Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE-37ES6100 - obraz nie jest płynny ;/

19 Gru 2012 19:20 3525 8
  • Poziom 8  
    Witam. Zakupiłem Samsunga Smart TV UE-37ES6100. Wszystko jest ok poza dwiema rzeczami. Proszę o pomoc. Pierwsza rzecz jest dla mnie priorytetowa.
    1) W trakcie oglądania kanału telewizyjnego HD, także kiedy emitowany jest materiał nakręcony natywnie w HD, obraz nie zawsze jest idealnie płynny. Nie wiem jak to wytłumaczyć, odtwarza normalnie - jest płynnie, lecz przy niektórych scenach tak jakby zcinał lekko i postacie nie ruszają się w tak idealnej płynności. Nie potrafię powiedzieć od czego to zależy, nie ma też reguły na to kiedy to się pojawia, notorycznie w czasie oglądania. Może się nie znam, ale wydaje mi się że czegoś takiego nie powinno być. Używam dekodera HD MINI 2000 Cyfrowego Polsatu, osobno dokupiłem kabel HDMI (kabel jest taki trochę płaski).

Czy to wada telewizora, czy może jakiś słaby przesył danych z dekodera do TV? Może włączony jest jakiś specjalny tryb? Co to może być?

2) W telewizorze tym nie mogę niestety połączyć się z internetem. Sygnał w pokoju to jakieś 2,3 kreski w skali 5. Podłącza pod router (TP LINK TD-W8961ND), ale połączenia z netem już nie ma (po Wi-FI). Czasem nie łączy się też z samym routerem. Próbowałem z ręcznym wpisywaniem tych wszystkich IP, adresów bramek i lipa..

3)Ostatnie małe pytanko: czy mając taki panel LED jak w tym telewizorze rzeczy typu jaśniejsze punkty na ekranie mogą być normalną rzeczą, czy jest to usterka? (na ciemnym tle w jednym punkcie obraz jest widocznie jaśniej podświetlany)

Dziękuję za poświęcony czas. Bardzo proszę o pomoc. Telewizor dopiero został zakupiony więc jeśli to będzie wada sprzętu to chciałbym się odwołać jak najszybciej do sklepu..

Pozdrawiam
  • Specjalista Sieci, Internet
    adrian349 napisał:
    Czy to wada telewizora, czy może jakiś słaby przesył danych z dekodera do TV? Może włączony jest jakiś specjalny tryb? Co to może być?
    Taka sytuacja może mieć wiele przyczyn,z opisu wygląda to tak, że mogą to być zarówno problemy na nadawaniu jak i przy dekodowaniu sygnału przez dekoder. Odbiornik TV w tym przypadku jest tylko monitorem odtwarzającym to co dostaje po HDMI, więc stawiałbym przede wszystkim na dekoder.

Dekodowanie audycji w HD wymaga dużej wydajności dekodera i w momencie, kiedy odbierany sygnał z anteny jest kiepskiej jakości dekoder może się nie wyrabiać z obróbką wszystkiego. A ponieważ najwięcej mocy obliczeniowej potrzeba właśnie przy dynamicznych zmianach obrazu, to właśnie wtedy ujawniają się wszelkie niedoskonałości (zarówno po stronie nadawczej, jak i odbiorczej).

Podłącz dekoder po złączu SCART i zobacz czy wtedy też będziesz miał te przycinki na programach HD. To raz. A dwa - podłącz antenę telewizyjną i spróbuj odbioru mux-ów naziemnych. W mux-1 i mux-3 masz transmisje HD, wyeliminujesz problem samego odbiornika telewizyjnego.
  • Poziom 8  
    Dzięki za podjęcie tematu.
    A więc w ustawieniach obrazu, a mianowicie w tej opcji Clear Motion wybrałem gotową definicję pod nazwą "Płynne" (wcześniej było "standardowe") i teraz obraz zaczął w końcu sensownie wyglądać. Nie wiem dlaczego nie działało tak od początku.. Więc ten problem niejako został rozwiązany, nie wiem czy tak jak powinno być rozwiązane, ale bynajmniej działa..

Jednak dalej potrzebuję pomocy odnośnie punktu 2 i przy okazji 3.
    Proszę o pomoc.
  • Poziom 39  
    Co do punktu 3 to jest tak zwany clauding,występuje on na wskutek naprężeń matrycy podczas transportu,montażu samej matrycy,skręcenia tv,można to zmniejszyć poprzez ustawienia obrazu,niektórzy zmniejszają to zjawisko poprzez poluzowanie śrub obudowy,u mnie jest jeszcze jaśniejszy punkt w tym miejscu gdzie znajduje się zasilacz tv. Ale nie wydaje mi się aby to było na tyle denerwujące aby rozkręcać tv.
  • Poziom 8  
    U mnie ten "clouding" objawia się jasniejszym podświetleniem w TYM MIEJSCU

Czy mogę to reklamować lub żądać wymiany egzemplarza na inny?? (bo mam taką możliwość na wypadek trefnego sprzętu) ale nie wiem czy uznają to jesli cchodzi o ten clouding
  • Poziom 39  
    U mnie występuje to po rogach ekranu oraz na środku ekranu w poziomie po lewej stronie,ja tv nie reklamowałem bo mi to nie przeszkadza nawet uwagi na to nie zwracam bo to jest niewielkie.A czy reklamacja to uwzględnia to nie mam pojęcia.Popatrz jak u innych wygląda t zjawisko i porównaj sobie to.Link
  • Poziom 2  
    Ja mam 40" 6100 i też mam takie przebarwienia, najbardziej widoczne na czarnym tle. Wygląda to tak jak jakieś płomienie (w tym samym miejscu co ty zaznaczyłeś), ale z tego co słyszałem u mnie w sklepie nawet seria 8000 też to ma.
  • Poziom 8  
    Widziałem parę przykładów w sieci. Trochę mnie to denerwuje bo zależnie od podświetlenia w danym momencie, czasem ta plama jest naprawdę jasna ;/
  • Poziom 39  
    u mnie wogole tego nie widać,chyba ze będzie ciemne tło tak jak kolega wspomniał tylko muszę jeszcze mieć ciemno w pokoju.