logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Problem z Głosem w NOKIA 5110 po flashowaniu Pawelcem...

Łośioo(ó) 07 Lut 2005 15:37 2522 23
REKLAMA
  • #1 1206694
    Łośioo(ó)
    Poziom 15  
    Posty: 190
    Pomógł: 2
    Ocena: 5
    Witam... wczoraj tzn w Niedziele przeprowadziłem dobrą opracje flashowania. Mam zasięg. Dziś się skumałem że gdy do kogoś dzwonie to zamiast głosu są dziwne szelesty i trzaski (jakby się modem logował do sieci). Nie wiem co może byc tego powodem. BO zasięg jest . Soft jest Pawelca .
  • REKLAMA
  • #2 1206862
    DEREK12345
    Poziom 21  
    Posty: 616
    Pomógł: 14
    Ocena: 9
    nie pracuje sie w niedziele :ok:
    wgraj jeszcze raz i zobacz.wgraj tez orginalnego softa.wykluczysz uszkodzenie mechaniczne.
  • #3 1207761
    Łośioo(ó)
    Poziom 15  
    Posty: 190
    Pomógł: 2
    Ocena: 5
    No to jest przy wszystkich softach co wgrałem oprócz oryginała . Ale co może być przyczyną programową?? pzodro...
  • #4 1208703
    skali
    Poziom 18  
    Posty: 459
    Pomógł: 12
    Ocena: 31
    Użyj np. "Nokiatool" i w "Special Factory Set" zaznacz wszystko oprócz "default IMEI" a następnie "Apply SFS".
  • REKLAMA
  • #5 1209387
    Łośioo(ó)
    Poziom 15  
    Posty: 190
    Pomógł: 2
    Ocena: 5
    No spoko :) ale jak mam podłączony konwerter M/FBus i gdy 5110 jest włączony z kartą sim w menu to mi wyskakuje napis phone not connected. Kabelek jest 100 % sprawny. Jak do tego dojść? :)
  • REKLAMA
  • #6 1211785
    skali
    Poziom 18  
    Posty: 459
    Pomógł: 12
    Ocena: 31
    Używając "nokiatool", telefom ma być włączony i bez karty SIM i oczywiście łączysz się Mbusem.
  • #7 1212967
    golo
    Poziom 16  
    Posty: 218
    Pomógł: 4
    Ocena: 7
    Nokia Eeprom Tools v3.1 - i po krzyku.
  • #8 1217397
    pepiiss
    Poziom 15  
    Posty: 220
    Pomógł: 2
    Ocena: 1
    czesc a moze jest po prostu sof zwalony sciagnij inny i sprobuj go wgrac
  • #9 1221280
    Łośioo(ó)
    Poziom 15  
    Posty: 190
    Pomógł: 2
    Ocena: 5
    MaciejKa proponował mi na gg Olbrzyma , ale doszedłem do wniosku że to shit . Nie próbowałem zniego przeprowadzić połączenia bo kasy nie miałem. ALe spróbuje pozdro...

    Dodano po 3 [godziny] 36 [minuty]:

    Golo możesz zapodac linka by ściągnąc i mniej więcej opis tej czynności
    jak przywrócić telefon do normalnego działania?? thx pozdro...
  • #11 1227789
    Łośioo(ó)
    Poziom 15  
    Posty: 190
    Pomógł: 2
    Ocena: 5
    Po zabiegu Nokia eeprom tools komórka nie interpretuje karty sim jest napisane "karta sim nie przyjęta" , wgrałem nowy soft to samo .
    Może ktoś mi udzieli instrukcji krok po kroku jak wgrać pożądnie softa.... thx z góry..
  • #12 1228675
    domel.an
    Poziom 24  
    Posty: 497
    Pomógł: 57
    Ocena: 136
    domel.an napisał:


    tam masz wszystko jak na tacy podane czego wiecej oczekujesz ??
    patrz po lewej stronie : artykuly !!!
    a komunikat "karta sim nie przyjeta" to moze byc poprostu simlock :)
    pozdr.
  • #13 1229285
    laufer888
    Poziom 19  
    Posty: 243
    Pomógł: 25
    Ocena: 37
    miałem to samo wgrałem Pawelca do 5110 V05.27 i komunikat że karta sim nie zaakceptowana a nokia V05.22 było ok myślę że wersja V05.27 nie trawi Pawelca
  • #14 1234024
    gulinski
    Poziom 16  
    Posty: 241
    Pomógł: 8
    Ocena: 28
    trche zbocze z tematu ..

    Czy ktoś flash'ował swoje 5110 softem Olbrzym 8_21B z przytaczanej powyżej stronki
    Ten soft jest na bazie oryginalnego softu 5.30 - nie wiem czy będzie działał w telefonie w którym był 5.28 ?

    monologu część dalsza

    Przefleszowałem telefon tym Olbrzymem i pierwsza reakcja po przeliczeniu sum kontrolnych pełnym resecie ustawień taka sama jak po sofcie Pawelca, ale ...
    Istotnie nie było słychać lektora po połączeniu na automatyczny BOK.
    Wyłączyłem telefon i załączyłem ponownie.
    Przed wpisaniem PUK PIN pobawiłem się regulacją głośności - po dłuższym przytrzymaniu strzałki do góry lub do dołu (ważne aby zauważyć na wskaźniku graficznym zmiane poziomu głośności) regulacja zadziałała !
    Wyłączyłem i włączyłem telefon.
    Po wpisaniu pin i testowym połączeniu na automatyczny BOK uslyszałem głos lektora.
  • REKLAMA
  • #15 1237730
    rewik
    Poziom 18  
    Posty: 389
    Pomógł: 15
    Ocena: 61
    Jeśli chodzi o zniekształcenie dźwięku to wystarczy w knoku zrobić resety, a gdy po usunięciu simlocka nie przyjmuje karty sim to naciśnij "zmień imei", a następnie "użyj oryginalny imei".
  • #16 1245528
    Łośioo(ó)
    Poziom 15  
    Posty: 190
    Pomógł: 2
    Ocena: 5
    no spoko ale teraz mam komunikat karta sim nie przyjeta i tonie kwestia simlocka musze zflashowac orygianlyn soft i lookne.... może ktoś wrzucić tutaj oryginalny soft... zdiagnozowałem w eeprom tools i wziąłem opcje napraw i doopa teraz jest komunkat karta sim nie przyjeta :/.
  • #17 1245625
    laufer888
    Poziom 19  
    Posty: 243
    Pomógł: 25
    Ocena: 37
    nokia 5110 v05.27
    Załączniki:
    • 5110527c.rar (522.28 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #18 1252484
    Łośioo(ó)
    Poziom 15  
    Posty: 190
    Pomógł: 2
    Ocena: 5
    Kurcze , po wgraniu oryginała niestety to samo ale w języku niemieckim że karta jest nie przyjęta :/ może ma ktoś prawdziwy kombajn gsm by udsotępnić i naprawić?? ?? pzodro.....
  • #19 1252512
    rewik
    Poziom 18  
    Posty: 389
    Pomógł: 15
    Ocena: 61
    a próbowałeś pokombinować z IMEI ?
  • #20 1254747
    Łośioo(ó)
    Poziom 15  
    Posty: 190
    Pomógł: 2
    Ocena: 5
    W Knoxie?? Chodzi Ci o próbe naprawy?? Czy zmiany?? nie zmieniałem bo poco :) albo masz jakąs altenratywe...
  • #21 1255482
    rewik
    Poziom 18  
    Posty: 389
    Pomógł: 15
    Ocena: 61
    W Knoku "Set new imei" , a następnie "use oryginal imei" i wtedy na 99% powinno zaakceptować kartę
  • #22 1255763
    Łośioo(ó)
    Poziom 15  
    Posty: 190
    Pomógł: 2
    Ocena: 5
    Albo mam kisznego Knoka albo coś robie źle , bo jak próbuje zmienić IMEI to mi wyskakje jakiś warning że coś z biblioteką knoka i nie moge przeprowadizć tego. Może ktoś tu da jakieś sprawdzonego knoka.... pozdro...
  • #23 1255850
    rewik
    Poziom 18  
    Posty: 389
    Pomógł: 15
    Ocena: 61
    Ja używam tego i nigdy nie miałem z nim żadnych problemów, a z jakimi bibliotekami masz problem?
    Załączniki:
    • kNok-Phoenix.rar (1.04 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #24 1257103
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  

Podsumowanie tematu

✨ Po flashowaniu telefonu Nokia 5110 softem Pawelca pojawił się problem z dźwiękiem podczas połączeń – zamiast głosu słychać szumy i trzaski, mimo obecności zasięgu. Próby wgrania różnych softów, w tym oryginalnego, nie rozwiązały problemu. Zalecano ponowne wgranie oprogramowania oraz użycie narzędzi takich jak Nokiatool i Nokia EEPROM Tools do przywrócenia ustawień fabrycznych i naprawy EEPROM. Wskazano na konieczność wykonania "Special Factory Set" z wyłączeniem opcji "default IMEI" oraz ewentualną zmianę IMEI na oryginalny w programie Knox, co może pomóc w akceptacji karty SIM i usunięciu komunikatu "karta sim nie przyjęta". Problemy z komunikacją z telefonem przez konwerter M/FBus były związane z obecnością karty SIM podczas łączenia. Użytkownicy zgłaszali, że niektóre wersje softu (np. V05.27) mogą nie współpracować poprawnie z niektórymi modyfikacjami oprogramowania. Dodatkowo, po flashowaniu pojawiały się problemy z dźwiękiem klawiszy i resetowaniem telefonu, co sugeruje możliwe uszkodzenie softu lub błędy w procedurze flashowania.
REKLAMA