Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kupiony Philips 42 6007 i opinia po zakupie.

bartekm636 12 Lut 2013 21:21 5343 20
  • #1 12 Lut 2013 21:21
    bartekm636
    Poziom 9  

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 10x5
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-4 m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-3,ale zazwyczaj 2 lub 1
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? od wschodu
    7. Jaki masz obecnie telewizor? nie mam
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? złącze hdmi,usb
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? telewizja n
    10 .Jakie urządzenia? Xbox 360 + kinect
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3-6
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? obojętnie
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy,czasami seriale
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 30 %
    16. Preferencje co do marki? żadne
    17. Preferencje co do wielkości? 32+
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? słaba jakość obrazu
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? po południu najczęściej i czasami w nocy
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2000-25000
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Nie musi,ale by się przydało.
    Prosiłbym o pomoc w wyborze ;)
    @Edit:Udało mi się podnieść bużdżet do około 2000-2500.Wymagania te same,a więc podajcie jakieś fajne modele do tej kasy

0 20
  • #3 15 Lut 2013 17:18
    bartekm636
    Poziom 9  

A co powiesz o Samsungu PS43E450 ? Czytałem o nim same dobre opinie,a w dodatku ma 600 Hz,a więc bardzo dużo i z pewnością przyda się to przy grach na xboxie.

0
  • #5 15 Lut 2013 20:17
    bartekm636
    Poziom 9  

Uwaga bużdżet podniesiony do 2000-2500.Zaproponujcie coś do tej trochę większej kwoty.

0
  • #7 16 Lut 2013 11:37
    bartekm636
    Poziom 9  

Szczególnie zainteresował mnie ten Panasonic 42ET5.Co on ma np. lepszego od wcześniej podanego Philipsa 42PFL 4007 (pomijając 3D).Czy warto jest do niego dopłacić skoro i tak Panasonic jest bardzo dobry ? A i czy Philips posiada możliwość przekształcania 2D na 3D ? Jak z 3D w tym Philipsie ? Czy na nim input lag jest tak samo mały jak na Panasonicu ? Hehehe to chyba tyle pytań.

0
  • #8 16 Lut 2013 13:30
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Panasonic ma 3D i okulary w komplecie, multimedia rozbudowane, skalowanie i obróbkę lepszą

0
  • #9 25 Lut 2013 16:00
    bartekm636
    Poziom 9  

Ok wybór pada prawdopodobnie na ów Panasonica.I teraz mam do Ciebie kilka pytań:
    -jaki input lag ma ten Panasonic ?
    -czy będą problemy z napisami ? (coś mi się kojarzy,że txt nie czyta,ale nie jestem pewnien)
    -czy 3D w tym modelu jest czegoś warte ?
    -jak sprawuje się konwersja 2D do 3D ?
    -czy odtworzy mkv bez żadnych krzaczków ?
    -jakie ustawienia zalecasz,aby wycisnąć z niego,jak najlepszy obraz ?
    To chyba tyle.Nie musisz odpowiadać szybko,może być troszkę później,ale prosiłbym,żebyś wszystko dokładnie opisał i odpowiedział na moje pytania i wielkie dzięki za pomoc w wyborze telewizora.

0
  • #10 25 Lut 2013 22:45
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

- Ma 40 ms.
    - Nie ma problemów z napisami ( wybór a menu)
    - Jest nie gorsze niż w wielu znacznie droższych modelach.
    - Jak wszędzie - słabo. Nie licz na konwersję nawet w telewizorach za 30.000 zł
    - Tak
    - Kłania się kalibracja obraz - napisz na PW dostaniesz info.

Masz dużo extra opinii, choćby w wątku poniżej.

0
  • #11 01 Mar 2013 13:37
    bartekm636
    Poziom 9  

Czytałem o nim LOCOLOCO na hdtv trochę,bo miałem wolny czas i prawie każdy miał problemy typu banding,clouding ;/ Jestem w prawdzie amatorem,ale np. jak przyjdzie do mnie do pokoju tata obejrzeć sobie np. mecz i zobaczy banding to mnie nie ładnie się wyrażając opieprzy,że jeszcze musiał dokładać do TV,a taka beznadzieja.Philips 5507 z kolei mi nie odpowiada z powodu aktywnego 3D.Chyba,że radzisz olać te opinie i brać TV,a jak wyjdą krzaczki to najwyżej zwrócić ?

0
  • #13 01 Mar 2013 16:28
    bartekm636
    Poziom 9  

A kiedy test tego E6 ? Chyba,że już go testujesz to zadam krótkie pytania czy jego jakość obrazu jest lepsza ? Teraz wchodzą nowe modele to może będzie jakaś obniżka i wyrwę go za mniejsze pieniądze (ET5),a nowości jak to zwykle bywa za jakiś miesiąc,dwa zejdą sporo z ceny i dopiero wtedy ich zakup będzie opłacalny.Przynajmniej tak mi się wydaje z logicznego punktu widzenia.Nie mam jakiś wielkich wymagań,ale chce porządny TV,który przetrwa z 2-3 lata i będzie mnie wciąż zadowalał swoją jakością obrazu.Sory,że Cię tak trochę męczę,ale wiesz pewnie jak to jest z kupnem 1 TV i ile stoi za tym dylematów.

0
  • #14 01 Mar 2013 21:44
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Jutro testuję - dziś skończyłem nową plazmę ST60- niesamowity telewizor.
    Przypomnij się jutro wieczorem

0
  • #15 02 Mar 2013 12:59
    bartekm636
    Poziom 9  

Już nie trzeba ;] W poniedziałek zamawiam jednak ET5 w wersji 42 cale :) Jak dostanie się w moje łapska zdam relację w tym topicu,więc prosiłbym nie zamykać.Jeszcze raz LOCOLOCO dzięki za pomoc i gorąco pozdrawiam.

0
  • #16 04 Mar 2013 19:50
    bartekm636
    Poziom 9  

Hehe miałem dzisiaj dopiero zamawiać ET5,ale mógł być dopiero na za tydzień,za to był philips 6007 i po przekonywaniu rodziców przeze mnie i przez pana sprzedającego wróciliśmy do domu z Philipsem 6007.Jutro zeedytuje post i opiszę wrażenia.Myślę,że dobrze wybrałem ;)

Nie pisz posta pod postem!
    Spacje?
    [_P_]

0
  • #17 04 Mar 2013 21:22
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Myślę że dobrze.

0
  • #18 09 Mar 2013 17:56
    bartekm636
    Poziom 9  

Ok trochę czasu minęło i na spokojnie mogę zrecenzować telewizor.Mam dekoder n'ki,a więc:
    -SD,bardzo okej
    -HD,żyleta,opad szczęki
    -Full HD,żyleta +,opad szczęki po podłogę
    -3D,bardzo dobre efekty,wszyscy znajomi,którzy mnie odwiedzili zgodnie twierdzili,że jest lepiej niż w kinie.
    -2D do 3D,słabe efekty,może delikatnie większa głębia.
    Telewizor był podłączany również pod xboxa i laptopa i wyśmienicie sobie radził.Nawet z filmów w SD robi bardzo dobrej jakości obraz.Moduł WIFI działa bez problemu,SMART TV też i największe zdumienie to Ambilight.Wszyscy domownicy byli zaskoczeni i bardzo im się to spodobało.Nawet mama,która nie zwraca na jakość obrazu uwagi stwierdziła,że obraz w 3D i HD jest piękny i kazała mi ściągać następne filmiki w Full HD,bo tak jej się spodobał obraz :D A teraz z kolei przejdę do wad.Niemiłosierne wolne,zacinające się i denerwujące menu.Nie czyta polskich znaków w napisach srt i są one małe.Napisów wbudowanych w mkv też nie czyta.Pociesza mnie jedynie to,że telewizor będzie podłączony w przyszłości przez hdmi do komputera i filmy będę lecieć z kompa więc nie będzie żadnych problemów.Mimo wydania 500 zł więcej domownicy są zadowoleni i twierdzą,że jeszcze nie widzieli tak pięknego obrazu.

0
  • #19 09 Mar 2013 21:30
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

czyli to co najważniejsze spełnia w 100%. Dokup odtwarzacz Manty za 100 zł i on będzie Ci czytał wszystko .

0
  • #20 16 Mar 2013 18:24
    patek45
    Poziom 12  

Ja też wybrałem Philipsa, natomiast dla mnie motorem decyzji był system ambilight. Ja posiadam model z diodami po trzech stronach, jakoś to się oficjalnie nazywa, nie pamiętam. Działa to tak, że diody rzucają na ścianę,światło, a oglądającemu wydaje się, że obrz wychodzi poza ramy TV. Poza tym dla wielu z nas najważniejszą zaletą telewizora może być matowa matryca, która pochłania światło słoneczne, jednak oczywiście nie odbędzie się to kosztem nasycenia barw. Philips akurat posiada jakieś technologie, które umożliwiają połączenie tych dwóch rzeczy w jednym produkcje. Dzięki właśnie po pierwsze ambilihtowi, a po drugie matowej matrycy jestem bardzo zadowolony ze swojego Philipsa.

0
  • #21 18 Mar 2013 17:32
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

A będzie jeszcze lepiej - bo idą nowe aplikacje i nowe aktualizacje.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo