Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

clarion arx8570rz - nie uruchamia się

27 Gru 2012 21:35 1083 1
  • Poziom 9  
    Witam, mam problem z radiem. Podłączyłem aux w miejscu gdzie do mechanizmu kasety wchodzi taśma. Wrzucało się tylko pustą kastę i wszystko grało elegancko ale coś mnie podkusiło, aby odłączyć silniczki w mechanizmie kasety. Po tym zabiegu na wyświetlaczu po przełączeniu na tape "error4". Zlutowałem więc z powrotem, ale error nie ustąpił. Następnie zresetowałem radio i problem zniknął, ale po włożeniu kasety radio próbuje ją jakby przewinąć (ok 2 sekundy) następnie coś przeskakuje i znowu przewija i tak cały czas przy czym dodatkowo jakby się resetowało, przygasa cały panel i pomaga tylko wyjęcie kasety. Bawiłem się z tym długi czas w domu gdzie na krótko podłączyłem radio do zasilacza od keyboardu 12v. W między czasie przestało mi działać podświetlenie panelu (wyświetlacz jak i przyciski) jedynie migała kolorami gałka volume, myślałem, że zwarłem gdzieś kable, ale zauważyłem, że jak opuszczałem panel (bo jest opuszczany by dostać się do kasety) to zaczął świecić wiec to pewnie taśma. Na koniec dobiło mnie już totalnie, po ponownym włączeniu tape radio poprzewijało sobie kasetę parę razy po czym padło i nie chce się włączyć. Tak więc radio się nie włącza i jest problem z tym ciągłym resetowaniem się podczas tego przewijania kasety. Jestem załamany bo radio niedawno dostałem z samochodem, naprawiłem je, gdyż przerwana była ścieżka na panelu, a tu teraz taki przytłaczający problem. Proszę o poradę lub kogoś z okolic Lublina/Łęcznej kto mógłby zdiagnozować ewentualnie naprawić radio.
  • Poziom 9  
    Udało mi się uruchomić radio, przyczyną był zgięta a następnie ułamana taśma od panela. Udało mi się ją dosztukować przy pomocy kabla ATA (do dysku twardego). Niestety problem z mechanizmem kaset trwa nadal. tutaj dokładny filmik jak to wygląda http://www.youtube.com/watch?v=FQ1O2_kyIEM. Pozdrawiam!