Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Struktura dysku jest uszkodzona i nieczytelna - ST500DM002-1BD142

Tygrys205 06 Lut 2013 18:05 1959 10
  • #1 06 Lut 2013 18:05
    Tygrys205
    Poziom 7  

Sprawa wygląda tak - dzisiaj podczas normalnej pracy na komputerze wywaliło mi BSoDa i po restarcie komputera wywala mi ten błąd, kiedy chcę zapisać coś na partycji D:. System na partycji C: działa normalnie, mogę nawet wyciągać pliki z D:, uruchamiać programy, które nie wymagają zapisu na tym dysku, ale tak jak wspominałem nie mogę nic tam zapisywać. Wszystkie pliki na partycji D: są nieuszkodzone. Moje zapytanie jest następujące - jak mogę to naprawić i najlepiej, żebym nie musiał formatować partycji?

Dodam też, że po sprawdzeniu w HDtune w Health wszystkie statusy są OK a Error scan nic nie wykrywa. Ponadto chkdsk nie działa ani w systemie ani przy bootowaniu - przy bootowaniu wywala "Autochk cannot run due to an error caused by a recently installed software package" chociaż nic nie instalowałem ostatnio.

Jakieś sugestie?

0 10
  • #3 06 Lut 2013 21:27
    Tygrys205
    Poziom 7  

Struktura dysku jest uszkodzona i nieczytelna - ST500DM002-1BD142

Dodano po 2 [godziny] 29 [minuty]:

Czy ktoś zna jakieś rozwiązanie? Zależy mi na tym, żeby w miarę szybko się z tym uporać.

0
  • #4 06 Lut 2013 22:17
    artaa
    Poziom 43  

Sprawdź dostęp z innego systemu, np liveCD, może być Windows lub Linuks.
    To może być problem twojego OS.

0
  • #5 06 Lut 2013 22:42
    Tygrys205
    Poziom 7  

Jeśli nie mam możliwości sprawdzenia z liveCD, to mogę zrobić coś innego? Dodam, że wszystko jest na jednym dysku, w sensie system i reszta śmieci. Dodatkowo chkdsk działa normalnie na C: tylko na D: nie chce działać ani przez linię komend, ani przy bootowaniu. Dodatkowo - jeśli to tylko wina tej partycji a nie systemu to czy format tej partycji pomoże czy będzie trzeba od razu formatować cały dysk?

0
  • #7 06 Lut 2013 23:31
    Tygrys205
    Poziom 7  

Problem się skomplikował. Przed chwilą dysk w temacie wywalił BSoDa i teraz mam włożony stary dysk 250GB, ponieważ system na 500GB przestał działać - restart za każdym razem jak dochodzi do ekranu powitalnego. Moje pytanie jest teraz takie - czy mogę w jakiś prosty sposób uzyskać dostęp do dysku w temacie kiedy mam teraz dysk 250GB? Chodzi o to, że na obydwóch dyskach są systemy a ja chcę wyciągnąć tylko dane z tego pierwszego na 250GB.

0
  • #9 11 Lut 2013 18:16
    Tygrys205
    Poziom 7  

Wiec w koncu wyciagnalem Parted Magic wszystkie wazne pliki z dysku, ale teraz mam inny problem. Podczas instalacji Windowsa obydwa moje dyski nie sa w pelni dostepne, w sensie dysk 250GB ma tylko 233GB wolnego miejsca a 500GB tylko 465GB. Podejrzewam, ze sa to pozostalosci po partycjach System reserved bo pamietam ze mniej wiecej tyle im dawalem podczas poprzednich instalacji. Obydwa dyski juz czyscilem Disk Eraserem w Parted Magic i Windowsowskim diskpart przy instalacji siodemki. Jest jakis sposob w jaki moge odzyskac te gigabajty?

I przepraszam tez za brak polskich liter, ale caly czas siedze na Parted Magic i zapomnialem ustawic polskiego GUI.

Dodam, że BIOS widzi dyski poprawnie, 250GB i 500GB.

0
  • #10 13 Lut 2013 21:17
    gusztaf
    Poziom 12  

Windows pokaże ci zawsze mniej o około7% pojemności dysku, niż wielkość podana przez producenta - to zupełnie normalne, nic nowego.

0