Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Magnum 440 2002r - Sterowanie centralnym zamkiem

meguso 22 Dec 2012 16:52 5376 6
    meguso
    Level 9  
    Witam.

Pojazd posiadał kiedyś pilota do centralnego zamka, lecz został zgubiony przez kierowce. Chciałem zamontować uniwersalną centralke z pilotem do sterowania zamkiem centralnym. Wyczytałem ze centralka zakma centralnego znajduje się nad radiem. Znajduje się tam puszeczka na której znajdują sie numery 410 415 005 002 i 5010415465. Gdy odepnę centralke, niestety centralny zamek od środka dalej działa. Co do przewodów które dochodza do centralki.
    1. Prąd jest cały czas
    2. Prąd jest gdy drzwi są zamknięte przez zamek centralny
    3. Prąd jest gdy drzwi są otwarte przez zamek centralny
    4. Prąd pojawia się gdy włącze światła awaryjne.
    5. Nie wiem
    6. Nie wiem

Niestety nie wiem za co odpowiadają pozostałe 2 przewody.

ZAkupiony steownik zamka centralnego to: http://www.mse.pl/sterowniki-zamka/321-proxima-sterownik-zamka-centralnego-srpi.html

Prosze o pomoc w instalacji tej nowej centralki.
    User removed account
    User removed account  
    meguso
    Level 9  
    Dziekuje Ci kolego Reno-Max za podpowiedź. Twoje informacje okazały się bardzo trafne. Jednak dalej nie wiem jak to podłączyć.

Odnalazłem kabel oznaczony 484 i 436 i tak odpowiadaja za sterowanie centralnym.

Co do małych testów żeby zrozumieć jak to działa spisałem 3 wytyczne.

Drzwi Otwarte
    1. Zasilanie jest (236)
    2. Zasilanie jest (484)
    3. Zasilania brak (436)

Drzwi zamknięte
    1. Zasilanie jest (236)
    2. Zasilania brak (484)
    3. Zasilanie jest (436)

Drzwi Otwarte, aby zamknąć dotykam masą do (484).
    Drzwi Zamknięte, aby otworzyć dotykam masą do (436).

Przygotowałem także rysunek który obrazuje mniej więcej jak chce wykonać połączenie, lecz nie wiem co mam podpiąć do kabla 484 i 436.

Na przewodzie 7 i 0 które pozostają wolne pojawia się zasilanie po nacisnieciu przycisku w pilocie. Raz w jednym przy otwieraniu raz w drugim przy zamykaniu.

Prosze o pomoc w podłączeniu.

Pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    meguso
    Level 9  
    Ok. przetestowałem sobie to na sucho. W tym wypadku na pinach 7 i 0 mam cały czas zasilanie 24V. I pojawia się masa na jednym lub drugim kablu jak przełączam pilotem. Lecz obawia mnie to że gdy podepnę tak jak teraz jest zamontowane to powstanie zwarcie między plusem ze sterownika a masą na kablu od centralnego.

Może jakiś pomysł z przekaźnikiem zmieniającym plus w minus?
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    meguso
    Level 9  
    Świetna robota kolego. Podłączyłem to teraz na sucho na stole. I po naciśnięciu przycisku pojawia sie masa w na zmiane w przewodach 7 i 0.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc. Dobra robota :)

Masz odemnie ogromnego plusa.

Tematu nie będe oznaczał jako rozwiązany do momentu zamontowania urządzenia w pojeździe. Postaram się poprawić także schemat tak jak powinnien wyglądać prawidłowo. Pozdrawiam.