logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Linksys WRT54GL v1.1 z Tomato 1.28 - Jak przyspieszyć Wi-Fi do 30Mbit/s?

mariomario 10 Sty 2013 00:17 2850 4
  • #1 11767515
    mariomario
    Poziom 18  
    Posty: 707
    Pomógł: 17
    Ocena: 140
    Witam,

    mam problem z routerem Linksys WRT54GL v1.1 + wgrane Tomato 1.28.
    Problem jest następujący: mam internet 30Mbit/s Download i 4Mbit/s Upload. Po kablu wyciągam maksymalne parametry 30 / 4 Mbit/s ale już po Wi-Fi gdy postawię router dosłownie 20cm od moich komputerów to wyciągam maksymalnie do 14 / 4 Mbit/s, przy wyłączonych zabezpieczeniach i na "wolnym" kanale z którego nikt w pobliżu nie kożysta..

    Czy da się z tym problemem coś zrobić ? By przyśpieeszyć internet po Wi-Fi ?
  • #2 11767528
    hermes-80
    Poziom 43  
    Posty: 12014
    Pomógł: 1177
    Ocena: 741
    screen: menadżer urządzeń/karty sieciowe - widoczny model karty wifi + wersja sterownika

    Jaka wersje Tomato masz zainstalowaną?
  • #3 11767591
    mariomario
    Poziom 18  
    Posty: 707
    Pomógł: 17
    Ocena: 140
    hermes-80 napisał:
    screen: menadżer urządzeń/karty sieciowe - widoczny model karty wifi + wersja sterownika

    Jaka wersje Tomato masz zainstalowaną?


    Testuję to łącze w sumie na 3 komputerach w tym jeden ma kartę Wi-Fi w standardzie N 150Mbit/s (poniżej dodaję załącznik ze screenem karty N - zainstalowana poprawnie) - na każdym komputerze wyniki po Wi-Fi mam takie same..

    Tomato jak już wyżej napisałem w wersji 1.28, moc nadawania 60mW (obojętnie ile ustawię nie da się wycisnąć więcej jak 15Mbit/s download'u
    Linksys WRT54GL v1.1 z Tomato 1.28 - Jak przyspieszyć Wi-Fi do 30Mbit/s?
  • #4 11768099
    hermes-80
    Poziom 43  
    Posty: 12014
    Pomógł: 1177
    Ocena: 741
    Praktycznie wszystkie mody są w wersji 1.28 więc to mi nic nie mówi.
    I wyczyść NVRAM
    lub

    Zmień soft na:
    - Link
    lub
    - Link

    I wyczyść NVRAM
  • #5 12138042
    Yablon
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Ocena: 2
    Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale wydaje mi się, że wgrywanie żadnego softu nie wiele pomoże. Obawiam się że przyczyna tkwi w tym, że ten router po WiFi więcej nie wyciągnie. Wynika to z ograniczenia obsługiwanych przez WRT54GL standardów (nie obsługuje 802.11n)
    Standard obsługiwany przez niego to 802.11g. W teorii to max 54 Mb/s, ale w praktyce wiele traci się na dodatkowe pakiety i w rzeczywistości max to ok 15-25 Mb/s (zależnie od sprzętu, karty sieciowej, odległości, przeszkód, zakłóceń, poziomu szyfrowania, itp)
    Kiedyś sąsiad przyszedł do mnie z podobnym problemem: Czemu mimo, że ma łącze 25 Mb/s, to na laptopie ma tylko 13-15 Mb/s, a na stacjonarnym tyle co trzeba, czyli 25 Mb/s. Przyczyną było Wifi i standardy jakie obsługiwał jego router (brak 802.11n)
    Potem testowałem na moim i 20 Mb/s to był max i to w tym samym pomieszczeniu. W najdalszym pokoju spadało nawet poniżej 10 Mb/s :(
REKLAMA