Witam.
Przetwornica dała za dużo przez co uszkodzone były tranzystory 2SD1555 i włączający 105V i jego opornik. Po wymianie katoda kineskopu świeci jednak na ekranie ciemno. Regulacja screnem nic nie daje. Napięcia na płytkę kineskopu dochodzą 12V sygnałów RBG, 195V na wzmacniacz wizyjny na katody 140V. Jednak ekran ciemny. Czy jest to uszkodzenie trafa??
Przetwornica dała za dużo przez co uszkodzone były tranzystory 2SD1555 i włączający 105V i jego opornik. Po wymianie katoda kineskopu świeci jednak na ekranie ciemno. Regulacja screnem nic nie daje. Napięcia na płytkę kineskopu dochodzą 12V sygnałów RBG, 195V na wzmacniacz wizyjny na katody 140V. Jednak ekran ciemny. Czy jest to uszkodzenie trafa??