przechodzi dalej tam klikam na „identify chip” i nic ale jak odepnę i przypnę z powrotem zasilanie to znajduje procka (przy okazji AT90S2313) i to tyle jeżeli chodz o programowanie w tym programie.
Teraz ATMEL AVR ISP i tu eureka można weryfikować, kasować i nagrywać super !!! ale każdą operacje trzeba poprzedzić wyłączeniem i włączeniem programatora od zasilania oraz podaniem na reset stanu niskiego ...
DLACZEGO ???
Proszę o pomoc i z góry dziękuje ...
Teraz ATMEL AVR ISP i tu eureka można weryfikować, kasować i nagrywać super !!! ale każdą operacje trzeba poprzedzić wyłączeniem i włączeniem programatora od zasilania oraz podaniem na reset stanu niskiego ...
DLACZEGO ???
Proszę o pomoc i z góry dziękuje ...