Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Bosch SL1501B Elektronic - Zmywarka nie podaje wody

Kubsob98 06 Jan 2018 08:54 11601 3
    Kubsob98
    Level 2  
    Witam.
    Mam problem ze zmywarka Bosch Elektronic. Problem tkwi w tym, że podczas zmywania dokładnie podczas jej włączenia zmywarka nie podaje wody (wrzucę zdjęcia błędu kontrolek) wówczas zapalają się kontrolka szczotki i zmywarka rusza, ale nie podaje wody. Wcześniej problem był taki, że ktoś ją włączył na noc następnie po wstaniu rano był odczuwalny zapach spalenizny. W czym może być problem? Mam taką myśl, że mógł paść zawór podający wodę, ale nie jestem ku temu przekonany. Dodaje zdjęcia proszę o rozpatrzenie tego postu i pomoc co mogło się stać. Dziękuję
    Zmywarka Bosch SL1501B Elektronic - Zmywarka nie podaje wodyDSC_03..JPG Download (402.69 kB) Zmywarka Bosch SL1501B Elektronic - Zmywarka nie podaje wodyDSC_03..JPG Download (2.01 MB) Zmywarka Bosch SL1501B Elektronic - Zmywarka nie podaje wodyDSC_03..JPG Download (737.89 kB)
    :
  • Helpful post
    viayner
    Level 42  
    Witam,
    Komu nie podaje tej wody? Chyba raczej nie pobiera wody - czy tak? Sprawdź elektrozawór na wejściu, zmierz napięcia jakie tam występują, skoro był "zapach spalenizny" to prawdopodobnie do wymiany element sterujący zaworem (triak). Zmierz napięcia na tym triaku, czy w ogóle reaguje, sprawdź czy bramka jest sterowana. Było już kilka takich postów - szukaj
    Pozdrawiam
    Poprawiłem TONI_2003
    Przemyslaww
    Level 6  
    Ja zakładam, iż jest to pompa myjąca i może być uszkodzona. Najlepiej będzie zdjąć boki zmywarki i zobaczyć czy pompa kręci się czy nie podczas pracy.
    viayner
    Level 42  
    Witam,

Ostatnio reanimowałem zmywarkę która nie pobierała wody, wszystko uruchamiała, ale nie pobierała wody... Winny hydrostat, nie był niczym zabrudzony ani uszkodzony, ale nie działał, a delikatne rozebranie wykazało, ze metalowa "membrana" jest niskiej jakości, sporo zadziorów itp. z procesu tłoczenia/wycinania, może sie po prostu gdzieś zaczepiła.
    Jak odłączysz hydrostat i zacznie brać wodę to prawdopodobnie on do naprawy.
    Co do spalenizny to może być ze któryś z silników sie przegrzał podczas próby wypompowania np. wody, której nie było, a błędne informacje dostarczał czujnik.
    Pozdrawiam