Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Samsung Galaxy SII i9100 - pog這s podczas rozmowy - pods逝ch?

12 Lut 2013 19:04 16956 16

• Poziom 24  
    Witam.

Mam Samsung Galaxy S II i9100 - klient twierdzi, 瞠 s造szy siebie w g這郾iku podczas rozmowy.

Czy to wina g這郾iko-wibro-z陰czo-s逝chawek-mikrofonu-od-dyktafonu :) ? Czy jak podejrzewa klient - ma pods逝ch?!?!

Powiem szczerze, 瞠 nie zauwa篡貫m objaw闚, na pods逝chach si nie znam, profilaktycznie wymieni貫m g這郾ik od rozmowy (ca造 komplet - wibra, z陰cze hf itd - wiecie o co chodzi).

Kilka razy z niego dzwoni貫m, wydaje si w porz康ku.

My郵icie, 瞠 by problem w tej cz窷ci, czy mo瞠 w sofcie tkwi problem.

Wilgoci na p造cie nie znalaz貫m ale kto wie jaka by豉 historia tego telefonu.
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Ja te tak s造sz u siebie uczucie jakby m鎩 g這s przechodzi z g這郾ika osoby do kt鏎ej dzwoni do jej mikrofonu i wraca do mnie po jaki 1-3 sekundach, tylko 瞠 zale篡 do kogo dzwoni.Zawsze mi si wydawa這 瞠 tak jest jak si rozmawia na ma陰 odleg這嗆. Jak dzwoni貫m do osoby kt鏎a nie by豉 po陰czona z tym samym nadajnikiem gsm problemu nie by這.Ale jak by豉 to by pog這s.
  • Poziom 19  
    Mo瞠 banalne, spr鏏uj 軼iszy poziom g這郾o軼i rozmowy w telefonie odbieraj帷ym po陰czenie. Pozdrawiam

• Poziom 24  
    Ale to nie o to chodzi, 瞠by klient zcisza telefon.
  • Poziom 19  
    dxxx napisa:
    Ale to nie o to chodzi, 瞠by klient zcisza telefon.

Kwestia tego czy pog這s jest przy wszystkich odbiorcach czy tylko u jednego.Mia貫m identyczny przypadek.Pozdrawiam

Dodano po 2 [minuty]:

I tu nie chodzi o to 瞠by klient 軼isza tylko osoba odbieraj帷a.Tak jak m闚i je瞠li dzieje si to u jednej osoby to mo積a by t opcje bra pod uwag, co innego je瞠li problem wyst瘼uje w wi瘯szo軼i po陰cze wychodz帷ych.
  • Poziom 26  
    Taki efekt mo瞠 wyst瘼owa gdy rozmawiamy z osob kt鏎a u篡wa zestawu g這郾om闚i帷ego (s造szymy sw鎩 g這s ale z op騧nieniem). Kiedy te zdarza這 si echo z powodu wadliwego sprz皻u po stronie operatora (mia貫m tak przed laty w Erze).
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Wszystko zale篡 od tego jaki jest problem, czy klient dok豉dnie opisa, czy ten pog這s jest przy wszystkich rozmowach, czy tylko przy konkretnych numerach?
  • Poziom 19  
    A nie brakuje czasem gumki na mikrofonie...

• Poziom 24  
    Gumka jest, telefon w stanie idealnym.

Wracaj帷 do "echa" - wiecie jak jest. Klient "sfilmowany" to si nakr璚i, 瞠 go pods逝chuj, ja sam mam problemy z tzw. echem i to jak do mnie dzwoni ludzie na stacjonarny. Ale we tu wyt逝macz klientowi, 瞠 to wina sieci czy os鏏 "po drugiej stronie". Najcz窷ciej jak kto u篡wa zestawu g這snom闚i帷ego to mamy efekty pog這su jak na CB.

Jeszcze pytanie odno郾ie pods逝ch闚, naprawd si nie znam na tym - chocia co jaki czas przychodzi, kto, kto twierdzi, 瞠 go pods逝chuj, 瞠by mu rozkr璚i telefon, 瞠by sprawdzi itp. Na alledrogo pe軟o jest tzw. spyfon闚 czyli telefon闚 ze zmodyfikowanym oprogramowaniem. Czy zmieniaj帷 soft klasycznym flasherem pozb璠 si "modyfikowanego softu"?? O ile taki kto w telefonie ma.

Kto kupuje spyfona za 3 tys. ja mu zmieni firmware i ca造 misterny plan w...

W ci庵u 10 lat kariery GSM nie znalaz貫m w telefonie pods逝ch闚 rodem z film闚 szpiegowskich (np. "Wr鏬 publiczny").

A wy co takiego mieli軼ie?!?!
  • Admin grupy GSM
    dxxx napisa:
    Czy zmieniaj帷 soft klasycznym flasherem pozb璠 si "modyfikowanego softu"?

Pozb璠ziesz i w豉郾ie to zaproponuj klientowi, 瞠 zmienisz mu soft i nawet jak echo pozostanie to b璠zie pewno嗆, 瞠 nie jest to wina pods逝chu.

A tak na marginesie to jaka plaga jest z tymi klientami gdy u mnie te wielu przychodzi z podejrzeniami, 瞠 kto ich pods逝chuje a co drugi wskazuje tajne s逝瘺y. :D
    Id帷 za potrzebami rynku proponuje im zawsze na pocz徠ek us逝g wgrania nowego softu :D
  • Poziom 8  
    Mam to samo w SGS II i wiem, 瞠 je瞠li poprosz osob, z kt鏎 rozmawiam o "przyciszenie" s逝chawki, pog這s momentalnie znika. Czyli chodzi, o to, 瞠 mikrofon wy豉puje d德i瘯 ze s逝chawki.

• Poziom 24  
    Tamtego odda貫m, stara貫m si wyt逝maczy klientowi w czym mo瞠 by problem, kilka dni min窸o i na razie si nie zg豉sza.

Mia貫m kolejnego klienta z GALAXY S II z problemem pog這su ale tu z kolei podobno efekt wyst瘼owa jak kto dzwoni zza granicy, ze Szwecji czy innej Norwegii. U nas testowane - efekt pog這su nie wyst瘼owa.

Odno郾ie Skandynawii to mia貫m klienta pod koniec roku, co kupi u mnie telefon Samsung Xcover C3350 i te si skar篡 na pog這s, testowa貫m i efekt nie wyst徙i, on uparcie twierdzi, 瞠 jak dzwoni ze Szwecji to tak jest, telefon by nowy, na gwarancji wys豉貫m do CCS z nadziej, 瞠 napisz "telefon sprawny" a oni mu wymienili na nowy egzemplarz, wyjecha w 鈍iat i tylko czeka, jak za 2-3 miesi帷e wr鏂i z "mord", 瞠 dalej nie dzia豉.
  • Poziom 22  
    Panowie, nawet je郵i pods逝chiwane s nasze czy te klient闚 rozmowy (pisz tu o pods逝chu przez s逝瘺y upowa積ione) nie jest to w jakikolwiek spos鏏 do wykrycia, a z ca陰 pewno軼i sytuacj o kt鏎ych w tym temacie mowa nie wyst瘼uj.

Tak jak tino2003 podpowiada, zaproponujcie zmian softu :)
  • Poziom 14  
    Problem znany. Gumka od dolnego mikrofonu. Jej przesuni璚ie powoduje efekt echa (sprawd jak wygl康a dziura od mikrofonu). Poprawa monta簑 w przypadku jak jest widoczna gumka, albo wymiana. Czasami jest tak, 瞠 jest doci郾i皻a a nie nasuni皻a na mikrofon.
  • Poziom 24  
    Kolega wy瞠j pisze gumka czasem ma wp造w ale najwi瘯szy i prawie zawsze w tym modelu to wina backcase tego typu pokrowce robi echo w tym modelu i nie 豉two dosta taki by nie by這 echa klient dostaje tel niby zrobiony w domu wk豉da pokrowiec i zn闚 ma echo.