Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GoClever R75 Zablokowane urządzenie przez wzór odblokowania.

macek584 18 Gru 2012 15:33 68400 31
  • #1 18 Gru 2012 15:33
    macek584
    Poziom 11  

Witam!
    Posiadam tablet goclever r75 i miałem ustawiony wzór odblokowania. Wzór został wprowadzony przez dzieci źle kilka razy i tablet został zablokowany, mozna go odblokowac poprzez zalogowanie się do konta google, ale w tablecie jest wyłączona sieć wifi, wiec niestety nie mam takiej możliwośći. Szukałem w internecie różnych sposobów, ale nie mogę trafić na ten właściwy. W jaki sposób mogę naprawić tą "usterkę"?

0 29
  • #2 18 Gru 2012 15:44
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

1. Wyjmij kartę pamięci.
    2. Naciśnij równocześnie przyciski "Volume Up" + "Volume down" i Power.
    3. Powinno pokazać się menu.
    4. Zwolnij przyciski. Za pomocą przycisków "Volume" najedz na opcję "Factory Reset".
    5. Zatwierdzasz przyciskiem "Power".

Niestety, po tej operacji wszystkie aplikacje i ustawienia zostaną usunięte (wraz z zabezpieczeniami).
    Tablet musisz ponownie skonfigurować z swoim kontem Google oraz zainstalować aplikacje od nowa.

0
  • #3 18 Gru 2012 15:45
    macek584
    Poziom 11  

I własnie tutaj zaczynają się schodki... W tym tablecie nie ma przycisków volume up oraz volume down.... Są tylko power oraz reset.

1
  • #4 18 Gru 2012 16:17
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

Racja :(
    To solucja do A73 :(

0
  • #5 18 Gru 2012 16:55
    macek584
    Poziom 11  

W takim razie jakies inne możliwośći...?

Dodano po 13 [minuty]:

Ewentualnie instalacja nowego androida, czy tam romu. W jaki sposob moge to zrobić na tym urządzeniu?

3
  • #6 18 Gru 2012 17:05
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

Zanim zaczniesz instalację ROM-u, spróbuj jeszcze jednej możliwości.
    1. Przytrzymać klawisz "Power".
    2. Nacisnąć i trzymać przycisk "Home" (te 4 kwadraciki)
    3. Zwolnić przycisk "Power".
    4. Powinno odpalić się "Recovery menu".
    5. opcja "Factory reset".

-5
  • #7 18 Gru 2012 20:10
    macek584
    Poziom 11  

Nic z tego... Próbowałem...

Dodano po 1 [godziny] 11 [minuty]:

W jaki sposób mógłbym wgrać ewentualnie nowe oprogramowanie?

Dodano po 27 [minuty]:

Jest postęp!
    Rozkręciłem mojego andka, pod spodem płyty głównej znalazłem przycisk odpowiadający dotykowemu HOME. Włączyłem tak jakby recovery, tzn na ekranie pokazał się leżący android z otwartym brzuchem i wykrzyknikiem nad i nic więcej się nie dzieje. Co teraz robić?

Dodano po 1 [godziny] 17 [minuty]:

Potrzebuję system dla tego modelu. Wgrałem mu z inngo tabletu, ale niestety nie działa.

4
  • #8 23 Gru 2012 00:29
    Ryszard111
    Poziom 11  

A wcisnac reset ? - jest otworek w tylnej czesci obudowy,

3
  • #9 04 Sty 2013 10:10
    czorcia7
    Poziom 9  

Witam,

Jak udało Ci eis wgrać nowy soft?

U mnie też jest android z otwartym brzuchem i w sumie nie wiem co dalej...
    Jak włączyć instalację nowego softu?

Przez usb nie mogę sie połączyć z kompem
    :(

0
  • #10 04 Sty 2013 14:43
    Ryszard111
    Poziom 11  

Nagrac na karte microSD. Trzeba dostosowac sie dokladnie do instrukxji, niezapominjac o pelnym naladowaniu akumulatora. Operacja ta jest krytyczna, dlatego trzeba do tego podchodzic b.ostroznie, np pliki z softem musza byc z pewnego zrodla i dobrze przegrane,

-1
  • #11 04 Sty 2013 15:03
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

Oficjalny update dla GoClever TAB R75 (nie 7500).

Wgrania tego ROM-u można dokonać tylko mając dostęp do systemu.

1. Pobieramy wszystkie 6 załączonych archiwów. (Wszystkie pliki na miejscu.)
    2. Rozpakowujemy na dysku, za pomocą np. WinRAR-a.
    3. Otrzymamy plik o nazwie update.zip o rozmiarze 138,859,347 bajtów. (MD5 : A2894770C3696D15386E96C4873EE75C).
    4. Przygotowujemy kartę pamięci, formatując ją w FAT32, a następnie grywamy plik update.zip do głównego jej katalogu.
    5. Kartę wkładamy do tabletu.
    6. Uruchamiamy menu "Settings" a następnie "About MID".
    7. Następnie wybieramy "System updates". I kolejno : "Install system update", "From SD Storage" i "Install now".
    8. Tablet powinien się przeładować i dokonać aktualizacji.

Aktualizacja oprogramowania nie powinna zająć dłużej niż kilka minut, natomiast pierwszy start może być dużo dłuższy.
    Bateria powinna być naładowana do pełna, a tablet powinien być "na ładowarce".
    Wszelkich zmian/instalacji/aktualizacji dokonujesz na własne ryzyko.

4
  • #12 04 Sty 2013 16:04
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

Full System Recovery dla GoClever TAB R75 (nie 7500).

ROM ten można wgrać do każdego R75, który ma sprawny bootloader. Nie ma potrzeby wchodzenia do systemu.

1. Pobieramy wszystkie 10 załączonych archiwów. (Wszystkie pliki na miejscu.)
    2. Rozpakowujemy na dysku, za pomocą np. WinRAR-a.
    3. Otrzymamy dwa pliki:
    rksdfw.tag - 10 bajtów. (MD5 : 101969C67741B9A8C6763074BE4EBAD0)
    sdupdate.img - 583,366,552 bajtów. (MD5 : DB122049FDF8FE6E5EBE42721893CC48)
    4. Przygotowujemy kartę pamięci, formatując ją w FAT32, a następnie wgrywamy oba pliki do głównego jej katalogu.
    5. Kartę wkładamy do tabletu.
    6. Uruchamiamy tablet.
    7. Tablet powinien automatycznie dokonać aktualizacji.
    8. Jeżeli aktualizacja nie wystartuje automatycznie:
    - wyciągamy kartę pamięci.
    - wchodzimy w tryb serwisowy. (Zielony robot z otwartym brzuchem.)
    - wkładamy kartę

Aktualizacja oprogramowania nie powinna zająć dłużej niż kilka minut, natomiast pierwszy start może być dużo dłuższy.
    Bateria powinna być naładowana do pełna, a tablet powinien być "na ładowarce".
    Wszelkich zmian/instalacji/aktualizacji dokonujesz na własne ryzyko.

16
  • #13 09 Sty 2013 20:12
    cichopaw
    Poziom 1  

Słuchajcie...mam ten sam problem. Zablokowany sprzęt i się nie chce uruchomić. Fajny jest opis, pliki na wierzchu ale jestem nowy i udało mi się ściągnąć tylko dwa party, na resztę potrzebuję ptk :(( czy byłby ktoś łaskawy i pomocny bym mógł je pobrać w inny sposób ? ...lub jaka inna pomoc ? BARDZO WAŻNE.

0
  • #14 11 Sty 2013 20:55
    bebran
    Poziom 9  

przy okazji temaru R75 chcę zapytać ponieważ chciałem zrobić roota na moim tablecie i bo zrestartowaniu pokazuje się tylko logo GOCLEVER - Android on board a potem powinien pokazać się napis ANDROID ale jest już czarny ekran.
    Po podłączeniu do komputera widz tableta,

Tablet ma 4 tygodnie wiec nie wiem czy go wysyłac na gwarancje czy samemu cos wykąbinowac?

proszę o rade

2
  • #15 12 Sty 2013 00:09
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

bebran napisał:
    chciałem zrobić roota na moim tablecie

A taka operacja nie powoduje unieważnienia gwarancji?

0
  • #16 17 Sty 2013 11:07
    Jacek R
    Poziom 10  

Odpowiedź z serwisu w sprawie zablokowanego Go Clever
    Adnotacja serwisu :
    Urządzenie zablokowane przez osoby trzecie. Z przykrością informuję że koszt wymiany oprogramowania wynosi 80zł brutto. W przypadku braku zgody na naprawę koszt diagnostyki oraz transportu wynosi 45zł brutto ( 13 punkt warunków gwarancji ) Bardzo proszę o informację czy naprawić sprzęt
    Płatność za naprawę jest w formie pobrania u kuriera z DHL przy odbiorze sprzętu.
    Proszę również o informację czy za usługę ma być wystawiona faktura VAT czy Paragon, jeżeli faktura to dane do niej poproszę. Przy braku informacji serwis wystawia z automatu paragon.
    Proszę o informację co robimy z tym sprzętem.
    Co o tym sądzicie.

-1
  • #17 17 Sty 2013 11:21
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

Jacek R napisał:
    Co o tym sądzicie.

Trochę się pospieszyłeś z wysyłką tego sprzętu. Można to urządzenie odblokować we własnym zakresie w kilkanaście minut.
    Napisz do nich i zapytaj, czy koszty tej "naprawy" wraz z wysyłką, to 80 zł. Jeżeli tak, to niech to zrobią i nasz działający sprzęt. Jeżeli mają zamiar doliczać jakieś inne opłaty, to powoli traci to sens.

0
  • #18 20 Sty 2013 23:00
    pawel01
    Poziom 24  

Jest na android forum post o tym założony przeze mnie i softy do r75 i 7500 i root+ recovery. Soft z r75 ma wbudowanego roota i su a do 7500 trzeba dograć osobno. Oto linki:
    soft, recovery i root

0
  • #19 02 Lut 2013 18:34
    papisp
    Poziom 15  

Też mam zablokowanego R75 wgrałem na kartę pliki najpierw Oficial_4_0_3_update_GoClever_R75 aktualizacja startowała automatycznie i niby wszystko ok a po restarcie dalej zablokowany jakby nic się nie wgrało. To samo było z plikami GoClever_R75_full_system_update
    Co robię nie tak?
    Jak wejść w tryb awaryjny w tym modelu, trzeba go rozkręcić?
    ....wchodzimy w tryb serwisowy. (Zielony robot z otwartym brzuchem.) Jak?

0
  • #20 09 Lut 2013 10:52
    pawel01
    Poziom 24  

Jak tablet sie nie wlacza to treba go rozebrac, wyjac plyte glowna i z drugiej strony jest przycisk co wprowadza go w bootloader. Trzeba go trzymac i podpiac kabel usb i sciagamy rkbathtool instalujemy sterowniki, sa w programie, sciagamy softa wybieramy plik img i klikamy aktualizacja lub update zalezne od jezyka po wgraniu i uruchomieniu sie tableta czekamy niech sam wszystko sobie system pouklada potem wylaczamy sprzet i skladamy go i mamy dzialajacego tableta. W pare postow wyzej jest podane 3 linki z softem rootem i recovery.

0
  • #21 15 Mar 2013 17:36
    jankesmj
    Poziom 10  

mam podobny problem tablet jakiś chiński taki model http://allegro.pl/tablet-mpower-geckoo7-1-2ghz-4gb-wifi-android4-0-4-i3040095164.html
    zablokowany poprzez wprowadzanie złego wzoru odblokowania... do tego użytkownik nie zna haseł do google a kto wie czy poprawne konto google mi podaje.. ehh te dziecioki! konto google zablokowane do trybu odblokowania dwuetapowego... masakra - jak nie znasz danych to po zawodach. Ale do rzeczy.... Chcę go sformatować do fabrycznych ustawień, powyższy model uruchamiam poprzez wciśnięcie power+volume(+) po kilku sekundach na chwilkę pokazuje się stojący robot i na brzuszku coś mu się tam przez chwilkę kręci.... potem pada na plecy z otwartym brzuszkiem i czerwonym trójkątem z wykrzyknikiem. tak sobie tablet wisi, nic więcej nie działa, żaden przycisk (oprócz przytrzymania power, który wyłącza).... po kilku minutach tablet sam się restartuje, ale znowu do ekranu odblokowania poprzez podanie konta google.... pomocy co można jeszcze zrobic?.... aha dodam że poprzez włączanie power+volume(-) uruchamiam tablet do ekranu odblokowania poprzez wpisanie konta google i dodatkowo pisze w lewym dolnym narożniku Tryb awaryjny... nic po za tym się nie dzieje innego... dodam że tablet nie ma przycisku reset, nawet go otwarłem i na płycie głównej nie ma reset.

sprzęt to SoftwinerEvb https://www.google.pl/search?q=softwinerevb&h...IOIqtgOAL&sqi=2&ved=0CDEQsAQ&biw=1024&bih=653

0
  • #22 18 Mar 2013 10:36
    pawel01
    Poziom 24  

To jak odpala w recovery to juz cos jest, sciąg sdk i zainstaluj sterowniki i przez adb przejdz do bootloadera i znajdz jakies cwm na niego, najlepiej szukac po modelu procka i jak znajdziesz i wgrasz to robisz wipe data/factory reset i powinien byc bez hasla.

0
  • #23 18 Mar 2013 10:40
    jankesmj
    Poziom 10  

pawel01 napisał:
    sciąg sdk i zainstaluj sterowniki i przez adb przejdz do bootloadera i znajdz jakies cwm na niego

Pawel01.... a mógłbyś mi tak trochę rozjaśnić użyte terminy: sdk; adb; cwm ? :)

0
  • #24 19 Mar 2013 22:32
    pawel01
    Poziom 24  

Wejdz na forum.android.com.pl i w dziale goclever r75 jest wszystko.

0
  • #25 11 Lip 2013 10:49
    matty07
    Poziom 8  

panowie, wgralem softa metoda z rozbieraniem tableta i teraz nie dziala mi dotyk. Moglem uszkodzic dotyk kiedy go nawet nie wyciagalem czy po prostu zly soft albo brak sterownika?

0
  • #26 12 Lip 2013 19:07
    GoClever Support
    Poziom 12  

Cześć matty07,
    tak... niestety mogłeś. Szczególnie, jeśli wcześniej z tym samym sterownikiem wszystko było ok. Dlatego aby uniknąć takich sytuacji namawiamy do korzystania z autoryzowanego serwisu.
    Być moze teraz będzie to jedyna droga "reanimacji"

Dla pewności - co dokładnie wgrywałeś (dokładne oznaczenie softu, pls)? Moze uda się jednak pomóc zdalnie.

Pozdrawiam

0
  • #27 13 Lip 2013 17:07
    matty07
    Poziom 8  

wgrywałem juz kilka softów, oficjalne lub tez modyfikowane i na kazdym to samo więc chyba dotyk do wymiany. Ile taka usługa wymiany dotyku w serwisie?

1
  • #28 15 Lip 2013 09:41
    GoClever Support
    Poziom 12  

Witaj,
    Jeśli będzie to tylko wymiana wyświetlacza, a nie dodatkowe kłopoty, koszt wyniesie 215 zł brutto. Jeśli jednak usterka jest poważniejsza, to wtedy cena może wzrosnąć.
    Pozdrawiam i trzymam kciuki, żeby wszystko się udało :)

0
  • #29 07 Wrz 2013 17:31
    pawciol
    Poziom 9  

Mam nadzieje ze pomoże mi to w moim tablecie :)

0