Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radiowe sterowanie wyciągiem spalin

18 Gru 2012 01:39 1695 3
 • Poziom 22  
  Witam
  Posiadam na warsztacie wyciąg spalin, włącznik jego jest na drugim końcu warsztatu i nie chce mi się biegać po 20m żeby go włączać i wyłączać.
  Chciałbym sterować nim radiowo.

  Jeżeli to nieodpowiedni dział to proszę o przeniesienie.

  Poszukuję jakiś niedrogi sterownik z pilotem radiowym, (do zamka centralnego się nie nada), bo potrzebuję coś co będzie na stałe po naciśnięciu przysicku na pilocie zwierać lub rozwierać obwód, którym będzie zasilana cewka 3 fazowego stycznika.

  Znalazłem bardzo tani sterownik (30zł+przesyłka) ze ściemniaczem do taśm ledowych, ściemniacz niepotrzebny i używałbym tylko funkcji on/off.

  Co wy na to, czy może zastosować inny sterownik?

  Pozdrawiam
 • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
 • Poziom 31  
  Witam
  Ad1 Zły dział
  Ad2 Sterownik CZ jak najbardziej sie nada, wystarczy na jego wyjściu poprzez mostek prostowniczy podłączyć przerzutnik typu T (przykładowo zbudowany na cd4017). Jedno przyciśnięcie przycisku będzie załączało wyciąg a kolejne wyłączało wiec tak jak potrzebujesz.
  Pzdr.
 • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
 • Poziom 33  
  A czy nie łatwiej kupić marketowy zestaw gniazdek na pilota? Rozmontować jedno gniazdko i pod przekaźnik na płytce podłączyć cewkę stycznika.

 • Poziom 37  
  Przecież można dorobić wtyczkę do przewodu wentylatora i używać wyżej wymienionego "sterowanego gniazdka" - a jak wentylator 3f, to wtyczka mogłaby zasilać cewkę stycznika.