Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

junkers wrp 275 kb - nie gasi płomienia

kmpazdro 10 Jan 2013 22:10 3276 15
 • #1
  kmpazdro
  Level 9  
  Witam
  Ostatnio pojawił się u nas problem że po zakręceniu ciepłej wody piecyk nie wygasza płomienia przez jakieś10-15 sekund. Wydobywają się wtedy z niego "syki" i słychać wyraźne przelewanie się wody. Co może być przyczyną i jak pozbyć się tej usterki? Dziś próbowaliśmy przeczyścić iglicę, która w "miarę" luźno chodzi, jednak to nie rozwiązało sprawy.
  Dodam że nie ma problemu z odpalaniem piecyka.
 • #2
  W0jtek92
  Level 37  
  Zakręc kurek doprowadzający gaz do pieca! Bo może to być kłopot z zacinającym się zespołem gazowym skoro iglica jest czysta i lużna.
 • #3
  kmpazdro
  Level 9  
  Rozmawiałem telefonicznie z panem z serwisu. Stwierdził że do wymiany jest membrana. Koszt z robocizną to około 210zł. To dużo czy mało?
 • #4
  serwisant73
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Normalnie.
 • #5
  Coyote75
  Level 14  
  Memebrana nie bedzie do wymiany, natomiast bedzie do czyszczenia armatura wodna
 • #6
  serwisszulborski.pl
  Heating systems specialist
  Jeżeli iglica gazowa wraca z opóźnieniem albo nie domyka gazu, naprawa może być droższa. Czasem nie jest możliwe rozłączenie armatury gazowej i wodnej jeśli doszło do trwałego zwapnienia i urwania śrub podczas próby naprawy. Jeśli uda się wszystko rozłączyć, oczyścić i przesmarować należy sprawdzić szczelność armatury gazowej.
 • #7
  Coyote75
  Level 14  
  Można oczywiście sprawdzić armaturę gazową ale szybciej i bez większych problemów można wyczyścić armaturę wodną a szczególnie pokrywę tejże armatury
 • #8
  kmpazdro
  Level 9  
  No właśnie miałem zapytać czy w warunkach domowych czyszczenie tej armatury wodnej sprawi jakiś kłopot? Czy przy jej odkręcaniu i czyszczeniu można napotkać jakieś problemy i coś niechcący uszkodzi? (np. membranę lub inną część?) Nie rozbierałem nigdy tak daleko piecyka, ale nie mam dwóch lewych rąk, i jeśli mogę zaoszczędzić to 200 zł to chętnie spróbuję :)
 • #9
  Coyote75
  Level 14  
  Możesz spróbować. Jeśli uda ci się odkręcić 2 śruby łączące armaturę gazową z wodną (mogą być zapieczone lub obrośnięte kamieniem) to wyczyszczenie takiej armatury nie sprawi wiele problemów. Dokładnie sprawdzaj co odkręcasz i w jakiej kolejności, wyczyść wszystko w środku i poskręcaj do kupy. Oczywiście zamknij gaz i opróżnij piecyk z wody
 • #10
  W0jtek92
  Level 37  
  Gorzej gdy śruby łączące zespół wodny z gazowym się ukręcą podczas odkręcania...:| wtedy (jeśli chcesz zaoszczędzić) możesz je rozwiercić a następnie nagwintować otwory by to potem poskręcać razem. Ale to może być zbyt kłopotliwe... No i gdyby udało Ci się rozebrać zespół wodny, i gdy membrana Ci się posypie. To pozostaje Ci tylko autoryzowany serwis.:| sory za takie czarne scenariusze ale pisze jak to czasami bywa.
 • #11
  Coyote75
  Level 14  
  Z tymi śrubami może być problem, natomiast jak się uda je odkręcić drogę do czyszczenia mmasz wolną. O membranę nie ma się co martwić napewno się nie posypie (mnie się jeszcze nie zdażyło)
 • #12
  kmpazdro
  Level 9  
  Dlaczego ma się posypać membrana - jest połączona trwale z armaturą wodną, tak że przy jej ściąganiu może się uszkodzić, czy chodzi o jakiś inny "patent"? (w stylu że jest jakieś połączenie którego na pierwszy rzut oka nie widać?)
 • #13
  Coyote75
  Level 14  
  Memebrana nie jest trwale połączona, wchodzi w specjalną rynienkę w obudowie armatury
 • #14
  kmpazdro
  Level 9  
  Witam
  Rozebrałem zespół wodny. Membrana jest OK, bez żadnych widocznych uszkodzeń. Natomiast tuleja przyłączeniowa jest dosyć mocno "zasyfiona". Czy można ją przeczyścić WD-40? (po uprzednim wyjęciu uszczelki).
 • #15
  Coyote75
  Level 14  
  Wyczyść całą armaturę wodną, przeczyść tuleję (raczej nie WD) i zabacz czy na pokrywie armatury wodnej ( ta część z tuleją) nie kleji się tzw. koralik (jest to pod małym kółkiem na pokrywie), wyciągnij go i dobrze wyczyść bo jak jest brudny to lubi się przykleić, a jego zadaniem jest wyrównywanie ciśnienia po zgaszeniu piecyka (stąd możliwe że piecyk jeszcze się chwilę pali. Zobacz też czy iglica od armatury gazowej się rusza w górę i w dół.
 • #16
  kmpazdro
  Level 9  
  Wszystko już przeczyściłem i przesmarowałem smarem silikonowym. Natomiast próbowałem nacisnąć iglicę zespołu gazowego i chodzi dosyć ciężko - przy przyłożeniu dosyć dużej siły przesuwa sie jakieś 3mm do góry, więcej nie chcę pchać "na chama". To może być jakiś problem że tylko o tyle udało się ją przesunąć?

  Dodano po 1 [godziny] 8 [minuty]:

  Więc tak, wszystko skręciłem, ale nie pomogło. Objaw jest taki jak na początku. Po rozkręceniu czarnego mikroprzełącznika, po puszczeniu ciepłej wody iglica idzie od razu do góry, jednak po zakręceniu wraca w dół bardzo powoli. Czego to może być objaw?