Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kit TSM122 przedwzmacniacz antenowy pytanie

djpeterek 15 Feb 2005 18:01 1593 7
Renex
    djpeterek
    Level 23  
    ostatnio brak kasy u mnie :( i składam różnego rodzaju przedwzmacniacze chciałem się zapytać czy kit TSM122 przedwzmacniacz antenowy jest wart złożenia?
  • Renex
    Dykus
    Level 27  
    Napisz jeszcze do czego chciałbyś ten przedwzmacniacz wykorzystać (na jakie pasmo/pasma, itp.)...
  • Renex
    djpeterek
    Level 23  
    jeśli będzie warte zbudowania to jestem w stanie zbudować 2 takie układy na pasmo 88-108 i 60-800Mhz
    djpeterek
    Level 23  
    jeszcze jedno jak wyciągnąć z formatu djvu wzór płytki drukowanej?
    Dykus
    Level 27  
    Na konkretne pasmo 88-108MHz proponuję zbudować oddzielny wzmacniacz. Są w Internecie projekty, także na tranzystorze MOSFET z przestrajanymi filtrami (nie wiem, czy takie coś może być)...

A jeśli chodzi o wyciąganie projektu płytki to można albo plik zapisać w innym formacie (ale odkrywcze, nie?:)) - by docelowy program graficzny sobie z nim poradził, albo poprzez zrzut zawartości ekranu (po otwarciu pliku DJVU) - np. klaiwszem 'Print Screen' (zrzut do schowka)...

A proszę bardzo, tylko zmień odpowiednio rozmiar obrazka:
    http://www.republika.pl/dykus/pcb.png
    djpeterek
    Level 23  
    wielkie dzięki Dykus zrobiłem Print Screen'a wkleiłem to Photoshopa i w nim wyciągnąłem obszar płytki a jeszcze powiedz czy udane są wzmacniacze natranzystorze BFR91? przewertowałem wiele wzmacniaczy z opisami dość ciekawe są z praktycznego elektronika też tam siedzą może ktoś ma jeszcze jakieś ciekawsze wzmacniacze?
    Dykus
    Level 27  
    Kiedyś dla testów zbudowałem przedwzmacniacz na BFR91 (wcześniej tylko na MOSFETach), ale nie udało mi się go odpalić. Płytka wydawała mi się dobrze zaprojektowana, układ wprowadzał duże szumy nie wzmacniając zupełnie sygnału wejściowego (z anteny), być może się wzbudzał, ale nie miałem pomysłu na kompensację (pasmo 145 MHz). Schemat zaczerpnąłem z 'Poradnika UKF'. Dlatego ja wolę takie na MOSFETach... :)

Na 88-108MHz (przestrajany) polecam ten:
    http://www.geocities.com/toddemslie/bf981_preamp.html
    (chwilowo link nie działa)
    djpeterek
    Level 23  
    ja na 88-108MHz robiłem układ z EP który niby się wydawał cudowny ale zbudowałem zmietnik pasma szukam czegoś dobrego ale coś nie moge znaleźć troche dziwnie wygląda ta mozaika z tego kitu tsm zobaczymy czy to wypali