Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio Clarion problem

06 Gru 2005 15:08 1640 6
  • Poziom 19  
    Witam

Mam radio clarion arx z mieka mechanika . Jak wkladam kasete to radio zaczyna odtwarzac w jedna strne potem w druga (tak po pół sekundy) i wypluwa kasete . Tak logicznie patrzac na spawe to musza wystepowac jakies opory i radio wyczuwa ze kaseta sie skonczyla . Co moge z tym zrobic ?? Prosze o pomoc

pozdrawiam
  • Poziom 19  
    problem jest tego rodzaju ze ja jestem raczej zielony w tym temacie , oddal bym radio do elektronika ale ostatnio jak oddalem je to kolo wziol 50 zl kompletnie nic nie zrobil i powiedzial ze caly mechanizm do wymiany a to mnie nie rajcuje . Radio nie jest wiele warte wiec chcialbym to sam sprobowac zrobic wiec przydaly by sie jakies instrukcje krok po kroku

pozdrawaim
  • Admin grupy RTV
    Przyczyny takiego zachowywania się mechanizmu podałem. Więcej na odległość ciężko coś powiedzieć. Gdybyś podał skąd jesteś, pewnie ktoś z twojej okolicy odezwałby się na PW i naprawił mechanizm ze "szkolną zniżką" ;)
  • Poziom 19  
    tak sie sklada ze jestem z Pionek , rzut beretem od radomia .
  • Poziom 15  
    Witam miałem idętyczny problem w tym radiu. Przyczyną był mechanizm który wykrywa położenie. Mi przeskoczył tylko o jeden ząbek i własnie to się robiło co u ciebie. Naprawiłem to w ten sposób że odpowiednio odgiołem blaszkę by docisnąć trybek. Ten mechanizm znajduje się na dole pod obudową.
  • Spec od car audio
    Czasem wystarczy, że pasek napędowy spadł lub się ślizga - objaw jest taki sam (nie ma co zwinąć taśmy i mechanizm uznaje, że kaseta stoi = skończyła się).