Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ricoh Afcio 3235c - Przycięty wydruk z tacy ręcznej, zacinanie papieru

rinoxs650 06 Feb 2013 22:52 2982 6
 • #1
  rinoxs650
  Level 2  
  Uszanowanie wszystkim specjalistom!

  Właśnie zauważyłem problem dotyczący mojej Afcio 3235c, otóż:
  wydruki z Worda są jak gdyby skalowane w poziomie, tzn. załóżmy że ramka/tabelka w Wordzie jest zrobiona niemal na całą stronę, wygląda to tak: od górnej krawędzi 1,00 cm marginesu, od dołu 1,50 cm a po lewej i prawej po 1,00 cm jak w pierwszym załączniku.
  Z wydruku wychodzi co następuje: góra i dół drukują się dobrze, natomiast lewa krawędź ramki jest przesunięta do 0,89 cm w stusunku do krawędzi kartki a prawa do 1,2 cm, szerokość ramki spada z 19,00 cm do 18,9cm, wysokość bez zmian. Ustawienia strony wydruku w Wordzie są poprawne, tak samo jak ustawienia rozmiaru strony sterownika. Zaznaczam, iż kopie są 1:1 tak samo z szyby jak i z podajnika.
  Uprzedzam, że jest to dla mnie ważna sprawa, gdyż drukuję dużo map geodezyjnych dla których występuje duży nacisk na zachowanie skali wydruku.

  W związku z powyższym, chciałbym się dowiedzieć, którym kodem serwisowym można ustawić margines/skalę/przesunięcie? - zwał jak zwał.
  Ricoh Afcio 3235c - Przycięty wydruk z tacy ręcznej, zacinanie papieru


  Drugi problem dotyczy wydruku z tacy ręcznej, a mianowicie:
  występuje zjawisko zacięcia papieru podczas drukowania z tacy ręcznej.
  Załóżmy, że drukuje dokument Worda z kasety 1 A4, następnie chcę dodrukować na tej samej stronie jakąś grafikę/mapkę geod. z innego programu na tacy.
  Ustawienia sterownika dot. pozycji papieru są domyślne: pozycja pionowa --> ale obcina druk z prawej strony o 15 mm (załącznik drugi). Nadmieniam, że tak samo sprawa wygląda, kiedy chcę zrobić bezpośredni wydruk z tacy ręcznej z jakiegokolwiek programu.
  Natomiast kiedy zmienię orientację papieru na poziomą zarówno w sterowniku jak i na tacy, wówczas po wciągnięciu arkusza a4 wyskakuje błąd o zacięciu papieru, mimo iż nakładany toner na papier jest w odpowiednim kierunku (po wyciągnięciu papieru widać nałożony z bębna toner). W ustawieniach drukarki/kopiarki jest: "Priorytet ustawień tacy ręcznej: Sterownik/polecenie". Kombinacje ustawień orientacji w sterowniku jak i w kopiarce nic nie wnoszą, sporo papieru już zmarnowałem. Tak samo jest dla formatu A3!
  Ricoh Afcio 3235c - Przycięty wydruk z tacy ręcznej, zacinanie papieru
  Co można zmienić, aby wydruk z tacy ręcznej była poprawna?


  Trzeci, lecz mniej doskwierający kłopot wygląda następująco:
  po kilku dniach postoju pracy kopiarki, np. po weekendzie, zachodzi zjawisko brudzenia pierwszych kilku/kilkunastu wydruków w kolorze MAGNETA (czasem dołącza CZARNY) od strony spodniej arkusza jeśli chodzi o wydruk jednostronny (bardzo rzadko występuje zabrudzenie dwustronne). Liczniki zostały przez sprzedawce zresetowane.

  Z góry bardzo dziękuję za sugestie,
  pozdrawiam serdecznie Rino.
 • #2
  Janusz.P
  Photocopiers specialist
  no cóż reprezentujesz typowy odwieczny problem geodetów. Proponuję wezwać dobry serwis na pewno pomoże w ramach oczywiście możliwości maszyny. Bo np. na dokładność odwzorowania skali wpływ ma nie tylko maszyna ale i należny pamiętać jakość papieru czy jego wilgotność. Należy pamiętać o tym że papier w kopiarce poddawany jest obróbce termicznej.
 • #3
  huberto233
  Level 26  
  Zaczalbym od wymiany zabytkowej maszyny :-) Ustawienia Twoje sa w kodach serwisowych i trzeba sie troche ntrudzic zeby to wzystko nastawic. Nastawa, i wydruk,nastawai wydruk itd wiec dobry serwis da rade slaby bedzie mowil ze sie nie da. Jezeli chodzi o wydruki pierwszebrudne moze byc juz lekko developer zuzyty. musialbys dostarczyc troche informacji takich jak liczniki zuzycia tych materialow itd itd. z informacji przez Ciebie zawartych odpowiedz raczej bedzie seria zgadywanek,


  Pozdrawiam
 • #4
  rinoxs650
  Level 2  
  No, no, tylko nie zabytkowa ;)

  Najnowszy news: zrobiłem w corelu ramkę 190mm/277m wyśrodkowaną, maszyna wydrukowała idealnie. W Wordzie nadal to samo, czyli coś nie tak z programem/sterownikiem.

  Czyli kwestia przesunięć sprzętowa odpada.
  Pozostaje tylko zacinanie się papieru A4 i tym bardziej A3 z tacy ręcznej oraz obcinanie wydruku na prawej krawędzi.

  Czekam na sugestie, pozdrawiam serdecznie!!
 • #5
  huberto233
  Level 26  
  z obcinaniem obrazu trzeba zaczac od wydruku z samej maszyny. Maszyna ma mozliwosc wydruku ramki w kodach serwisowych i to jest odnosnia do dalszych nastaw. Jezeli chodzi o zacinanie to znowu zgadywanie
 • #6
  bayer17
  Level 20  
  Zaskakuje mnie twoje podejście: piszesz że jesteś geodetą i chcesz poprawiać skalowalność co do 1 mm, ale szara kopia nie stanowi problemu...
  co do podajnika, jakości kopii oraz skalowalności - wszystko można ustawić jak i po czyszczeniu i kalibracji poprawić..
  Samemu bez doświadczenia nie wiele zdziałasz (chyba że jesteś aż tak "nad ambitny" to zapraszam do serwice manuala) tam krok po kroku znajdziesz opis przeglądu, co czyścić, co kalibrować...

  Zmierzam do tego że skoro w takim stanie maszyna jest (jakość kopii) domniemam, iż jesteś osobą mocno oszczędzającą.. co za tym idzie urządzenie latami nie było przeglądane przez technika ... a w tym przypadku każda "pierdoła" może mieć znaczenie..
 • #7
  rinoxs650
  Level 2  
  bayer17 wrote:
  Zaskakuje mnie twoje podejście: piszesz że jesteś geodetą i chcesz poprawiać skalowalność co do 1 mm, ale szara kopia nie stanowi problemu...


  Co ma dobra kopia do złego wydruku z kompa? Czytajmy ze zrozumieniem...

  bayer17 wrote:
  chyba że jesteś aż tak "nad ambitny"


  Tak, jestem "nad ambitny", już studiuję SM.

  bayer17 wrote:
  Zmierzam do tego że skoro w takim stanie maszyna jest (jakość kopii) domniemam, iż jesteś osobą mocno oszczędzającą.. co za tym idzie urządzenie latami nie było przeglądane przez technika ... a w tym przypadku każda "pierdoła" może mieć znaczenie..


  Dobrze, że to tylko "domniemanie", bo nie jestem oszczędny...
  Maszynę mam od niedawna, dostałem ją po rzekomej konserwacji i przeglądzie, widać ktoś spartolił robotę o ile w ogóle ją wykonał.

  Dodano po 3 [minuty]:

  Temat zamykam.
  Problem alarmu zacięcia papieru spowodowany był wypolerowanymi rolkami podajnika, przez co arkusz się ślizgał. Obcinanie wydruku jakoś samo ustąpiło.
  Pozdrawiam.