Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm logic z pastylką ODIS - nie można zaprogramować ODISa

09 Sty 2013 22:22 6051 1
  • Poziom 10  
    Witam,mam założony alarm LOGIC z systemem ODIS.Zgubiłem breloczek z odisem, zakupiłem nowy , ale nie można go zaprogramować.

Programowałem go zgodnie z taką instrukcją którą znalazłem na forum

Procedura programowania pilotów i identyfikatora ODIS do systemu :
    1. Włączyć stacyjkę w pozycję zapłon.
    2. Wprowadzić aktualny PINKOD, ostatniego naciśnięcia nie puszczamy, wewnętrzny
    głośniczek potwierdzi przyjęcie PINKODU trzykrotnym piśnięciem i dioda LED
    zapali się.
    3. Puścić przycisk i wyłączyć zapłon.
    4. Ponownie nacisnąć przycisk (dioda LED zacznie migać) i trzymać do czasu usłyszenia
    sygnału syreny.
    5. Po usłyszeniu syreny puszczamy przycisk i w ciągu 3 sekund włączamy zapłon.
    Wejście alarmu w tryb programowania zostanie potwierdzone sygnałem syreny.
    6. Naciskamy przycisk serwisowy przez 2 sekundy (wewnętrzny głośniczek
    zasygnalizuje wejście w tryb programowania nadajników (pilotów).
    7. W celu zaprogramowania identyfikatora ODIS lub pilota naciskamy jednokrotnie
    przycisk na pilocie lub identyfikatorze. Wprogramowanie nowego
    identyfikatora/pilota zostanie zasygnalizowane mignięciem świateł kierunkowskazów.
    UWAGA : do systemu można zaprogramować maksymalnie 4 nadajniki (ODIS”y i/lub
    piloty) po jednym do każdej komórki pamięci.

Wszystko jest ok do punktu 3. W momencie kiedy zapala się dioda na stałe, wyłączam zapłon, przechodzę do punktu 4,przyciskam ale dioda już nie reaguje i nic się nie dzieje.
    Po przekręceniu stacyjki dioda zapala się na stałe i słychać dłuższe piknięcie buzera.To wszystko.Jedyne co mogę zrobić to ponownie wbić PIN i dioda gaśnie.
    Dodam że drzwi są zamknięte, alarm rozbrojony.

Ma ktoś jakiś pomysł?
    Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 10  
    W odisach są różne układy - jaki został zastosowany można poznać po kolorze obudowy scalaka o ile się nie mylę były srebrne, złote lub z kropką. Sam tez kupiłem zły i leży bezużyteczny na półce.