Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Becker mexico 2000 how-to :)

Ziaja 10 Lut 2005 17:33 7628 11
  • #1 10 Lut 2005 17:33
    Ziaja
    Poziom 13  

Właśnie trafił mi się komplet beckera mexico 2000 BE1430 (obie cześci sa oznaczone jako BE 1430). Całosć jest dziewicza, wygląda na nierozbieraną, pochodzi ze szrotu z niemiec (obie częsci wyciągnięte z jednego mercedesa). Niestety wyciagacze upolowali same puszki, a w naszym MB juz ktos kiedys założył ISO i stąd powstaje litania pytań:
    - czy kabel łączacy obie części jest 1-do-1 ?
    - czy kabel do zmieniarki jest 1-do-1 ?
    - czy w obu częściach wszystkie zasilania maja byc tak samo ?
    - czy sterowanie anteny (pojedynczy konektor) ma być podpięte (zwarte) do obu części ?
    - co ma byc podpięte do dwubolcowego złacza wystajacego z części frontowej (defakto jest to pięciobolcowa kostka z zaslepką) ?
    - co bywa podpięte do małego złacza na części tylnej (na zdjeciach widywałem tam dodakowy modół wielkosci pudełka zapałek) ?
    - gdzie w oryginale jest zamontowana tylna cześć w W124 W126 W140 ?

Chciałbym aby z odpowiedzi powstało kompendium wiedzy na temat Mexico 2000 bo to wyjątkowe radio.

0 11
  • #2 10 Lut 2005 21:59
    djlj24
    Spec od car audio

Piękny sprzęt. A jak gra. Ja dzięki paru życzliwym osobom (szczególne podziękowania dla MelJey oraz Gobio) stałem się posiadaczem i uruchomiłem BE1801. I jest to rewelacja. A takiego sprzęta niedawno gdzieś widziałem.

1
  • #3 11 Lut 2005 01:49
    SlaweK
    Poziom 43  

- czy kabel łączacy obie części jest 1-do-1 ? Tak
    - czy kabel do zmieniarki jest 1-do-1 ? Chyba tak, z głowy nie pamiętam
    - czy w obu częściach wszystkie zasilania maja byc tak samo ? Tak ale z tyłu jeden plus i masa wystarcza do działania choć widziałem w W140 ze wszystkie żyły były podłączone
    - czy sterowanie anteny (pojedynczy konektor) ma być podpięte (zwarte) do obu części ? Tak, jedno do anteny a drugie do ew dodatowego wzmaczniacza.
    - co ma byc podpięte do dwubolcowego złacza wystajacego z części frontowej (defakto jest to pięciobolcowa kostka z zaslepką) ? Sygnał z licznika o prędkości i TEL MUTE
    - co bywa podpięte do małego złacza na części tylnej (na zdjeciach widywałem tam dodakowy modół wielkosci pudełka zapałek) ? Wyjścia liniowe ale chyba nietypowe trochę
    - gdzie w oryginale jest zamontowana tylna cześć w W124 W126 W140 ? Różnie, raz po prawej , raz po lewej obok anteny z tym że w W140 była jeszcze świetna puszka Bose i 14 głośników!

SławeK

0
  • #4 11 Lut 2005 10:35
    djlj24
    Spec od car audio

wow ja to obrazki gdzieś widziałem. Może jeszcze tylko ktoś wie jak do tego pilot wygląda?

0
  • #5 11 Lut 2005 13:00
    Ziaja
    Poziom 13  

Wielkie dzięki za odpowiedzi.
    Kontynuując temat - dwa klocki juz grają, po chwili organizowania znalazła się do tego zmieniarka "z epoki" - silverstone BE 0980 (czy sprawna to sie okaże jak zrobie dalsze okablowanie)
    Ale mam kolejne pytania:
    - czy różne modele są kompatybilne miedzy sobą (różne tunery z różnymi frontami) ?
    - czy RDS jest zaszyty w obu częściach czy tylko w jednej ?
    - czy w W126 było firmowo montowane takie zestawy (czy znajde gotowe miejsca na przykrecenie tego czy musze dorabiac) ?
    - do zmieniarki tez mam stelaż - gdzie była montowana zmieniarka ?
    - czy DIN6 na tunerze to wejscie liniowe ? jeśli tak to jak go aktywować ?

Co do pilota to wygląda jak na foto (zdjecie z ebayu). Na drugim foto inny pilot beckera (do nowszych beckerów - tylko czy chodzi ze starymi radiami ???)

Tak przy okazji szybki sposób na zasilanie radia MB - bo wiekszosc jakie do mnie trafiała miała po wiejsku przylutowane kable do bolców - a wystarczy wykonać dwa ruchy nozem i jest pasujaca wtyczka za darmo (moze domorosli lutowacze to zobacza i przestana psuć ładne radia)

0
  • #6 11 Lut 2005 15:42
    djlj24
    Spec od car audio

Poproś Sławka - podesłałem mu kiedyś opis jak się zakłada zmieniacz ten w mercu w124.

0
  • #7 24 Gru 2011 15:01
    dziki06
    Poziom 2  

Ziaja napisał:
    - czy DIN6 na tunerze to wejscie liniowe ? jeśli tak to jak go aktywować ?

To jest złącze do podłączenia zdalnego sterowania na kablu.

0
  • #8 10 Sty 2012 15:48
    ToLo84
    Poziom 16  

U mnie we wiązce fabrycznej jest 1 czarny kabel z wtykiem pasującym do tego gniazda :

Możliwe, że jest to sterowanie elektycznie wysuwanej anteny?

Jest to taka wtyczka -

0
  • #9 11 Sty 2012 00:19
    dziki06
    Poziom 2  

ToLo84 napisał:
    Możliwe, że jest to sterowanie elektycznie wysuwanej anteny?

Nie. Sterowanie anteny jest poniżej złącza zasilania (ten pojedynczy styk).

W BE1430 piny w zaznaczonym złączu pełnią następujące funkcje (w rzeczywistości złącze to posiada pięć pinów, ale pozostałe są zasłonięte zaślepką):
    - pin 4 - regulacja głośności zależnie od prędkości jazdy (tzw. GAL),
    - pin 3 - wyciszenie przez zestaw głośnomówiący telefonu (wystarczy zewrzeć do masy, a dźwięk się wycisza i na wyświetlaczu pojawia się napis "TEL")

Myślę, że w Twoim przypadku jest to regulacja głośności zależnie od prędkości jazdy.

0
  • #10 11 Sty 2012 07:30
    ToLo84
    Poziom 16  

Ale u mnie do wtyczki idzie tylko 1 przewód, jest 1 pin -

wtyczka ma numer 0125458628 i występuje jako:

090 A 0125458628 PIN BUSHING HOUSING
    DRIVER'S MEMORY PLUG CONNECTION

"FABRIC RETAINING BOW UNLOCKING" SWITCH

LOUDSPEAKER PLUG CONNECTION

"ROLL-OVER BAR FOLD-DOWN" SWITCH

BELT LOCK SWITCH

REAR LID LOCK TURNING LATCH SWITCH

MICROPHONE HANDS-FREE SYSTEM

a w innym poprostu jako obudowa wtyczki

PIN BUSHING HOUSING A 0125458628

0
  • #11 11 Sty 2012 13:31
    dziki06
    Poziom 2  

I wszystko poprawnie - radio dostaje tylko sygnał o zmianie głośności zależnie od prędkości jazdy (odniesieniem jest masa - obudowa radia). Drugi pin nie ma w tym przypadku zastosowania, bo najwyraźniej fabrycznie w samochodzie nie było zestawu głośnomówiącego.

0
  • #12 11 Sty 2012 14:02
    ToLo84
    Poziom 16  

Ok już się utwierdziłem w tym, że to nie od sterowania anteny. Dokopałem się do niej i z bagażnika idzie do kabiny wiązka - niebieski, czerwony z żółtym paskiem i brązowy. Jeśli niebieski ma być sterowaniem to niestety brakuje mi go w konsoli za radiem.

Wcześniej na próbę złączałem przewód o którym mowa wyżej z wyjściem sterowania antetny w iso, mam nadzieje że to nie zniszczyło tego mikrofonu czy co tam wisi na tej 1 pinowej wtyczce.

0
  Szukaj w 5mln produktów