Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Alarm logic z pastylką ODIS - nie można zaprogramować ODISa

09 Jan 2013 22:22 6792 1
  • Level 10  
    Witam,mam założony alarm LOGIC z systemem ODIS.Zgubiłem breloczek z odisem, zakupiłem nowy , ale nie można go zaprogramować.

Programowałem go zgodnie z taką instrukcją którą znalazłem na forum

Procedura programowania pilotów i identyfikatora ODIS do systemu :
    1. Włączyć stacyjkę w pozycję zapłon.
    2. Wprowadzić aktualny PINKOD, ostatniego naciśnięcia nie puszczamy, wewnętrzny
    głośniczek potwierdzi przyjęcie PINKODU trzykrotnym piśnięciem i dioda LED
    zapali się.
    3. Puścić przycisk i wyłączyć zapłon.
    4. Ponownie nacisnąć przycisk (dioda LED zacznie migać) i trzymać do czasu usłyszenia
    sygnału syreny.
    5. Po usłyszeniu syreny puszczamy przycisk i w ciągu 3 sekund włączamy zapłon.
    Wejście alarmu w tryb programowania zostanie potwierdzone sygnałem syreny.
    6. Naciskamy przycisk serwisowy przez 2 sekundy (wewnętrzny głośniczek
    zasygnalizuje wejście w tryb programowania nadajników (pilotów).
    7. W celu zaprogramowania identyfikatora ODIS lub pilota naciskamy jednokrotnie
    przycisk na pilocie lub identyfikatorze. Wprogramowanie nowego
    identyfikatora/pilota zostanie zasygnalizowane mignięciem świateł kierunkowskazów.
    UWAGA : do systemu można zaprogramować maksymalnie 4 nadajniki (ODIS”y i/lub
    piloty) po jednym do każdej komórki pamięci.

Wszystko jest ok do punktu 3. W momencie kiedy zapala się dioda na stałe, wyłączam zapłon, przechodzę do punktu 4,przyciskam ale dioda już nie reaguje i nic się nie dzieje.
    Po przekręceniu stacyjki dioda zapala się na stałe i słychać dłuższe piknięcie buzera.To wszystko.Jedyne co mogę zrobić to ponownie wbić PIN i dioda gaśnie.
    Dodam że drzwi są zamknięte, alarm rozbrojony.

Ma ktoś jakiś pomysł?
    Pozdrawiam
  • Level 10  
    W odisach są różne układy - jaki został zastosowany można poznać po kolorze obudowy scalaka o ile się nie mylę były srebrne, złote lub z kropką. Sam tez kupiłem zły i leży bezużyteczny na półce.