Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung galaxy s2 podłączone słuchawki a działanie mikrofonu

29 Sty 2013 14:03 9432 6
  • Poziom 9  
    Witam!
    Niedawno zakupiłem nowy telefon którym jest samsung galaxy s2(Android 4.0.4). I natknąłem sie podczas jego uzytkowania na pewien porblem:
    -gdy podłacze słuchawki(oryginalne słuchawki dodawanie przez producenta) do telefonu i słucham muzyki, ogladam film, siedze na YT jest wszystko w porzadku z nimi graja bez zadnego zgrzytu
    -natomiast gdy podczas słuchania muzyki na słuchawkach ktos do mnie dzwoni to:
    1. nie moge odebrac połaczenia za pomoca przycisku wbudowanego w słuchawki samsunga
    2.gdy odbiore połaczenie naciskajac "zielona słuchawke" (i gdy słuchawki samsunga sa w gniezdzie słuchawkowym) ja słysze doskonale mojego rozmówce natomiast on niesłyszy mnie wogóle.
    3.zrobiłem przedchwila test i nagrałem krótki filmik z podłaczonymi śłuchawkami. Filmik nagrał sie bez dzwieku.

Moje pytania:
    1. czy mozliwe ze wyzej wymieniony problem moze miec zwiazek ze złymi ustawieniami telefonu
    2. dlaczego zaden mikrofon nie działa jak sa podpiete słuchawki
    3. jak rozwiazac ten problem
    4 czy ktos zwaz ma podobny problem (moze to jakas wada fabryczna)

PS: Telefonik jest nowy ma dołownie 3 tygodnie, oraz 2 letnia gwarancje porducenta
  • Poziom 34  
    W i9100 nie pojawiają się tryby wyboru, podłączasz oryginalny zestaw z mikrofonem to telefon wykrywa, że jest mikrofon w HF i wyłącza mikrofony telefonu. Jeżeli się podłączy zwykłe słuchawki jak do MP3 czy innego sprzętu audio bez mikrofonu wtedy przy rozmowie wykorzystywany jest wbudowany mikrofon w telefon. Dzieje się to automatycznie, nie ma możliwości wyboru.

Najwyraźniej masz uszkodzone słuchawki po prostu.
  • Poziom 9  
    przypominam sobie ze gdy zakupiłem telefon i podłączyłem poraz 1 słuchawki do niego to faktycznie były jakies ustawienia słuchawek. Ale teraz juz tego nie ma. szukałem i nie moge znalesc. Licze ze ktos krok po kroku mnie tam doprowadzi :D
    Android 4.0.4

Dodano po 1 [godziny] 7 [minuty]:

pomoze ktos???
  • Poziom 34  
    basstec napisał:
    Niewyraźnie napisałem wyżej?
  • Poziom 9  
    basstec napisał:
    basstec napisał:
    Niewyraźnie napisałem wyżej?

Kolego ale jak pierszy raz podłączałem te słuchawki o telefonu to wyskoczył komunikat o trybach wyboru do czego maja byc uzywane słuchawki i nie pamietam co kliknołem ;/
    Potem jeszcze jakies aktualizacje mi sie instalowały.
    i nie wiem gdzie wejsc zby zmienic ustawienia pracy słuchawek (a takie przy 1 podłaczeniu napewno były na 100%)

ps: Czy przywrócenie systemu pomoze i jak tak to jak mam to zrobic
  • Poziom 1  
    Witajcie, stary post ale może komuś się przyda.
    Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem Galaxy Note 3 i miałem podobny problem. Okazało się że po wyłączeniu w aplikacji opcji automatycznego startu w jednym z programów do odtwarzania muzyki, słuchawki zaczynały się włączać nawet wtedy gdy gdy nie były fizycznie podłączone.

Ponieważ na różnych forach nikt jeszcze na to nie wpadł (bo sam szukałem odpowiedzi) zamieszczam rozwiązanie, które sprawdziło się u mnie.

Wyłączyłem wszystkie opcje dotyczące wznawiania muzyki po podłączeniu słuchawek i przestało się załączać.Korzystałem z odtwarzacza Rocket Player.

mam nadzieję że kogoś to po ratuje.
    W moim starym S Advance nie miałem takich problemów

pozdrawiam
    Fivef