Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic CD-Radio-Końcówka mocy

datexws 12 Lut 2005 01:56 1113 2
  • #1 12 Lut 2005 01:56
    datexws
    Poziom 14  

Witam. Trafił do mnie radioodtwarzacz CD Panasonic ale nigdzie nie mogę znaleźć opisu modelu na obudowie ani na plycie czołowej . Jest naklejka na której jest trochę powycierane , ale jest widać taki napis ??-DF-34LEE. Po objawach usterka wyglądala na uwaloną końcowkę mocy przez odwrotne podłączenia nap. zasilania. Po włączeniu radio nie startowało w ogóle, po wylutowaniu HA13151 radio nie pobiera już dużego prądu i zaczyna migać czerwona dioda pod panelem a wraz z nią podświetlanie panela i nic poza tym. Czy to jest normalny objaw czy też coś jest uwalone dalej czy też może radio jest zablokowane, ale nie wygląda mi to na model kodowany . A pytam dlatego bo bardziej jestem specem od TVC i nie wiem czy jest sens pchać się dalej w naprawę tego radia jeśli będzie coś więcej od końcówki mocy cena układu to 33zł.+transport.Pozdrawiam i dziękuje za posty.

0 2
  • #2 12 Lut 2005 09:14
    maryann
    Poziom 37  

Najpierw obmierz końcówkę, czy ma połowę zasilania na wyjściach, napięcie. ST-BY na p. 2 albo wyjmij końcówkę mocy jeśli radio się nie włącza (nie rozumiem- wyświetlavz też miga??) i wszystko powinno działać - prócz głosu. Możesz oscyloskopem obejrzeć, czy dochodzi sygnał audio; potem wymieniać!

0
  • #3 12 Lut 2005 09:59
    datexws
    Poziom 14  

Witam. Koncówa jest uwalona w 100%, bo była zwarta do masy i brała duży prąd. Rozpiskę końcówek ściągnąłem z neta, więc podłączenie powinno być dobre, a podswietlanie rzeczywiście miga razem z ledem od security.Pozdrawiam.

0
  Szukaj w 5mln produktów