logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Kupię] Wybór ekonomicznej drukarki laserowej Kyocera: 1010, 1020, 1030d, 3900DN, 1920?

KamilHG 04 Lut 2013 10:28 2265 5
REKLAMA
  • #1 11886041
    KamilHG
    Poziom 10  
    Posty: 20
    Ocena: 1
    Witam,

    Potrzebuję drukarki laserowej która będzie ekonomiczna w użytkowaniu i ewentualnej naprawie. Po przeczytaniu kilkunastu tematów na elektrodzie wybór padł na Kyocera. Proszę o pomoc w wyborze pomiędzy tymi modelami: 1010, 1020, 1030d, 3900DN, 1920. Chyba, że ktoś poleci mi coś innego- lepszego.

    Pozdrawiam
    Kamil Grąd
  • REKLAMA
  • #2 11887239
    maras2424
    Poziom 2  
    Posty: 4
    KamilHG napisał:
    Witam,

    Potrzebuję drukarki laserowej która będzie ekonomiczna w użytkowaniu i ewentualnej naprawie. Po przeczytaniu kilkunastu tematów na elektrodzie wybór padł na Kyocera. Proszę o pomoc w wyborze pomiędzy tymi modelami: 1010, 1020, 1030d, 3900DN, 1920. Chyba, że ktoś poleci mi coś innego- lepszego.

    Pozdrawiam
    Kamil Grąd


    Doprecyzuj, czy ma to być drukarka laserowa do domu czy do biura. Kyocery ogólnie znane są z "długowiecznego" bębna ceramicznego na 100 000 wydruków średnio - w domu raczej tej liczby nie przekroczysz. :) Mowa o modelach używanych? A czemu nie nowy? To, że droższy w zakupie na początku, nie oznacza, że dalej będzie drożej a przynajmniej masz gwarancję i wiesz, że Twój egzemplarz nie jest zajechany transport papieru, bęben, grzałka lub jakieś inne elementy, które prędzej wymieni ktoś stąd, kto je np. serwisuje.

    Jak już mamy zostać przy Kyocerach to może nowszy model, 1120d:

    http://www.redcoon.pl/B242628-Kyocera-FS-1120D_Drukarki-laserowe

    30 stron na minutę, automatyczny druk dwustronny no i ten bęben.

    Ewentualnie któryś Brother, jeśli koniecznie duplex i sieć. Wpierw jednak określ swoje potrzeby, bo duże urządzenie = mniejszy koszt ale dopiero przy sporym i regularnym obciążeniu miesięcznym.
  • REKLAMA
  • #3 11887566
    KamilHG
    Poziom 10  
    Posty: 20
    Ocena: 1
    Jestem studentem prowadzącym działalność, przebieg miesięczny max 500-700 kartek. Chciałem używaną z tego względu, że podobne te starsze modele są nie do "zdarcia". A jeśli chodzi o szybkość wydruku nie jest to jakiś priorytet gdyż nie drukuje masowo, żebym nie mógł poczekać 2 minuty dłużej. Wielkość nie przeszkadza mi gdyż nie będzie to element dekoracyjny, po prostu ma dobrze służyć to wszystko co od niej wymagam.

    Zależy mi głównie, żeby była tania w eksploatacji gdyż HP atramentowe które miałem do tej pory wydawałem około 200zł miesięcznie na tusze a to dla mnie zbyt dużo.
  • REKLAMA
  • #4 11888530
    Overold
    Poziom 20  
    Posty: 417
    Pomógł: 44
    Ocena: 41
    Witam
    Sam od siedmiu lat posiadam fs 1020d
    przeżyła dwóch studentów zrobiła ok 45k
    i nic tylko toner i czyszczenie rolki kasety
    więc albo poszukaj tego lub model wyższy 1030d
    Poszukaj z literką D drukarka posiada wtedy dupleks.
    Zobaczysz że warto. Jeżeli będziesz kupował wysyłkowo warto byś dostał skan
    z wydrukami.
    Pozdrawaim
  • REKLAMA
  • #5 11888623
    forteca
    Specjalista KYOCERA
    Posty: 1162
    Pomógł: 144
    Ocena: 82
    KamilHG napisał:
    Jestem studentem prowadzącym działalność, przebieg miesięczny max 500-700 kartek. Chciałem używaną z tego względu, że podobne te starsze modele są nie do "zdarcia".


    Smialo kupuj FS-1030, jest w standardzie dupleks. Toner starcza na 7-8 tys stron.
    Dla Ciebie wystarczy na bardzo dlugo, i sadzac po cenach na populanym portalu aukcyjnym ceny sa atrakcyjne nawet oryginalnych tonerow.

    Przy zakupie wysylkowym zadaj skanu wydrukow i podania dokladnych warunkow gwarancji jesli takowa jest.

    Pozdr
  • #6 11889288
    KamilHG
    Poziom 10  
    Posty: 20
    Ocena: 1
    Ok super dziękuję bardzo za pomoc. Jeżeli ktoś z forum zajmuje się sprzedażą tych w/w drukarek to proszę o wiadomość.
REKLAMA