logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Eclipse - jak dodać listę mikrokontrolerów AVR, np. ATMEGA 8?

Leszek4848 20 Sty 2013 12:20 1992 8
REKLAMA
  • #1 11814696
    Leszek4848
    Poziom 10  
    Posty: 27
    Pomógł: 1
    Ocena: 4
    Panowie mam problem,zaistalowałem program Eclipse, robię krok po kroku wg.filmu Pana Mirka36 ale program pokazuje puste okienko, gdy chce zaznaczyć np: ATMEGA 8, brak jakichkolwiek AVR, co może być tego przyczyną?
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #3 11822388
    perlon
    Poziom 20  
    Posty: 254
    Pomógł: 36
    Ocena: 3
    Jak już korzystasz z filmu to zajrzyj na bloga. Jest tam wyłożone jak załatać Eclipse z nowym toolchainem żeby widział procesory. Videoporadnik jest bardzo szczegółowy i trzeba go obejrzeć dokładnie i ściągnąć paczkę plików do podmiany. Wszystko jest na blogu. Ja przetestowałem u mnie działa.
  • #4 11823141
    mirekk36
    Poziom 42  
    Posty: 9195
    Pomógł: 964
    Ocena: 2289
    Leszek4848 napisał:
    Panowie mam problem,zaistalowałem program Eclipse, robię krok po kroku wg.filmu Pana Mirka36 ale program pokazuje puste okienko, gdy chce zaznaczyć np: ATMEGA 8, brak jakichkolwiek AVR, co może być tego przyczyną?


    Przecież tu masz wszystko dokładniuśko krok po kroku podane ;)

    http://mirekk36.blogspot.com/2012/11/instalka-eclipse-atmel-toolchain.html

    jak pisze kolega wyżej obejrzyj bardzo dokładnie - nie wiem dlaczego część osób pomija najważniejszy krok z tego poradnika czyli wgranie

    patcha do Plugina AVR dla Eclipse

    a przecież jest pokazane jak i gdzie i jaki plik.... A patch napisany został przez dwóch świetnych kolegów SunRiver i Krauser .... Działa to ZAWSZE - tylko jeszcze raz powtarzam - obejrzyj dokładnie.

    Nie wspomnę że masz na blogu do pobrania wszystkie pliki w tym ten patch

    no nie wiem jak już dokładniej można to opisać :( ..... Jak do tej pory nie zdarzyło się żeby komuś to nie działało ... chyba że tak jak ty pominął ten jeden krok ;) ale gdy się poprawił to ładnie ruszyło - więc do roboty ;) na pewno się uda

    Dodano po 5 [minuty]:

    aha co więcej - najnowszy patch do plugina jest tak fajnie napisany, że jak masz wgrany Atmel Toolchain - to Plugin już sam go wykryje zamiast WinAVRowego toolchaina - super sprawa - więc jest nawet jeszcze prościej niż w poradniku bo nie trzeba tych ścieżek ustawiać.
  • #5 11843247
    Leszek4848
    Poziom 10  
    Posty: 27
    Pomógł: 1
    Ocena: 4
    Przy próbie wgrywania Eclipse (plugina) pojawia się komunikat ;Problem Occured. plugina sciągnolem z bloga 36, posiadam Windows XP czy to moze być przyczyną
  • REKLAMA
  • #7 11843430
    Leszek4848
    Poziom 10  
    Posty: 27
    Pomógł: 1
    Ocena: 4
    To znaczy otwieram eclipse pózniej workspace,wchodzę w zakladkę Help instaler soft plugin się wgrywa i niby wszystko ok ale pojawia się komunikat problem occured
  • REKLAMA
  • #8 11843726
    mirekk36
    Poziom 42  
    Posty: 9195
    Pomógł: 964
    Ocena: 2289
    Leszek4848 napisał:
    To znaczy otwieram eclipse pózniej workspace,wchodzę w zakladkę Help instaler soft plugin się wgrywa i niby wszystko ok ale pojawia się komunikat problem occured


    No to znaczy że go INSTALUJESZ a nie wgrywasz .... więc postaraj się wyrażać precyzyjniej wtedy mniej czasu stracimy na dochodzenie - "o co chodziło w wypowiedzi" .....

    Nie mniej jednak skoro masz na tym etapie kłopot - po wgraniu na czysto ECLIPSA to NA PEWNO winą nie jest Win XP, ani żaden inny rodzaj windowsa tylko ew śmietnik który ci się już zrobił w Windowsie i zainstalowanej JAVIE ....

    Sprawdź albo na innym komputerze, albo na maszynie virtualnej albo przeinstaluj windę od nowa - i zobaczysz że w każdym z tych przypadków wszystko ładnie ruszy
  • #9 11844442
    Leszek4848
    Poziom 10  
    Posty: 27
    Pomógł: 1
    Ocena: 4
    Bardzo dziękuję za super radę obejżałem film dokładniej i Eclpse ruszyło bez problemu pokazuje wszystkie microcontrolery,teraz muszę nauczyć się pisania programu do atmegi8 dip28, chcę napisać test na mruganie diody, zestaw mam samodzielnie zrobiony pod STK200/300,czy eclpse będzie widział atmegę8 żeby wgrac program, przypominam ze jestem zielony! programowałem już fergusona HD 8900 przez Jtag, dvd viva290 U, proszę o podpowieć czy jest szansa przez stk200/300 wejść do eclipse z poważaniem leszek4848

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik napotkał problem z dodaniem mikrokontrolerów AVR, takich jak ATMEGA 8, w programie Eclipse, który wyświetlał puste okno. Odpowiedzi sugerowały, że przyczyną może być niekompatybilny plugin do Eclipse z nowym toolchainem AVR. Użytkownicy polecili zainstalowanie patcha do plugina, co jest kluczowym krokiem w procesie instalacji. Wskazano również na konieczność dokładnego śledzenia instrukcji w filmie oraz na blogu Mirka36, gdzie dostępne są niezbędne pliki. Po poprawnej instalacji Eclipse, użytkownik zdołał zobaczyć wszystkie mikrokontrolery i rozpocząć programowanie ATMEGA 8.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA