Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson SX425W - Epson SX425W nie działa, W-02 co robić?

01 Lut 2013 20:11 10497 10
  • Poziom 8  
    Kupiłem Epsona SX425W od znajomego, przesyłka była pocztą polską, drukarka działała przed wysyłką, teraz nie działa. Wiem, że drukarka działała faktycznie przed wysyłką. Komunikat to jest W-02, wcześniej E-01 ale jak wyjąłem tusze i włożyłem to jest W-02. Dziwny hałas głowicy. Papieru nie wsadzałem, to nie jest problem zaciętego papieru.
    Macie jakieś pomysły? bo jak nie to do serwisu oddaje. Coś się z nią stało podczas transportu. Załączam fotę i film.

• Poziom 10  
    Dołączam się do pytania ;)
  • Poziom 10  
    I co Panowie? Udało się ugryźć temat?
  • Poziom 16  
    W-02 to spalony bezpiecznik na płycie głównej, mniej więcej w połowie płytki obok tranzystorów mocy.

Generalnie i tak należy zrobić reset firmware drukarki. Mam program serwisowy firmy EPSON do SX425W. Ma tylko taką wadę że po jego użyciu (reset firmware, eeproma itp.) zmieni się nazwa drukarki na ME OFFICE 560W (to ten sam model co sx425W tylko ze zmienioną nazwą i lekko menu LCD drukarki)

Wkrótce przygotuję opis naprawy SX425W oraz opis naprawy dowolnie mocno zaschniętych głowic EPSONA (pod warunkiem że zapchane pigmentowym tuszem) Każdą taką głowicę można naprawić ... i to tylko za pomocą CHEMII :)
  • Poziom 10  
    Ten bezpiecznik rozwiązuje błąd W-02 czy też E-01? Jak odkryjesz jeszcze dlaczego SX218 nie wykrywa tuszy po włożeniu to super :)

Potwierdzam informacje odnośnie bezpiecznika.

Teraz drukarka nie wyświetla komunikatu (E-01) i działa.

Wielkie dzięki za odp.

Niestety urządzenie wygrało i po raz kolejny wyświetla E-01 wcześniej jeszcze W-11, tym samym zakończyło żywot w śmieciach razem z SX218. Nie polecam nikomu tej firmy.
  • Poziom 16  
    Tak, to dokładnie ten bezpiecznik.

UWAGA! Szkoda że dopiero teraz sobie przypomniałem skąd bierze się błąd E-01 w drukarce SX425W i jak to naprawić :(

Błąd E-01 w Epson SX425W oznacza że CZUJNIK OPTYCZNY PAPIERU wykrywa źle włożony papier, skrawek, uszkodzenie czujnika itp.

Najczęściej problem ten pojawia się jednak nie przy zaciętym papierze ... lecz gdy CZUJNIK WYPADNIE ze swojego miejsca! Czujnik jest wpięty tak że widać go po otwarciu klapy, zaraz po lewej stronie zaparkowanej karetki.
    Zdarza się też że W-02 lub W-01 pojawiają się gdy poduszka czyszcząca na parkingu karetki wypadnie z sanek i nieprawidłowo się ustawia, należy ją wcisnąć do środka i wskoczy sama.

Naprawa wysuniętego czujnika papieru w SX425W jest dosyć trudna, o ile to możliwe najlepiej robić to z wnętrza drukarki, odsunąć karetkę na lewo i zręcznie wpiąć czujnik na swoje miejsce pociągając go do siebie np. pęsetą.
  • Poziom 10  
    Czujnik faktycznie jest źle skonstruowany (na zatrzask). U mnie był błąd E-01 przy spalonym bezpieczniku. Trochę szkoda pieniędzy za drukarki które kupiłem ale będzie to dla mnie nauczka aby nigdy więcej tej firmie nie ufać.

Błąd E-01 może się również pojawiać gdy układ znajdujący się w karetce (ten który odczytuje tusze) jest nieprawidłowo podpięty (w moim przypadku było pełno tuszu w miejscu złącza taśmy).

Miejmy nadzieję że komuś się to przyda. :)
  • Poziom 12  
    Witam. Wiem ze temat jest stary ale napiszę co u mnie było. Miałem w SX210 trzy błędy. Były to e-01, e-02,e-03. Rozwiązaniem problemu było całkowite wyczyszczenie taśmy za karetką ( ta taka "czarno-szarawa", a także przeczyszczenie patyczkiem do uszu czujnika za karetką ( płynem używanym przy dezynfekcji rąk przy tipsach ), który widzi pozycję karetki. Zrobiłem test, wystarczy że na 2-3 mm taśmy będzie coś tłustego to karetka zostanie zatrzymana w pozycji zabrudzenia lub nad gąbeczką czyszczenia. Przy tym zabiegu wyciągnij papier bo czujniki będą się gryźć. Wyczyść wysusz, włóż papier i sprawdź czy drukuje. Do tego ta biała kratka z prawej gdzie karetka spoczywa musi być cała czysta, u mnie tusz blokował karetkę i nie mogła jechać w lewo. Tutaj potraktowałem całość płynem i strzykawką z igłą i wypłukałem. Całość śmiga nic się nie dzieje. Epsony to dobre drukarki ale jak ktoś włoży łapy to się robią jaja. Ja czyściłem głowicę i zabrudziłem taśmę i czujnik. Jeśli macie jakieś pytania albo czegoś nie wiecie to pisać. Ja prześwietliłem juz dwie drukarki epsona w ciągu 6 lat wszystko na nieoryginalnych tuszach ( tusz + strzykawki + reseter ). Drukowanie może mnie 2 gr za kartkę kosztuje.
  • Poziom 1  
    Nie mogę ustalić który to jest czujnik papieru pomoże ktoś..
  • Poziom 22  
    Też chciałbym wiedzieć ?
  • Poziom 6  
    witam a może ktoś wie jaka jest wartość tego bezpiecznika