Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomiar napięcia. Jak zrobić automatyczną zmianę zakresu?

14 Lut 2005 00:09 911 1
  • Poziom 10  
    Witam, mam do zmierzenia i przetworzenia na wartość cyfrową dwa napięcia, pierwsze w zakresie -4mV...4 mV, drugie od 0..1 V - obydwa napięcia będą mierzone na tym samym elemencie. Chciałem to zrobić stosując dwie grupy wzmacniaczy operacyjnych i jeden przetwornik A/C.
    1 - wzm. róznicowy (wzmocnienie 1000 razy); wzmacniacz, który bedzie zmieniał znak przebiegu na +; wzmacniacz dopasowujący do przetwornika a/c
    2 - wzmacniacz dopasowyjący do przetwornika a/c

Moje pytanie to: w jaki sposób zrobić automatyczną zmianę zakresu, tzn. jeżeli napięcie na ostatnim przetwoniku pierwszej grupy osiągnie 5V, to by na przetwornik a/c był puszczany sygnał z drugiej grupy.

Jestem też ciekaw w jaki inny sposób można by to zrobić, za wszelkie komentarze czy sugestie będę bardzo wdzięczny.
  • Poziom 11  
    moj pomysl to zastosowanie jakiegos multipleksera , w KIT NE087 zastosowano wlasnie multiplekser scalony 4053 przelaczanie czasowe ustawiane dzieki kostce NE555... a zastosowany przetwornik to ICL 7107 , chyba nie mozna udostepnic publicznie dokumentacji ale ja ja posiadam :)

----------------

Fire Walk With Me

ddog(malpa)o2.pl