Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Electrolux EWT9120W - Obraca raz bębnem i tyle

Stillz 03 Feb 2013 13:03 3090 5
 • #1
  Stillz
  Level 10  
  Witam,

  Mam posiadam pralkę Electrolux EWT9120 mam z nią na bieżąco przeboje na początek nie dawno pralka kręciła bębnem wypompowywała wodę a jej nie pobierała okazało się że pewien układzik poległ na płycie ale jest nowy działała jak zła ;-)

  Jednak zdarzyło jej się wczoraj że w trakcie prania rzuciła błąd no i właśnie teraz pralka na każdym programie robi jeden obrót i tyle....

  Ja już nie mam mocy do tej pralki jakieś sugestie ?

  Przedtem przynajmniej wirowała teraz zero odezwu na czymkolwiek...
 • #2
  Anonymous
  Anonymous  
 • #3
  Stillz
  Level 10  
  W tej pralce błąd jaki widzę ;-) jedynie to przycisk start pauza migajacy na czerwono wtedy kiedy nie dokończyła prania... tyle zaobserwowałem obecnie po tym jednym przekręceniu, miga na zielono start pauza.
 • #4
  Anonymous
  Anonymous  
 • #5
  peter falk
  Home appliances specialist
  Stillz wrote:
  miga na zielono start pauza.

  Diodka "otwórz klapę" też? Pokrętło na zero, potem ustaw na dowolny program, przyciśnij jednocześnie start/pauza i pierwszy od niego na lewo przycisk, przytrzymaj klawisze - powinien wyświetlić się kod błędu: pulsowanie czerwonej diody wskazuje pierwszą cyfrę kodu błędu, zielonej - drugą.
 • #6
  wojtek__
  Level 14  
  Witam,

  chciałbym wznowić temat. Pralka AEG Electrolux EWT9120W (EWT 9120W) PNC: 913211001 02. Moduł elektroniczny/programator w tej pralce to EMW1100 (EMW 1100). Poniżej jest link do service manual do tego modułu:
  http://www.manualslib.com/manual/738013/Electrolux-Ewm1100.html

  Po włączeniu jakiegokolwiek programu, pralka robi to samo: rygluje drzwi, obraca raz bębnem i tyle. Dioda start świeci wciąż na zielono, ale pralka nie kontynuuje programu.

  Po wejściu w tryb serwisowy, pralka wyświetla błąd EH3 (lub EB3, to jest ten sam błąd, w service manual do modułu EMW1000 błąd ten nazywa się EB3) W każdym razie 11x pulsuje dioda czerwona i 3x dioda zielona na przycisku start (str. 15). Postępując zgodnie z service manualem nie mogę ani skasować tego błędu (pkt 5.4 str. 13), ani podejrzeć dwóch poprzednich błędów (pkt 5.2 str. 11)

  Spadku napięcia w sieci elektrycznej nie ma i wynosi 230V. W manualu Electrolux pisze, że chce wymienić ten moduł na nowy (str. 54).

  Czy ktoś z szanownych forumowiczów naprawiał ten moduł w związku z błędem EB3 lub EH3 i może mi podpowiedzieć, który element elektroniczny może być uszkodzony i powoduje spadek napięcia? Będę wdzięczny za wszelkie udzielone informacje.

  Z podstawowej diagnostyki, działają: grzałka i brak upływności prądu na masę, pompa odpływowa, silnik: komutator i stojan, tacho, kontaktron na kole pasowym, termostat, przewody...

  Pozdrawiam