Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV bez wejscia usb a pendrive

23 Gru 2012 22:18 15954 20
  • Poziom 10  
    Witam. Mamuśka kupiła TV bez wejścia na USB a chciałbym żeby mogła oglądać na nim filmy:
    1- czy istnieje jakaś przejściówka pomiędzy HDMI a USB żeby się można było połączyć ?
    2- jak podłączyć laptopa do tv z wejściami euro, CINCH, HDMI?
    3-i to byloby najlatwiejsze, czy sa pendrive'y lub dyski przenośne na złącze HDMI??

Takie problemy jak się mamuśka nie zapyta tylko poleci do sklepu i kupi pierwsze lepsze.

Z góry dziękuję.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 37  

Dostaw jej dekoder DVB-T za sto parę zł i będzie mogła sobie te filmy oglądać...
  • Poziom 37  
    mihal2002 napisał:
    To już lepiej DVD.
    Napisał wyraźnie o odtwarzaniu filmów z USB...
  • Poziom 35  
    Są już urządzenia z USB na HDMI:
    Link

Proponuje jednak np tani tuner DVB-T (ok 100zł) i masz oprócz odtwarzacza multimediów z USB dodatkowy tuner z nagrywarką, np:
    Link

Spokojnych Świąt, :D
  • Poziom 10  
    dvbt odpada bo ma dekoder upc hd (w ktorym jest wejscie usb ale jak poinformowano mnie nie wiedza do czego sluzy i narazie jest nie aktywne ^^)

za niedlugo napisze co ma laptop jutro jade do mamuski

dzieki za odpowiedzi pozdrawiam i zycze zdrowych i spokojnych swiat
  • Poziom 10  
    TV bez wejscia usb a pendrive

Uploaded with ImageShack.us

juz po wizycie u mamuski:D

jak widac na obrazku w jej TV jest takie samo wejscie jak w laptopie
    o jaki kabel mialbym pytac w sklepie i jaki program bylby mi potrzebny zeby puscic film z lapka na tv

z gory dziekuje za pomoc
  • Poziom 38  
    Na hasło "kabel VGA", ewentualnie "kabel do monitora" powinni się zorientować o co chodzi.
  • Poziom 30  
    Wyszukaj na Allegro urządzenia pod hasłem "Android TV". Zainteresuj się np. takim MK808.
  • Poziom 37  
    mihal2002 napisał:
    DVD także posiada port USB! Trochę trzeba pomyśleć.
    Zależy jakie DVD, kolego. O myśleniu nie wspominam.
  • Poziom 10  
    mihal2002 nie chce kupowac dvd bo i po co
    androidy odpadaja pisalem ze nie mam usb w tv

czy do tego kabla vga bede potrzebowal jakiegos programu zeby odtworzyc z laptopa (win xp) czy czeka mnie jakas konfiguracja monitorow
  • Poziom 37  

Powinno działać od razu po połączeniu, tylko trzeba ustawić na laptopie odpowiednią rozdzielczość i odchylanie obsługiwane przez TV. Poczytaj instrukcję do telewizora.

Jednak dalej twierdzę, że najprostszy do obsługi byłby któryś z dekoderów DVB-T. To, że jest już dekoder kablówki nie ma znaczenia, poza kwestią podłączenia obu do telewizora.
  • Poziom 30  
    PeYs00n napisał:
    androidy odpadaja pisalem ze nie mam usb w tv

Te urządzenia "Android TV" podłączane są do TV przez HDMI a nie przez USB.
  • Poziom 10  
    nie taniej bedzie kupic kabel a nie tobic z badziewnego tv jakiegos androida tu chodzi tylko o puszczenie filmu na tv
    poza tym jak przez andrioda puszcze film i tak trza sie podlaczyc do dysku przenosnego albo cos w tym stylu
  • Poziom 38  
    No to najtaniej i najprościej laptop z kablem VGA, powinno to śmigać bez problemu, rozwiązanie właściwie masz już wcześniej.
  • Poziom 34  
    elektryku5 napisał:
    No to najtaniej i najprościej laptop z kablem VGA, powinno to śmigać bez problemu, rozwiązanie właściwie masz już wcześniej.

Musisz jeszcze jakoś podłączyć fonię, np z gniazda słuchawkowego laptopa.
    Uważam, że bardziej optymalny jest DVD z gniazdem USB.
  • Poziom 38  
    Po części racja, ale po części, bo laptopy zazwyczaj mają jakieś głośniki, ale druga część jest za tym że lepsze powinny być te od TV.
    Jeśli telewizor ma RCA do dźwięku, to można dokupić kabelek Jack 3,5mm--->2xRCA i w komplecie z kabelkiem VGA można małym kosztem oglądać filmy, skoro laptop już jest.