Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z AGPx4 po instalacji nowych sterowników i Directx9c

09 Lut 2005 15:33 931 5
  • Poziom 26  
    Mam płyte 3SLAP firmowana przez intela, w niej Celeron 700MHz i 192MB RAM i grafike Riva TNT2 M64. System; Win98SE z SP1.6 (unofficial). Po odisntalowaniu directx-a 8.1 i starych sterowników grafiki wrzuciłem sterownik 66.42 oraz directx 9.0c (w tej kolejności). Teraz problem jest taki że we właściwościach karty graficznej wyświetla mi typ magistrali AGP x2 (wcześniej było x4) a przy testach DirectDraw i Direct3D w trybie pełnoekranowycm zrywa synchronizacje na monitorze. W trybie okienkowym wszystko OK.
    Everest wyświetla mi takie coś:

"Problem: Obecna szybkość AGP jest mniejsza od największej obsługiwanej. To może zmniejszyć wydajność."

Zainstalowałem na wszelki wypadek jeszcze nowe sterowniki do płyty głownej (Intel INF) oraz po restarcie raz jeszcze sterownik do grafiki.
    Niestety nic sie nie zmieniło. W BIOS-ie nie widze opcji zmiany trybu pracy AGP, wcześniej jednak na pewno karta działała w trybie AGP x4.

Próbowałem tez przy pomocy programiku NVHardPage włączyc dodatkowe menu sterownika do zmiany trybu AGP ale bezskutecznie (udało mi sie tylko włączyć menu do przetaktowywania i jakieś inne mniej przydatne opcje).

W jaki sposób to naprawić bez reinstalacji Windows ?
  • Poziom 19  
    Sprubuj wgrać starszy sterownik (np: 26.xx, 28.xx). Powinno ruszyć.
  • Poziom 32  
    Witm, może to głupio zabrzmi przeinstaluj stery od Chipset'u
  • Poziom 26  
    AGP samo sie naprawiło :-). Okazuje się że jeżeli po instalacji sterowników jest AGP 2x a wcześniej było 4x to wystarczy na chwilę całkowicie wyłączyć komputer i po następnym włączeniu już jest AGP 4x (ja robiłem tylko "uruchom ponownie" i to nie wystarczało). Widocznie trzeba na chwilą odłączyć grafikę od zasilania żeby się zresetowała.
    Pozostał problem z direct draw i direct 3D w trybie pełnoekranowym. Problem ten występuje w najnowszych sterownikach 66.42 i 66.94 (są to prawdopodobnie wersje beta). Po wgraniu sterownika ForceWare w wersji 61.76 problem ustąpił. Nie zauważyłem natomiast aby wgrywanie sterowników do chipsetu coś poprawiło (choć na pewno nie zaszkodziło). Dzięki za wszystkie rady.
  • Poziom 23  
    Po pierwsze riva nie obsługuje DX8.1 ani DX9. Po drugie, sterowniki zastosuj starsze, nowe mogą się kwasić z ta kartą. Jeśli chodzi o sterownik do magistrali AGP, to w twoim przypadku nie ma to żadnej różnicy czy to będzie x2 czy x4. Twoja karta jest AGP x2.
    Pozdrawiam YR1
  • Spec od komputerów
    YR1 - TNT2 M64 jest AGPx4