Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nbox enigma - zmiana pakietu

05 Lut 2013 14:06 9756 4
  • Poziom 10  
    Witam mam kolejny problem z nbox-em. Pomoc telefoniczna telewizji N na nic się zdaje - gdy słyszą tuner z Linuxem umywają ręce.
    Mam n-box-a z wgraną Enigmą 2. Początkowo tuner działał w ofercie telewizji N na kartę.
    Zależało mi jednak na kilku innych programach np Discovery, Eurosporcie więc postanowiłem zawrzeć umowę na pakiet Świat HD za 49 zł
    https://n.pl/nsklep/promocje/ownswiathd/zamow
    Z informacji konsultanta dowiedziałem się, że może zaistnieć konieczność restartu dekodera. Dostarczony e-mailem poradnik dotyczy jednak dekoderów standardowych - na systemie n-ki.
    Zdecydowałem się na przejście do ustawień fabrycznych, wgrałem kanały jednak nie mogę odbierać pełnej oferty m.in. tych programów na których mi zależało. Inne działają OK chociaż np na liście kanałów brak TVN 24 HD.
    Może ktoś podpowie co w takiej sytuacji należy zrobić, czy pominąłem jakiś krok?
    Czy N-ka występuje jako osobny provider czy też retransmituje pakiety Cyfry+ i Polsatu. Dekoder mam ustawiony na HotBird-a 13E ale pakiety są widoczne osobno a nie ma w nich TVN 24HD, który ma być dostępny w powyższej ofercie. Czy jest możliwość stworzenia własnej listy kanałów spośród pakietów oferowanych przez różnych dostawców ?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 35  
    Karty kodowe z oferty N na kartę (NNK) są parowane z dekoderem i po włożeniu do innego dekodera nie będa dekodować kanałów.

Obecnie N częściowo zlikwidowało parowanie na niektórych kanałach dostępnych w ofercie Smart HD i te kanały można odbierać na innych dekoderach z czytnikiem Conax.

Wykaz kanałów dostępnych w ofercie Smart HD -> Link

Tylko te kanały będziesz mógł oglądać na swoim dekoderze nbox z E2.

Kodowane kanały są kodowane w różnych systemach (np. Seca - Cyfra+, Conax - N, Nagravision - Polsat Cyfrowy).

Jeden kanał jest kodowany w kilku systemach, więc może być dostępny równolegle dla różnych abonentów (Cyfra+, N, Polsat Cyfrowy)

Wykaz kanałów dla N -> Link

Jak widać np. kanał Discovery World Polska jest kodowany w Conax, Mediaguard 3, Nagravision 3, Viaccess 3.0 i jest dostępny dla abonentów Cyfra +, Cyfrowy Polsat, N, Orange Polska.

Niżej masz do pobrania aktualną listę kanałów dla E2, kanały masz pogrupowane w grupy ulubione, dla Ciebie będą dostępne tylko kanały z grupy TNK Smart HD.

Kanały i grupy ulubionych można edytować w programie Dreambox Edit, programem tym wgrasz też listę kanałow do dekodera.
  • Poziom 10  
    Dzięki za pomoc
    RSA- sorry ale nie mam pojęcia o czym mowa znam z przyczyn oczywistych numer karty i nic poza nim.Dopiero zaczynam się uczyć nbox-a na linuchu. Przypuszczam, że z jakiegoś powodu jest to istotne więc proszę o info.
    Dekoder chodzi cały czas z tą samą karta "w parze" nic nie zmieniałem. Z informacji konsultanta i strony N-ki wynika, że nie ma problemu z przypisaniem innej oferty do karty która uprzednio chodziła z innym pakietem.
  • Poziom 35  
    RSA - to w dużym uproszczeniu parametr odpowiedzialny za "parowanie" karty z dekoderem, prawdopodobnie po zmianie oferty RSA uległo zmianie i stąd opisane objawy.
    Listę kanałów można dowolnie edytować.
    Po więcej zapraszam na fora poświęcone temu dekoderowi, nie ma sensu powielać zawartych tam informacji...