Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buczenie sobwoofera. Głośniki Creative T5900.

07 Lut 2005 21:52 1062 7
  • Poziom 11  
    Dwa tygodnie temu kupiłem głośniki CREATIVE T5900 podłączyłem do kompa i było LUKS
    Po paru dniach głośnik nisko tonowy zaczął dziwnie buczeć. Rozpoznałem parę przypadków:
    1 Podłączam głośniki do prądu (cisza) włączam komputer i zaczyna się.
    2 Gdy podłączę słuchawki do pilota ucicha.
    3 Gdy odłączę JACK’i od dziwiekówki słabnie ale cichnie zupełnie dopiero gdy kabelki odsunę od obudowy kompa o jakieś 0,5 m
    4 Gdy uziemiłem komputer i dotknąłem obudowy porażał mnie lekko prąd
    Podejrzewam przebicie na zasilaczu.
    POMOCY
  • Poziom 14  
    Na początek spróbuj włożyć wtyczkę od kompa albo od zasilania głośników odwrotnie do kontaktu, niż jest teraz. To, że kopie przy uziemianiu, to zawsze tak mam. Chyba TTTM.
    Nie kumam, do jakiego pilota podłączasz słuchawki???
  • Poziom 33  
    Uziem dobrze. tzn jezeli cie kopie to nie ma uziemienia. Wez neonowke i sprawdz w gniazdku (pewnie jeszcze bez bolca jest) gdzie nie ma fazy i tam wetknij cienki kabel razem z wtyczką (ostroznie) i ten kabelek przywiąż do jakiegoś metalowego elemntu obudowy (śrubka). To jest uziemianie tylko na chwile, po to żeby sprawdzić czy pomoże. Jezeli tak to wez jakiegos elektryka zeby ci to zrobil profesjonalnie, albo najlepiej od razu wez elektryka, i nie kombinuj bo cie jeszcze zabije.
  • Poziom 23  
    Mam takie głośniki. U mnie działa. Sprawdź przewody połączeniowe, od kompa do PA w sub. Jeśli to nie pomoże sprawdż sprzęt na innej karcie dżwiękowej, na innym slocie w kompie.
    Pozdrawiam YR1
  • Poziom 11  
    na innej karcie jest to samo
  • Poziom 39  
    W takim razie masz coś nie tak z zasilaczem od głośników.
  • Poziom 11  
    Odlacz kablowke od TV lub kompa jesli uzywasz. Jaja sie dzieja jak wetkne antene do TV a komp jest spiety przez kabel video. Buczy, kopie...
    Jesli nie masz podlaczenia do tv to uziem(ij) (?) komputer.
  • Poziom 11  
    nie mam tunera TV komputer jest uziemiony a zasilacz od glosników jest raczej ok. bo sobwoofer zaczyna buczec dopiero jak wlacze komputer.
    i jeszcze pytanko co zronic zeby muza z winampa grala we wszystkich gBosnikach?