Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Huawei e5832 - brick, z造 firmware

30 Sty 2013 00:10 4590 16
  • Poziom 10  
    Witam,
    posiadam modem Huawei e5832 kt鏎e pracowa這 bezproblemowo na firmware "E5838Update_716.11.17.10.111SP01" pochodz帷e od Netvigator. Korzystaj帷 jednak z tego urz康zenia w sieci Aero2 irytuj帷y by fakt, 瞠 sie przerywa po陰czenie r闚no co godzin natomiast modem ten nie wznawia automatycznie po陰cze w roamingu (a obecnie pod陰czenie do Aero2 nast瘼uje przez roaming krajowy Plusa). Chc帷 pozby si tego problemu postanowi貫m sprawdzi czy mo瞠 nie wypuszczono nowej wersji firmware i...

...weso這 wgra貫m wersj "E5832sUpdate_956.11.17.08.309sp03". No i w豉郾ie. Przeoczy貫m literk "s" (firmware do innej wersji tego modemu z wy鈍ietlaczem) i tym sposobem zbrickowa貫m urz康zenie.

Obecnie po pod陰czeniu kablem USB do kompa urz康zenie widziane jest jako "HUAWEI Mobile Connect - 3G PC UI Interface" i wymieniona na pocz徠ku aplikacja do wgrywania firmware widzi modem jednak pr鏏a wgrania ko鎍zy si komunikatem: "Failed to update firmware to your E583X Data Card. Update wizard cannot be continued"

Szukaj帷 w necie dowiedzia貫m si, 瞠 trzeba na nowo wgra bootloader u篡waj帷 np. ORT JTAG i w zwi您ku z t sytuacj mam kilka pyta:

1. Czy jest mo磧iwo嗆 naprawienia urz康zenia w inny spos鏏?
    2. Jak samemu wykona odpowiedni programator JTAG
    3. ew. gdzie na terenie υdzi mo積a tanio to naprawi...

z g鏎y dzi瘯i za odpowiedzi i pozdrawiam forumowicz闚
  • Poziom 35  
    Czy tak tanio to nie wiem czy naprawisz, bo procedura jednak jest skomplikowana :). Takze riff ma w obsludze ten model.
  • Poziom 10  
    Widzia貫m w necie jak skomplikowana, ogranicza si do wybrania modelu i klikni璚ia jednego przycisku.... tyle, 瞠 ten box ko這 500z sam kosztuje...
  • Poziom 35  
    No tak, tylko potem jeszcze trzeba wgra odpowiedni firmware do tego modemu :).
  • Poziom 10  
    to ju najmniejszy problem

PS znalaz貫m dobrych ludzi z RIFFem ale w Zdu雟kiej Woli dopiero :D
  • Poziom 12  
    Wystarczy這 pod陰czy WYㄐCZONY modem, trzymaj帷 klawisz "globusika" do portu USB i zrobi od nowa update poprawnym softem i posz這 by bez problemu;)
  • Poziom 10  
    mnie pomogli ch這paki ze Zdu雟kiej, hah i teraz mam unikatowy modem z innym IMEI ni wyryty na obudowie :D ale dzia豉 豉dnie ju d逝gi czas :)
  • Poziom 35  
    el_oscyppo napisa:
    mnie pomogli ch這paki ze Zdu雟kiej, hah i teraz mam unikatowy modem z innym IMEI ni wyryty na obudowie :D ale dzia豉 豉dnie ju d逝gi czas :)

Nie wiem czy jest si czym chwali - 豉miesz nasze rodzime prawo u篡waj帷 takiego modemu
  • Poziom 10  
    a jakie przepisy konkretnie?
  • Poziom 11  
    Nie 豉mie 瘸dnego prawa. Nie ma przepisu zabraniaj帷ego logowania si do sieci modemem z imeiem innym ni na naklejce.
  • Poziom 34  
    Ale przest瘼stwem jest zmiana IMEI urz康zenia, dok豉dnie tak samo jak przebijanie numer闚 nadwozia w samochodzie. U篡wanie takiego urz康zenia zreszt te jest analogiczne do je盥zenia samochodem z przebitymi numerami.
  • Poziom 34  
    Art. 270 1 k.k lub art. 306 k.k. , do wyboru, do koloru.
  • Poziom 11  
    Po pierwsze w tym przypadku art. 306 k.k. z豉mania prawa dokona豉 osoba zmieniaj帷a imei, a nie u篡tkownik modemu. Po drugie w przypadku art. 270 禮 1 k.k. warunkiem niezb璠nym do wymierzenia kary jest jednak ustalenie, 瞠 sprawca dzia豉 w zamiarze bezpo鈔edniego u篡cia tak przerobionego modemu jako autentycznego. Zatem ani jeden, ani drugi przepis nie zabrania u篡wania tego modemu. Co nie zmienia faktu, 瞠 w 鈍ietle tych przepis闚 zmiana imei nie jest legalna.
  • Poziom 34  
    Jasne, to samochodem z przebitymi numerami te mog je盥zi bo to kto inny przebija... Wiesz co to takiego paserstwo?
  • Poziom 9  
    Przekombinowa貫m chyba z wgrywaniem soft闚 i teraz jak pod陰cze go poprzez USB do kompa to raz go widzi a raz nie. Jak ju go komp wykryje to brak na nim jakichkolwiek plik闚 urz康zenia (wcze郾iej pojawia si katalog E582x Driver i inne pliki).
    Zrobi貫m tak jak kolega professionalGSM pisa czyli trzymaj帷 globusik pod陰czy貫m go do USB (ju my郵a貫m 瞠 zaskoczy) ale nie wyszuka sterownik闚 w windows update.
    Macie jeszcze jakie rady jak go uruchomi ?:)

Oczywi軼ie chodzi o model E5832 kt鏎y ma prawdopodobnie simlocka (mam go z francuskiego orange)
  • Poziom 11  
    witam
    czy jest mo瞠 jakie firmware na te captchy ? do resetowania tego routera? chodzi mi o wifi ?