Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba L300-1C8 - Pasy na matrycy - uszkodzona taśma czy matryca?

jabol.666 08 Lut 2013 20:53 2988 6
  • #1 08 Lut 2013 20:53
    jabol.666
    Poziom 10  

mam do Was koledzy szybkie pytanie,
    dziś dostałem do naprawy w/w laptopa, usterka wygląda podobnie jak na tym zdjęciu
    Toshiba L300-1C8 - Pasy na matrycy - uszkodzona taśma czy matryca?

u mnie to wygląda trochę inaczej bo prawidłowy obraz jest wyświetlany na ok 1cm a reszta właśnie w takich pasach, po podłączeniu monitora obraz jest wyświetlany prawidłowo, po ruszaniu obudową czy samą taśmą nie daję żadnej reakcji, taśma wpięta prawidłowo.
    jakieś pomysły?

• #3 08 Lut 2013 21:25
    jabol.666
    Poziom 10  

jest jakiś sposób na sprawdzenie czy na pewno uszkodzona jest matryca bo raczej nie będzie to opłacalna naprawa (dodatkowo dysk do wymiany i akumulator)

• Pomocny post
    #4 08 Lut 2013 22:29
    duczka

Poziom 25  

Najszybsza to podmiana matrycy, ale jak nie masz to możesz spróbować z wyczuciem uciskać taśmę po cm tam gdzie jest klejona z matrycą lub elektroniką matrycy. Podpowiem, że jak już masz odklejona to na pewno z boku próbuj. Może akurat trafisz na miejsce jej rozklejenia.
    Powodzenia ;-)

• #5 09 Lut 2013 22:26
    jabol.666
    Poziom 10  

aktualnie nie mam drugiej matrycy ani taśmy, sprawdziłem matrycę tak jak poradziłeś, taśmy od elektroniki do matrycy wyglądają dobrze, nic nie odchodzi, sama elektronika też wygląda dobrze, po odłączeniu taśmy sygnałowej MB=>LCD ekran pozostaje całkiem biały, bez żadnych anomalii, artefaktów czy migoczących poziomych linii czy pixelów. Może to jednak taśma sygnałowa?

• Pomocny post
    #6 09 Lut 2013 22:28
    boro1234567
    Spec od komputerów

jabol.666 napisał:
    Może to jednak taśma sygnałowa?

Raczej nie.

• #7 09 Lut 2013 22:33
    jabol.666
    Poziom 10  

skoro tak mówicie to po weekendzie poszukam matrycy żeby sprawdzić.

matryca podmieniona, problem znikł. Dziękuję za podpowiedzi i wędrują punkciki :)

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo