Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

CI moduły? Załączone zdjęcia? Co mogę oglądać na modułach?

starter55 17 Apr 2006 14:03 2159 8
    starter55
    Level 24  
    Witam
    Troche jestem zielony w modulach a moge kupic takie jak na zdjeciu co za pomoca ich moge ogladac ?
    Mam w planach zakup fergusona wlasnie z CI
    FTM
    Level 15  
    Witaj,
    z tego co widzę masz tam Aston-a czyli będziesz mógł potem dokupic np. czarnulkę z C+ (oczywiście "edukacyjną" :) ) i oglądać cały pakiecik... rodzimego operatora :). Co zaś się tyczy Ice crypta... patchowalny jest o ile wiem tylko black... więc wybór należy do Ciebe :). Ale! No właśnie ze zdjęcia trudno wywnioskować co to za model ICECRYPTA bo dla mnie to wygląda na Reda, a wtedy:

Uniwersalny moduł kodowy ICECRYPT RED, Moduł umożliwia dekodowanie kart (i dzięki temu odbiór programów kodowanych) w następujących systemach:

- SECA 1
    - SECA 2 (między innymi pracuje z kartami Cyfra+)
    - VIACCESS 1
    - VIACCESS 2 (karty erotyczne w tym 6 miesięczny dostęp do kanału Don't Panic bez karty!)
    - BETACRYPT (w tym systemie kodowane są dawniejsze karty na Premiere World)
    - IRDETO
    - IRDETO 2 (w tym systemie kodowane są karty na kanały dla dorosłych oraz karta na FreeXTV
    - CRYPTOWORKS (w tym systemie kodowane są karty na kanały UPC Direct i Czech Link)
    - NAGRAVISION (podobno można przystosować moduł do kart Polsatu Cyfrowego)

Moduł współpracuje z praktycznie wszystkimi tunerami cyfrowymi dostępnymi obecnie na polskim rynku i posiadającymi gniazda CI na moduły kodowe.

Pozdrawiam
    starter55
    Level 24  
    Dzieki za wyczerpujaca wypowiedz
    Ile mozna polozyc za take CI ?,
    naprawde nie orietuje sie w cenach.

jak rozpoznac czy to jest red lub inny?
    jakies numery seryjne typ etc. ...?
    W ogloszeniu jest ze za pomoca tego icecrypta mozna mdzy innymi ogladac tps.
    FTM
    Level 15  
    Cena Astona 2.0 w detalu to ok. 380 zł
    Nie potrafię Ci powiedzieć ile kosztuje 1.05 a taki masz sadząc po wyglądzie. Co do Icecrypta nie umiem ci pomoc ale jak juz mowilem wyglad swiadczy o tym, ze masz reda. Ceny nie powiem bo nie znam.
    erneest
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Ten Aston na zdjęciu to wersja 1.05, najbardziej rozpowszechniona. Co do Astona 2.0 to moduł dwustrumieniowy czyli umożliwia jednoczesne nagrywanie jednego strumienia i oglądanie drugiego w tym samym czasie. Do wykorzystania tej funkcji potrzebny jest odpowiedni odbiornik sat z funkcją PVR.
    starter55
    Level 24  
    Dodam ze gosciu chce za te moduly po ok 120 zl za sztuke tak jest w ogloszeniu.
    Czy warto jest inwestowac w takie moduly kase ? czy kupic cos juz nowszego?
    Dzieki bardzo za sugestie :D
    FTM
    Level 15  
    Raczej ceny nie są najgorsze biorąc pod uwagę, że moduły na rs232 do ferdków sprzedają po ok 100 zł. Czy wart inwestowac? Jezeli to jest Red to uważam, ze tak ale to moje subiektywne odczucie. wszystko zalezy ile masz kasy do zainwestowania, do czego (jakich kanałów) chcesz to uzywac itd, itp... osobiście raczej bym kupił Ice crypta reda...
    starter55
    Level 24  
    Teraz mam filipa 3010 i kena dtf2 ale chce sie przesiasc na cos z modulem,po sprzedaniu tamtych kombajnow i dolozeniu z 300-400 zl mozna juz z powodzeniem rozejrzec sie za jakims z CI i HDD
    Wiec narazie czytam sprawdzam i pytam :D
    pozdrawiam.

Ps
    moze ktos na forum orientuje sie w cenach takich CI?
    system
    Level 15  
    Witam,
    Ja takze mam zaptanie dotyczace modolow dostepu poniewaz planuje takowy zakup ale do zastosowania nie w tunerze ale w telewizorze ktory ma taki slot na modol, czy ktos tu z zebranych wie jak to dziala z tv i czy wogole dziala ??
    pzdr