Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor LCD - jak działają poszczegulne elementy?

29 Gru 2012 19:23 2016 4
 • Poziom 12  
  Po zapoznaniu się z tematem : https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1588929.html chciałbym prosić Was o opisanie zaznaczonych na poniższym zdjęciu elementów. Nie chodzi mi tyle o konkretne wartości poszczególnych elementów, ile o ich opis funkcjonalny tzn. rolę jaką pełnią w układzie. Taki "elementarz" budowy elektroniki LCD. Wasze opisy, uwagi mogą być pomocne nie tylko mi, ale może też i innym początkującym. Z góry dziękuję za konstruktywne uwagi i jednocześnie proszę o wyrozumiałość starych "wyjadaczy" :) .
  Monitor LCD - jak działają poszczegulne elementy?
 • Moderator
  Kol. Asix73, zaznaczyłeś wiele rożnych elementów. Masz zarówno zaznaczone elementy przetwornicy napięcia - występującej w zdecydowanej większości urządzeń elektronicznych, jak i inwertera. Co do przetwornicy napięcia - temat bardzo szeroki i głęboki, trudno więc pisać tutaj wiele i wszystko. Poszukaj wiadomości, podręczników, itp. Swojego czasu na łamach SE były opisywane zasady działania przetwornic różnych typów. Co do inwerterów - proponuje to samo - lektura.
  Przypominam że jest to dział serwisowy - tu zajmujemy się typową naprawą, pomocą w znalezieniu usterki, ale nie nauką.
  Temat przenoszę do odpowiedniego działu.
 • Poziom 12  
  Jakie elementy oprócz trafo WN wchodzą w skład przetwornicy napięcia ? Co robi inwerter ? Proszę o polecenie jakichś książek lub linki w tym temacie.