Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ITI-5800SX - Ustawienie anteny SAT dla NBOX'a 250GB i 500GB

25 Gru 2012 00:22 4860 4
  • Poziom 11  
    Witam.

Posiadam tuner jak w tytule (kupiony kilka dni temu na własność). Podłączyłem go do do anteny 80cm i konwertera typu mono. Wyregulowałem antenę za pomocą najzwyklejszego miernika sygnału dostępnego na allegro po 20 zł. Wszystko przebiegło bez problemu.
    Podłączyłem tuner rozpoczęła się aktualizacja oprogramowania, szukanie listy kanałów itp. W ustawieniach anteny, które pokazały się po wszystkim zobaczyłem: Siła - 80%, Jakość - 55%. Poszedłem ustawiać antenę dalej ale wyższego wyniku nie osiągnąłem. Z ciekawości podłączyłem turbodekoder (również z N-ki), który po świętach oddaję ze względu na zakończenie tamtej umowy i ku mojemu zdziwieniu zobaczyłem: Siła - 99%, Jakość - 88%.
    (dodam, że druga antena jest wyłączona w opcjach w obu tunerach).

Może ktoś z forumowiczów mi powie jak to jest z tymi danymi pokazywanymi przez dekodery bo już na prawdę nie wiem komu wierzyć, miernikowi czy któremuś z tunerów :/

Pozdrawiam
    S.
  • flexghzflexghz
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Twój "miernik" to wskaźnik, więc za bardzo nie sugeruj się nim.
    Dekodery z dyskiem 250GB sprzedawane obecnie to kilkuletnie sprzęty , w których zapewne do wymiany są kondensatory elektrolityczne na głowicach, najbardziej wiarygodny będzie poziom wskazywany przez turborekorder...
  • flexghzflexghz
  • Poziom 11  
    Czyli mam rozumieć, że moja antena jest prawidłowo ustawiona a wina leży po stronie używanego dekodera z "N"??
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    mihal2002 napisał:
    100 dekoderów i 100 różnych wskazań. A wskaźnik za 20 zeta to jeszcze inna bajka. I masz odpowiedź.

No tak. Powinienem kupić wskaźnik za 1000 zł ustawić antenę i włożyć go na zawsze do szuflady :)