Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Bosch SL1501B Elektronic - Zmywarka nie podaje wody

Kubsob98 06 Jan 2018 08:54 11601 3
 • #1
  Kubsob98
  Level 2  
  Witam.
  Mam problem ze zmywarka Bosch Elektronic. Problem tkwi w tym, że podczas zmywania dokładnie podczas jej włączenia zmywarka nie podaje wody (wrzucę zdjęcia błędu kontrolek) wówczas zapalają się kontrolka szczotki i zmywarka rusza, ale nie podaje wody. Wcześniej problem był taki, że ktoś ją włączył na noc następnie po wstaniu rano był odczuwalny zapach spalenizny. W czym może być problem? Mam taką myśl, że mógł paść zawór podający wodę, ale nie jestem ku temu przekonany. Dodaje zdjęcia proszę o rozpatrzenie tego postu i pomoc co mogło się stać. Dziękuję
  Zmywarka Bosch SL1501B Elektronic - Zmywarka nie podaje wodyDSC_03..JPG Download (402.69 kB) Zmywarka Bosch SL1501B Elektronic - Zmywarka nie podaje wodyDSC_03..JPG Download (2.01 MB) Zmywarka Bosch SL1501B Elektronic - Zmywarka nie podaje wodyDSC_03..JPG Download (737.89 kB)
  :
 • Helpful post
  #2
  viayner
  Level 42  
  Witam,
  Komu nie podaje tej wody? Chyba raczej nie pobiera wody - czy tak? Sprawdź elektrozawór na wejściu, zmierz napięcia jakie tam występują, skoro był "zapach spalenizny" to prawdopodobnie do wymiany element sterujący zaworem (triak). Zmierz napięcia na tym triaku, czy w ogóle reaguje, sprawdź czy bramka jest sterowana. Było już kilka takich postów - szukaj
  Pozdrawiam
  Poprawiłem TONI_2003
 • #3
  Przemyslaww
  Level 6  
  Ja zakładam, iż jest to pompa myjąca i może być uszkodzona. Najlepiej będzie zdjąć boki zmywarki i zobaczyć czy pompa kręci się czy nie podczas pracy.
 • #4
  viayner
  Level 42  
  Witam,

  Ostatnio reanimowałem zmywarkę która nie pobierała wody, wszystko uruchamiała, ale nie pobierała wody... Winny hydrostat, nie był niczym zabrudzony ani uszkodzony, ale nie działał, a delikatne rozebranie wykazało, ze metalowa "membrana" jest niskiej jakości, sporo zadziorów itp. z procesu tłoczenia/wycinania, może sie po prostu gdzieś zaczepiła.
  Jak odłączysz hydrostat i zacznie brać wodę to prawdopodobnie on do naprawy.
  Co do spalenizny to może być ze któryś z silników sie przegrzał podczas próby wypompowania np. wody, której nie było, a błędne informacje dostarczał czujnik.
  Pozdrawiam