Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Electrolux EWS12410W - Pralka wyłącza się podczas wirowania

Ula12589 14 Sep 2013 11:30 5379 3
Tespol
    Ula12589
    Level 2  
    Witam,
    Tak jak w temacie co może być problemem.Wezwaliśmy serwisanta bo pralka zaczęła się wyłączać podczas wirowania a potem wogóle zgasła i nie działała.Serwisant stwierdził że zepsutych jest programator i że nie opłaca się naprawiać .Na szczęście zaryzykowaliśmy i wysłališmy programator do sprawdzenia okazało się że jest sprawny. Mąż go zainstalowŁ z powrotem i pralka dziala. Problem jest tylko taki że jak ustawiły pełen program z wirowaniem to podczas niego się wyłącza i tyle miga kontrolka w sensie przycisk i i trzeba pralkę włączyć raz jeszcze.jak ustawie ja tak żeby nie wirowała podczas prania jest ok wypierze do końca programu.
  • Tespol
    elektronik89
    Level 15  
    A czy na wyświetlaczu pojawia się jakiś komunikat (np. E20 ?) Według instrukcji, pralka może również przerywać wirowanie, gdy nie uda się jej rozmieścić równomiernie prania w bębnie.
  • Tespol
    Ula12589
    Level 2  
    Pierwotnie przed sprawdzeniem programatora wyświetlał się e40 a teraz podczas wirowania eh3?
    elektronik89
    Level 15  
    Nie wiem czy to jakkolwiek pomoże w rozwiązaniu problemu, może jedynie jako wskazówka, ale - błąd E40 dotyczy otwartych drzwiczek pralki, natomiast jedyne co udało mi się znaleźć na temat błędu EH3 (a nie ma o nim mowy w instrukcji) to, że może być spowodowany złymi warunkami zasilania, np. za niskie napięcie w sieci. Zmierzcie odpowiednim multimetrem napięcie w gniazdku z którego zasilacie pralkę, no i upewnijcie się, że instalacja jest w dobrym stanie. Czy to jest nowa pralka, od początku się tak działo?