Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Becker Mexico 2000- jak wymienić na Kenwood KDC-W6027?

greg30_73 24 Lip 2006 18:25 2115 10
  • #1 24 Lip 2006 18:25
    greg30_73
    Poziom 12  

Problem jak w temacie. Jak przerobic komplet Becker Mexico 2000 (BE1430 i BE1530) z merola S-klasy na Kenwood KDC-W6027. W oryginalnym zestawie jest jeszcze podpiety amplifier (jak mysle) W140 który tworzy system BOSE na 14 głosników. Czy jest możliwe pominiecie obu BE i podłaczenie sie bezposrednio pod sam W140? Wszystkie trzy panele tylnie na zdjeciach.

0 10
  • #2 24 Lip 2006 23:44
    SlaweK
    Poziom 43  

A nie prościej wymienić tego Kenwooda na zmieniarkę i nie kaleczyć porządnego sprzętu kolorowym badziewiem ? Ten Kenwood do Beckera ma się jak chińszczyzna do Blaupunkta. Jeśli to W140 to pewnie masz jeszcze Bose w aucie po lewej stronie w bagażniku, nad tym pracowali poważni akustycy a nie skośnookie drewnosłuchy. Teoretycznie możliwe jest połączenie tego ale moim zdaniem okaleczysz tylko sprzęt a nie zagra to jak powinno. Głośniki nie są w nim zbyt mocne ale są dobrane do akustyki auta i do reszty tego systemu. Do tego można jeszcze dołączyć aspekt bezpieczeństwa, kolorowe kradną a Becker mało znają i nie jest dla nich atrakcyjny.

SławeK

0
  • #3 25 Lip 2006 00:18
    greg30_73
    Poziom 12  

To samo starałem sie wytłumaczyć włascicielowi auta :-) Ale nasz klient, nasz pan...Jesli można prosze o rade jak bezproblemowo dokonać przeróbki bez montazu nowego okablowania. Czy można zamienić sam moduł BE1430- zostawiając BE1530 ?
    P.S. BOSE faktycznie było w bagażniku po lewej stronie :D

0
  • Pomocny post
    #4 25 Lip 2006 00:32
    SlaweK
    Poziom 43  

A myślałem że rozsądniejsi ludzie tymi autami jeżdżą, z braku argumentów czasem trzeba użyć kija.
    Niestety, rozłączenie tego nie jest możliwe, możliwe jest usunąć oba i z wyjść radia sterować Bose'em ale myśle że efekt będzie marny bo nie dopasujesz poziomów prawidłowo a do samych głośników nie doprowadzisz sygnału bo jest ich za duże, zwykle z Bose'm gra ich bodaj 14 w tym aucie. Gdyby zażyczył sobie Command'a to jeszcze bym zrozumiał. W razie gdy mu tego nie wybijsze z głowy to przyślij go do mnie, zabiorę kluczyki od auta i nie pozwolę mu tym jeżdzić.

SławeK

0
  • #5 25 Lip 2006 10:37
    greg30_73
    Poziom 12  

Myśle że jednak mu tego z głowy nie wybije. Ale wysyłac go też nigdzie nie będe. Gościu jest troche duży i troche nerwowy :D Co do pominięcia BE1430 i BE1530: czy można podłaczyć sie bezposrednio pod W140, czy może potrzebny jest jakiś specjalny adapter, przejściówka dopasowujaca poziom sygnału? Z tego Kenwooda wychodzą (oprócz zwykłej kostki głośnikowej) dwa chinche z napisem FRONT.

0
  • Pomocny post
    #6 25 Lip 2006 11:01
    djlj24
    Spec od car audio

Dowcip polega na tym, że wzmacniacze w mercu biorą sygnał z wyjść głośnikowych z amplitunera zaliczając po drodze regulator fader. Próba zastąpienia tego innym radiem może być ciężka, można co prawda przerobić całą instalację i wywalić fabryczne wzmacniacze ale od razu wywal też fabryczne głośniki i zrób nowe okablowanie. Głośniki ze wzmacniaczami stanowią integralny zestaw - próba zostawienia jednej części da dziwne brzmienienie. W sumie widać, że klient jest z rodzaju bezusznych skoro chce takiego Kenwooda (ta firma po 1995 roku robi same beznadziejne grajki), ja jeżeli bym musiał przerabiać taką instalację to po pierwsze dałbym spory koszt (roboty na 3 dni), a i też to co zostało wyjęte zostawił sobie.

0
  • #7 25 Lip 2006 11:24
    greg30_73
    Poziom 12  

Zmiana okablowania oraz głosników nie wchodzi w gre :cry: myślałem tylko o szybkiej i w miare bezproblemowej wymianie samego Beckera. Jesli sie nie da to trudno...

0
  • #8 25 Lip 2006 12:09
    SlaweK
    Poziom 43  

Mam wszystkie elementy tego zestawu oprócz głośników i chętnie bym w swoim to zamontował ale ... nie mam gdzie upchnąć tyle głośników w moim Mesiu !

SławeK

0
  • Pomocny post
    #9 25 Lip 2006 13:52
    djlj24
    Spec od car audio

Naprostrze byłoby odłączenie ampilitunera od głośników (złącza din) i tam wejście z wyjść głośnikowych Kenwooda ale... niestety zwykle chińskie radia sobie z takim obciążeniem nie poradzą i albo burczy, warczy itp. albo końcowka mocy w radiu płonie. Znowu wyjścia liniowe wpięte w te miejce nie odblokują wejść wzmacniacza (jest załączany między innymi poziomem) i nie zagra.

0
  • #10 25 Lip 2006 19:02
    greg30_73
    Poziom 12  

Same radyjko Kenwooda nie uciagnie kompletu 14 głośników...to pewne.

0
  • #11 25 Lip 2006 19:50
    djlj24
    Spec od car audio

To nie tak. Wzmacniacze, które są to pracują jako dopałki (nie lubię tej nazwy wolę booster) a więc sygnał z wyjść głośnikowych jest brany na wejścia tych wzmacniaczy. Zresztą tak naprawdę to masz zestaw jakby 4 kolumn głośnikowych wraz ze zwrotnicami (a samych wzmacniaczy jest 2 podwójne).

0
  Szukaj w 5mln produktów