Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVS-3108 E Czarnobialy obraz z kamer

karlrysz 28 Sty 2013 20:32 4527 12
  • #1 28 Sty 2013 20:32
    karlrysz
    Poziom 10  

Raz jeszcze otwieram temat, bo poprzedni zostął usuniety: Zakupilem zestaw monitoringu:
    DVS-3108 E (rejestrator) z kamerami dvs-600ir-ts30 i 600TVL IR.
    Mam następujący problem, którego nie mogę rozwiązać:
    - kamery po podłączeniu do telewizora przez złącze Chinch dają czarnobiały obraz (dodam, że to nie wiana rejestratora - sprawdzałem wszytkie 6 kamer bezpośrednio do tv- każda daje obraz czarno- biały, a miała w dzień być w kolorze). Kamery podłaczam bezpośrednio przez chinch i PRZEJŚCIÓWKA WTYK BNC NA GNIAZDO CINCH:
    TV jest w miare nowym modelem LCD Samsunga z 2009 roku.
    Co do gniazd mam:
    AUDIO OUR L/P a także AUDIO L/P/PR/PB/Y. Kamery działają pod Y tylko i oczywiscie obraz czarnobialy. Zastanawiam sie czy nie kupic przejsciowki - EURO - na chinch. Moze to pomoze?

Proszę o pomoc.
    pzdr
    m

0 12
  • #2 28 Sty 2013 21:15
    treborsz
    specjalista-kamery przemysłowe

Nie zrozumiałem, co do którego urządzenia prosisz o pomoc: do kamer, do rejestratora czy do telewizora...
    W temacie jest rejestrator. Kamery podłączasz do telewizora, piszesz, że rejestrator jest OK.
    Kamery podłączasz do telewizora do wejścia luminancji (Y)... i piszesz, że obraz "oczywiście czarno-biały". A jaki ma być po podłączeniu do złącza Y? Kolorowy?

Czy po podłączeniu kamer do rejestratora sprawdzałeś, jaki jest generowany obraz z kamer? Ale nie na telewizorze na czarno-białym wejściu luminancji, tylko np. poprzez sieć komputerową (jeśli nie masz monitora komputerowego lub telewizora ze złączem VIDEO lub VGA (D-SUB)).

1
  • #3 28 Sty 2013 21:21
    karlrysz
    Poziom 10  

treborsz napisał:
    Nie zrozumiałem, co do którego urządzenia prosisz o pomoc: do kamer, do rejestratora czy do telewizora...
    W temacie jest rejestrator. Kamery podłączasz do telewizora, piszesz, że rejestrator jest OK.
    Kamery podłączasz do telewizora do wejścia luminancji (Y)... i piszesz, że obraz "oczywiście czarno-biały". A jaki ma być po podłączeniu do złącza Y? Kolorowy?

Czy po podłączeniu kamer do rejestratora sprawdzałeś, jaki jest generowany obraz z kamer? Ale nie na telewizorze na czarno-białym wejściu luminancji, tylko np. poprzez sieć komputerową (jeśli nie masz monitora komputerowego lub telewizora ze złączem VIDEO lub VGA (D-SUB)).

prosze o pomoc w temacie - co rozbei zle ze mam czarnobiały obraz z kamer w tv, kiedy powinienem miec kolorowy w dzień. I to niezależnie czy podłacze kamere bezposrednio do TV czy przez rejestrator. Podłaczam do Y bo przez chinch tylko to gnaizdo mi wykrywa kamery. Zadne inne - nawet nie drgnie. Specjalisci w sklepie, w kótrym kupowałem rejestrator powiedzieli ze mam kupic przejsciówkę VIDEO -IN na chinch i tak podłaczyc do TV. Tak wiec podłaczyłem i mam teraz obraz ale bez koloru.

0
  • #4 28 Sty 2013 21:49
    suworow
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne

Ale właśnie trebosz dokładnie wskazał ci co zrobić a czego nie. Jeżęli klepiesz do nas ze stacjonarki to odłącz na chwile od niej monitor i podłącz go pod DVR. Jeżeli masz tylko laptopa to połącz się z DVR po sieci ( bezpośrednio lub przez router). Sposób łączenia się i adres DVR znajdziesz w instrukcji.

Szansa, że problem leży po stronie kamer jest bardzo mała. Ale zawsze możesz wziąść kamery pod pachę i udać się do dystrybutora. W Warszawie masz dwa adresy po obu stronach wisły.
    Pozdrawiam

0
  • #5 28 Sty 2013 23:51
    Marek31415
    Poziom 31  

karlrysz napisał:
    Podłaczam do Y bo przez chinch tylko to gnaizdo mi wykrywa kamery. Zadne inne - nawet nie drgnie. Specjalisci w sklepie, w kótrym kupowałem rejestrator powiedzieli ze mam kupic przejsciówkę VIDEO -IN na chinch i tak podłaczyc do TV. Tak wiec podłaczyłem i mam teraz obraz ale bez koloru.

"Composite In (AV) x 1 (Common Use for Component Y) " - z tego co pamiętam, funkcja wejścia Y chyba jest ustawiana z menu telewizora, musisz wybrać "AV", nie "Złącze".

0
  • #6 03 Lut 2013 15:20
    karlrysz
    Poziom 10  

Marek31415 napisał:
    karlrysz napisał:
    Podłaczam do Y bo przez chinch tylko to gnaizdo mi wykrywa kamery. Zadne inne - nawet nie drgnie. Specjalisci w sklepie, w kótrym kupowałem rejestrator powiedzieli ze mam kupic przejsciówkę VIDEO -IN na chinch i tak podłaczyc do TV. Tak wiec podłaczyłem i mam teraz obraz ale bez koloru.

"Composite In (AV) x 1 (Common Use for Component Y) " - z tego co pamiętam, funkcja wejścia Y chyba jest ustawiana z menu telewizora, musisz wybrać "AV", nie "Złącze".

Niżej daje link do innej elektrody - jat tam scianka tylna mojego tv:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1613773.html

Tylko chinch podłączony do zielonego gniazda - Y z wyjścia VIDEO-OUT z rejestratora daje obraz. Widze ze jest jeszcze gniazdo PC/DVI Audito in - wiec moze do tego podłączyć? Jak nie to moim zdaniem zostaje mi tylko kupic EURO wtyczkę, do której można podłączyć chinch. Wiem ze kablem komputerowym do PC-IN mozna to podłaczyć- ale mam już w scianie puszczony chinch wiec nie chce od nowa kuć ściany.

Scianka DVS-3108 mozna sobie wygooglować.

0
  • #8 03 Lut 2013 20:34
    karlrysz
    Poziom 10  

Sławek_H napisał:
    Czy te kamerki mają auto kolor, czy przypadkiem nie są przestawione na ręczny BW
    http://www.alkam-security.pl/p/116/2139/rejes...stratory-analogowe-telewizja-przemyslowa.html
    na tej stronie pokazane jest menu rejestratora na tle czarno-białego obrazu kamer

dziekuje za pomoc. Jednak chyba cały sęk tkwi w podłaczeniu do tv- na linku podanym przez Pana - obraz z kamer jest faktycznie B&W ale menu jest kolorowe (czarno niebieski). U mnie wszystko jest czarno-białe.

A może ktoś może polecić inny sposob podłaczenia do TV - poza kablem i gniazdem PC-IN?

0
  • Pomocny post
    #9 04 Lut 2013 01:56
    Marek31415
    Poziom 31  

karlrysz napisał:
    A może ktoś może polecić inny sposob podłaczenia do TV - poza kablem i gniazdem PC-IN?

Najprościej jest przeczytać w instrukcji telewizora na którym wejściu jest obsługiwany sygnał composite video i jak to aktywować w menu telewizora.
    Podałem wyżej, jak to jest w moim Samsungu. Pozostało bez odzewu.
    Być może w Twoim telewizorze jest to rozwiązanie inaczej. Może nie trzeba aktywować wejścia lecz wybrać prawidłowo system kodowania koloru, może jest wybierany automatycznie? A może w ogóle nie ma takiej możliwości?
    Podaj dokładny typ, model tego telewizora. Bez tej informacji tylko bawimy się w zgadywanie. Manual powinien być w sieci. Znajdę chwilę czasu to przeczytam.

0
  • #10 04 Lut 2013 06:47
    karlrysz
    Poziom 10  

Marek31415 napisał:
    karlrysz napisał:

Najprościej jest przeczytać w instrukcji telewizora na którym wejściu jest obsługiwany sygnał composite video i jak to aktywować w menu telewizora.
    Podałem wyżej, jak to jest w moim Samsungu. Pozostało bez odzewu.
    Być może w Twoim telewizorze jest to rozwiązanie inaczej. Może nie trzeba aktywować wejścia lecz wybrać prawidłowo system kodowania koloru, może jest wybierany automatycznie? A może w ogóle nie ma takiej możliwości?
    Podaj dokładny typ, model tego telewizora. Bez tej informacji tylko bawimy się w zgadywanie. Manual powinien być w sieci. Znajdę chwilę czasu to przeczytam.
    Witam - model tv to LE32B450 Samsung

0
  • Pomocny post
    #11 05 Lut 2013 06:24
    BenekM
    Poziom 11  

Kolego przecież masz w tym modelu Eurozłącze więc o co Ci chodzi. Sa tanie przejściówki RCA-Euro (najlepiej IN-OUT to może Ci się jeszcze do czegoś przydać) i naprzód.
    Możesz jeszcze użyć modulatora i wrzucić sygnał do instalacji antenowej.

0
  • Pomocny post
    #12 05 Lut 2013 12:00
    Marek31415
    Poziom 31  

Wejście AV IN jest na panelu bocznym telewizora. Podłączałeś do niego kamerę?
    Cytat z instrukcji:
    "AV IN [VIDEO] / [R-AUDIO-L]
    Podłącz telewizor do gniazda RCA lub S-VIDEO urządzenia audio-wideo, takiego jak magnetowid, odtwarzacz DVD czy kamera."
    Opis na stronach 67-68 instrukcji.

0
  • #13 06 Lut 2013 22:16
    karlrysz
    Poziom 10  

Marek31415 napisał:
    Wejście AV IN jest na panelu bocznym telewizora. Podłączałeś do niego kamerę?
    Cytat z instrukcji:
    "AV IN [VIDEO] / [R-AUDIO-L]
    Podłącz telewizor do gniazda RCA lub S-VIDEO urządzenia audio-wideo, takiego jak magnetowid, odtwarzacz DVD czy kamera."
    Opis na stronach 67-68 instrukcji.
    dziekuje. zaczeło wszytko działąc. Kupielm jednak przejsciowekę na EURO złacze i podłacze przez EURO. Dziekuje wszytkim za pomoc.

0