Witam, mam do zmierzenia i przetworzenia na wartość cyfrową dwa napięcia, pierwsze w zakresie -4mV...4 mV, drugie od 0..1 V - obydwa napięcia będą mierzone na tym samym elemencie. Chciałem to zrobić stosując dwie grupy wzmacniaczy operacyjnych i jeden przetwornik A/C.
1 - wzm. róznicowy (wzmocnienie 1000 razy); wzmacniacz, który bedzie zmieniał znak przebiegu na +; wzmacniacz dopasowujący do przetwornika a/c
2 - wzmacniacz dopasowyjący do przetwornika a/c
Moje pytanie to: w jaki sposób zrobić automatyczną zmianę zakresu, tzn. jeżeli napięcie na ostatnim przetwoniku pierwszej grupy osiągnie 5V, to by na przetwornik a/c był puszczany sygnał z drugiej grupy.
Jestem też ciekaw w jaki inny sposób można by to zrobić, za wszelkie komentarze czy sugestie będę bardzo wdzięczny.
1 - wzm. róznicowy (wzmocnienie 1000 razy); wzmacniacz, który bedzie zmieniał znak przebiegu na +; wzmacniacz dopasowujący do przetwornika a/c
2 - wzmacniacz dopasowyjący do przetwornika a/c
Moje pytanie to: w jaki sposób zrobić automatyczną zmianę zakresu, tzn. jeżeli napięcie na ostatnim przetwoniku pierwszej grupy osiągnie 5V, to by na przetwornik a/c był puszczany sygnał z drugiej grupy.
Jestem też ciekaw w jaki inny sposób można by to zrobić, za wszelkie komentarze czy sugestie będę bardzo wdzięczny.