Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch - Zmywarka Bosch nie pobiera wody

09 Lut 2013 15:58 18774 3
  • Poziom 13  
    Witam. Mam problem ze zmywarką Boscha, mianowicie po włączeniu zaczyna pompować, ale po chwil zaświeca się kontrolka wody. Zmywarkę rozebrałem i przeczyściłem wszystkie filtry i płaszcz boczny, ale to nic nie pomogło. Wydaję mi się ze zepsuty jest elektrozawór, gdyż podczas pompowania lekko wibruję. Mam rację?

Mod. ROBSON33

Regulamin 3.1.15. Zabronione jest publikowanie wpisów przedstawiających problem, bez podania wystarczającej liczby informacji umożliwiającej zajęcie merytorycznego stanowiska przez innych Użytkowników forum. Tytuł wpisu powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki.

Proszę poprawić post nie usuwając powyższego wpisu .
  • Poziom 39  
    mazi937 napisał:
    gdyż podczas pompowania lekko wibruję
    To wszystko z nerwów.

A wracając do tematu: jeśli elektrozawór dostaje napięcie a nie otwiera się to najprawdopodobniej jest uszkodzony.

Nie podajesz modelu zmywarki więc nie licz na szczegółowe informacje.
  • Poziom 17  
    Jeśli po pompowaniu nie pobiera wody,ale aquastop drży(cewka) faktycznie nie może pobrać wody, to masz zakamieniony zawór wody, albo zagięty wąż, albo zanieczyszczony dławik w aquastopie... Aquastop to może paść,ale po 10 latach.
    Więcej szczegółów-podaj wygrawerowany nr z drzwi-widoczny po ich otwarciu.
  • Poziom 13  
    Problem rozwiązano. Wystarczyło kilka razy uderzyć w elektrozawór i się odblokował.