Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

acer aspire one - podzielony ekran

24 Gru 2012 10:26 3513 6
  • Poziom 9  
    Witam , stałem się posiadaczem acer aspire one AOA150 1,6Ghz procek 1GB rami wbudowana karta grafiki a dysk 80GB , po przeinstalowaniu systemu (legal) pojawił się dziwny błąd . Po dłuższym odpoczynku np. 5godzin acer startuje ale z obrazem podzielonym na pół , po prawej stronie czarny pas a obraz przesunięty w lewo i podzielony na góra - dół , ponowny restart załatwia sprawę i już jest normalnie .
    Dodam że bios również taki sam podzielony w podglądzie zdarzeń za 1 razem błąd powodował launch manager , ściągnąłem ze strony acera i błędu już nie ma ale podzielenie dalej występuje .
    Teraz pytanie do mądrzejszych (bo ja to się dopiero uczę ) szykować się na nową płytę główną bo raczej karta grafiki nie do naprawy czy wina leży po stronie sterowników które również mam ze strony acera.
    Jak kolejny raz się podzieli to zrobię zrzut z ekranu.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Spec od komputerów
    Czy podczas gdy na matrycy występuje problem, na monitorze zewnętrznym obraz jest wyświetlany prawidłowo?
    Sterowniki nie mają nic do rzeczy, skoro problem występuje już w biosie.
    W razie czego płytę można naprawić. Nie trzeba jej od razu wymieniać.
  • Poziom 9  
    tak to wygląda , możesz rozwinąć co można zrobić z tą płytą ?
    o drugim monitorze nie pomyślałem następnym razem tak zrobię
    Wyświetla się komunikat o małej rozdzielczości i głebi kolorów .
    menu grafiki podaje że obraz jest podzielony a u góry "wyświetlacz pojedynczy" to już nic nie rozumiem z tego. acer aspire one - podzielony ekran [/img]

edit :
    po podłączeniu do zewnętrznego lcd obraz był prawie normalny , czrne paski na dole i u góry na całą szerokość ekranu i szerszy pasek systemowy ale podzielenia nie było
  • Poziom 23  
    Efekt przekonuje że to uszkodzenie GPU. Bez reballingu sie nie obejdzie. Daj sobie spokój z domowym wygrzywaniem bo to nie rozwiąże problemu, a jedynie go zatuszuje na góra kilka tygodni.
  • Poziom 21  
    Uszkodzona moze byc matyca lub tasma matrycy. Czy przy zamykaniu i otwieraniu jak rusza się matrycą to coś się dzieje z ekranem ??

Druga sprawa jak się wygina matrycą to dzieje się coś??
  • Poziom 9  
    Jeszcze raz rozebrałem całego do ostatniej śrubki , dysk sformatowałem doszczętnie , nawet usunąłem eisa , podkleiłem taśmę samoprzylepną gdzie była naderwana (przeciwzwarciowa) , zapryskałem złącze matrycy , przeinstalowałem system jeszcze raz i odziwo odpukać (tfu tfu) na razie po 5 uruchomieniach jest spokój i teraz nie wiem co pomogło czy taśma , może gdzieś coś dotykało , czy może taśma matrycy coś nie łączyła aczkolwiek trochę muli , wcześniej chodził szybciej ale i tak będę dysk wymieniał bo trochę mały.
    Zobaczymy jutro , jeszcze kilka razy uruchomię.
  • Poziom 10  
    Podepnę się pod ten temat bo mam identyczny problem z takim samym laptopem.
    Laptop był rozbierany w celu wyczyszczenia chłodzenia, po robocie i prowizorycznym złożeniu odpalił się prawidłowo. Po wyłączeniu i skręceniu okazało się, że padł w nim bios (ponownie...). Po wgraniu laptop ożył ale efekt na matrycy taki sam jak na zdjęciu powyżej (zarówno w biosie jak i Windowsie). Rozdzielczość jako taka jest prawidłowa, z tym że obraz nie mieści się w tym wyświetlanym fragmencie (w przypadku przesunięcia kursora do krawędzi wyświetlanego obrazu obraz po prostu się przesuwa :). Na monitorze zewnętrznym obraz jest prawidłowy. Próbowałem wgrywać wszystkie dostępne biosy jakie znalazłem niestety nic się nie zmieniło. Rozebrałem go jeszcze raz, próbowałem ruszać taśmą matrycy, dociskać układ grafiki i ogólnie dociskać całą płytę główną. Zero reakcji, ruszanie klapą matrycy też nie powoduje żadnych efektów na ekranie. Czy podmiana taśmy matrycy może dać jakiś pozytywny efekt?