Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka electrolux ew1044s wymiana pompy spustowej

Wasyl_1 28 Sty 2013 00:32 3261 4
  • #1 28 Sty 2013 00:32
    Wasyl_1
    Poziom 9  

Witam proszę o informacje dotyczącą wymiany pompy w powyższej pralce z zakresie:
    1. obecnie jest tam Plaset o symbolach 124.031005 58931-CLF 30W 0,3A czy może pasować inna - jak narazie znalałem inne plaset-y ale o innej mocy i askoll o identycznych parametrach "prądowych" ale czy są w pełni zamienne i czy będzie pasował do korpusu?
    2. problem z dostępem do śrób jest trzy i do 2 praktycznie nie ma dostępu - jak go uzyskać by nic nie uszkodzić? Oddzielić pompę od korpusu fitra czy trzeba wymontować/poluzować cały zestaw popującofiltrujący.

Zgóry dziękuję za podpowiedzi

Pozdrawiam

0 4
  • Pomocny post
    #2 28 Sty 2013 01:24
    zhudomel
    Specjalista AGD

Wasyl_1 napisał:
    wymontować/poluzować cały zestaw popującofiltrujący.
    Potem odkręcić silnik i z nim do sklepu. Najważniejsze by nowy pasował mechanicznie; parametry elektryczne można sobie darować, z wyjątkiem tego, by był na 230V.

3
  • #3 28 Sty 2013 01:50
    Wasyl_1
    Poziom 9  

ok dzięki za szybką odpowiedz.
    rozumiem że trzeba co najmniej poluzować filtr by oddzielić silniczek od reszty korpusu. Jak to zrobić, filtr jest - jeśli dobrze zauważyłem - przymocowany do "podłogi" pralki coś jakby systemem zatrzasków, nie wiem jak się do tego zabrać by czegoś trwale nie uszkodzić.

Pozdrawiam

2
  • #4 28 Sty 2013 02:15
    zhudomel
    Specjalista AGD

Najlepiej delikatnie położyć pralkę na plecach (uwaga na węże, żeby nie uszkodzić) i będzie więcej widać.

0
  • #5 28 Sty 2013 13:13
    Wasyl_1
    Poziom 9  

Dzięki za pomoc.
    Silniczek pompki wymieniony na nieco inny pasujący do oryginalnego korpusu pompki, musiałem tylko doprowadzenie prądu z wtyczki przerobić na wsówki. Obeszło się bez wyciągania obudowy filtra (podciołem trochę plastik "podłogi" tak by tylko podszedł śrubokręt i dało się odkręcić silniczek).
    pralka zasówa teraz aż miło, cicho bez żadnego buczenia. Koniec z pozostałymi objawami (może komuś to pomoże w określeniu usterki):
    - głośna praca
    - po przejściu całego programu nie wypompowana woda w bębnie a pranie nie wypłukane - zwłaszcza podczas prania w wysokiej temperaturze lub po kilku praniach z rzędu - (pompka sie zwyczajnie przegrzewała)

Cała naprawa nie zbyt trudna i dość tania, nowy silniczek w tym wypadku to koszt ok. 30 PLN

Dodano po 3 [minuty]:

PS pralkę kładłem na boku - tym od strony dozownika poszku (programater jest wówczas na górze) w przeciwnym wypadku niemal pewne zalanie programatora resztkami wody z dozownika i wieksze kłopoty gotowe

Pozdrawiam

0