Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

(Aston v 2.26) - Moduły CI do Cyfry+ współpracujące z Clone+ ?

18 Gru 2012 01:38 3555 3
  • Poziom 9  
    Mam TV z tunerem sat. i gniazdem CI, planuję kupić drugi TV również z wbudowanym tunerem i gniazdem CI+ i kupić abonament w Cyfrze+ (na razie mam kablówkę z Multimedii).
    Chciałbym puścić uprawnienia na oba odbiorniki spliterem bezprzewodowym, ale z tego co czytałem mogą być problemy.

Cyfra daje moduły CI+, które podobno nie działają z żadnymi spliterami. Multiroom z kartą, którą co kilka godzin trzeba wyjmować i odnawiać uprawnienia to jakiś idiotyzm. Zewnętrznych tunerów wolałbym uniknąć.

Pozostają jeszcze moduły niezależnych firm, np. Aston v 2.26 i w związku z tym mam kilka pytań.

Aston chyba jest CI (bez plusa), czy będzie poprawnie działał w telewizorze z gniazdem CI+?
    Czy aston nie stwarza problemów przy współpracy ze spliterem Clone+?
    Czy będzie on miał ograniczoną funkcjonalność w stosunku do modułów CI+ dostępnych w Cyfrze+?
    Czy będzie z nim działał PVR jeżeli telewizor ma taką mozliwość?
    Czy będzie działał VOD?
    Czy są jakieś minusy zastosowania modułu Astona zamiast zewnętrznego dekodera (np. szybkość przełącznia kanałów lub inne niespodzianki)?

Obecnie mam telewizor Panasonic TX-L32E30E z gniazdem CI, a wkrótce dokupię prawdopodobnie jeden z niżej wymienionych:
    Samsung UE46ES8000S lub UE46ES7000S
    Sony KLD-46HX855 lub 46HX755
    wszystkie są z gniazdem CI+.

Pozdrawiam
    Szymon
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Aston CI bez plusa też działa, tak przynajmniej wielu użytkowników mówi, chyba że ostatnio coś się zmieniło z kartami C+.
    Obiło mi się o uszy, że teraz cyfra daje normalne karty do multirooma, tzn nie trzeba ich wyciągać i odnawiać uprawnienia - czy to prawda?

Bo w takiej sytuacji nie potrzebny mi spliter, w nowym telewizorze miałbym CI+ od cyfry a w starym CI astona z drugą kartą od multirooma.
    Będzie to działać?
  • Użytkownik usunął konto