Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomocy - jak podłączyc ? (wieża, subufer, 5.1)

10 Lut 2005 17:19 2363 5
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich

Posiadam wieże SONY RX33

SEKCJA WZMACNIACZA
    -Wyjście mocy DIN (normalnej) 30W+30W
    -Wyjście mocy ciągłej RMS (odniesienia) 35W+35W (6 omów przy 1 kHz, 10% THD)
    -Wydawana moc muzyczna (odniesienia) 60W+60W (6 omów przy 1 kHz 10% THD)
    -----------------------------
    KOLUMNA GŁOŚNIKOWA (niemam głośników ale podaje jakie powinny być)
    -System kolumny 2-drożny typu bas-refleks
    -Głośnik niskotonowy 17cm typ stożkowy
    -Głośnik niskotonowy 5cm typ stożkowy
    -Impedancja znamionowa 6 omów
    -Wymiary 220-320-238mm

Wieża ma tylko wyjścia na głośniki z tyłu i wyjście na słuchawki (niemam do niej orginalnych głośników).

I teraz tak

Podłączyłem wieże przez wyscie słuchawkowe (duży-jack) z subuferem (mały-jack) wejście AUX (głośniki 5.1 creative).

I jeśli wieża gra cicho to wszystko jest ok, ale jak tylko troche podgłosze to są zakłucenia (głośniki trzeszcza i są szumy - jednym słowem dzwiek jest nieczysty). Domyślam sie że to przez taki sposób podłączenia - że przez wyscie słuchawkowe.

Mam jeszcze inną wieże starszą o małej mocy (coś ok. 15W na kanał)
    I ją podłączyłem inaczej (żeby sprawdzić)- wyjścia na kolumny (koncówki mocy) podłączyłem do AUX w subie przez przejściówkie (chnche-->>mini-jack) i wszystko było OK.

Ale boje sie zrobic tak samo z ta pierwszą wieżą SONY gdyż ona ma troche wiekszą moc (i ktoś na forum powiedział mi że moge w ten sposób spalić subufer jeśli wieża bedzie miała dużą moc)

Może spróbowac i podłączyć w ten sposób tylko że ustawić głośność na małą ? i powoli troche zwiekszyć. Albo połączyć to wszystko przez jakis wzmacniacz i dopiero do subufera ?

Próbowałem też podłączyc z wyjścia słuchawkowego z wiezy do karty SB LIVE w kompie ale dziwięk jest jeszcze gorszy.

?

pozdrawiam i czekam na jakieś sugestie w jaki sposób to wszystko połącznyć - jeśli przez jakiś wzmacniacz to jaki i jak bo sie na tym zabardzo nieznam... i czy można by przez koncówki mocy do suba (ale na małej głośności) ?

Dodano po 1 [godziny] 50 [minuty]:

Czyli jednym słowem chodzi mi o to w jaki sposób podłaczyć końcówki mocy do wejścia AUX w subie ?

Moze przez jakis transformator czy coś takiego? i czy jeśli jeśli głosność była by mała to chyba mozna by tak podłączyć ? chodzi o to żeby zabardzo nipodgłaszać bo wtedy można spalic subufer nie ?

ale wolał bym bezpieczniejsze rozwiazanie...

ehhh... szkoda ze nie mam w wieży wyścja line out bo tak to by było po sprawie

pozdrawiam

• Poziom 26  
    nie podlaczaj na wyjscia glosnikow tylko tak jak teraz na sluchawki a w celu ograniczenia sygnalu wstaw dwie podkówki 10 kiloomów po jednej na kanal wpiete w sposub tak by dzielily napiecie wyjsciowe z wiezy doreguluj sobie w ten sposub tak ze jak potencjometr ma 3 wyprowadzenia to srodkowe do creative lewe do masy a prawe do wiezy.... podlacz to kablem ekranowanym bedzie dzialac ok... masa wiezy i creative razem bezposrednio jak masz watpliwosci mow wysle schemat
  • Poziom 21  
    Są dostępne w sprzedaży przejściówki z sygnału głośnikowego na RCA czyli popularne chinche.Dostaniesz to w sklepach Car Audio. Jest to często stosowane przy podłączaniu wzmacniacza lub aktywnego subwoofera do radia które nie posiada wyjść RCA. Jest to dzielnik napięciowy taki jak opisał kolega wyżej. Niekiedy jest potencjometr regulujący poziom i transformator separujący.Na pewno robi coś takiego Phonocar (ale bez regulacji).
  • Poziom 10  
    Jeśli moożna to prześlij mi ten schemat na maila recox(malpa)poczta.onet.pl
    bede bardzo wdzieczny.

Szukałem takich przejściówek na allegro ale jak narazie nieznalazłem. Jutro pujde popytać do kilku sklepów.

THX
  • Poziom 21  
    W sprawie przej

Dodano po 2 [minuty]:

Sorry żle mi się kliknęło.W sprawie przejściówek skontaktuj się www.audiocomplex.com.pl Mają najlepsze z regulacją i z transformatorem.Narka :bye: