Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OKI B411d błąd 413 brak tonera, po uzupełnieniu ten sam komunikat

matmas 12 Lut 2013 21:28 9369 4
  • #1 12 Lut 2013 21:28
    matmas
    Poziom 8  

Witam.
    Mam problem kupiłem nową drukarkę OKI b411d i skończył mi się toner, wyskoczył komunikat błąd 413 brak tonera.
    Więc zakupiłem chip i zasypkę, zregenerowałem toner założyłem nowy chip, ale niestety problem ten sam.
    Ma ktoś jakieś propozycje?
    Według mnie może być to uszkodzenie chipa...
    Chyba, że jest jakiś fajny, miły programik, który wykryje i ominie ten błąd.
    Prośba o pomoc,
    pozdrawiam.

Dodatkowo dowiedziałem się że zestaw toner - bęben jest startowy...
    czy to ma jakąś różnice?
    pozdrawiam

0 4
  • #2 13 Lut 2013 22:47
    gusztaf
    Poziom 12  

Bębnem i tonerem startowym nie uruchomisz innej drukarki, w której jedno z tych dwóch osiągnie limit. Ale na startowym bębnie używam cały czas karty resetującej (zarówno w 411, jaki i 431) - świetna sprawa. W sklepie Font2 za jakieś 130PLN, karta no limit :-)
    Co do chipa, to tak może być, ale moja drukarka dawała taki komunikat, jak był źle "zaryglowany" pojemnik tonera w bębnie.

0
  • #3 06 Mar 2013 14:15
    bilbolodz
    Poziom 2  

gusztaf napisał:
    Bębnem i tonerem startowym nie uruchomisz innej drukarki, w której jedno z tych dwóch osiągnie limit. Ale na startowym bębnie używam cały czas karty resetującej (zarówno w 411, jaki i 431) - świetna sprawa. W sklepie Font2 za jakieś 130PLN, karta no limit :-)
    Co do chipa, to tak może być, ale moja drukarka dawała taki komunikat, jak był źle "zaryglowany" pojemnik tonera w bębnie.

A możesz napisać coś więcej n/t tej karty? Jak się jej używa? Nie znalazłem tej karty "no limit" w tym sklepie....

0
  • #4 08 Mar 2013 10:04
    bilbolodz
    Poziom 2  

gusztaf napisał:
    Bębnem i tonerem startowym nie uruchomisz innej drukarki, w której jedno z tych dwóch osiągnie limit.

Ciekawe, wygląda na to że toner mój startowy nie ma zamontowanego żadnego chipa liczącego.

0
  • #5 22 Mar 2013 12:11
    gusztaf
    Poziom 12  

Tonery startowe nie mają chipów - w żadnych OKI (od kilku lat) nie spotkałem chipa w startówce. To samo w pasach transmisyjnych i bębnach - startowe są bez bezpieczników.
    Karta resetująca działa w taki sposób: wyłączasz drukarkę, montujesz kartę, włączasz drukarkę (następuje reset tonera), po czym wyłączasz drukarkę, wyjmujesz kartę i po sprawie.
    Sprzedawca informował, że karta może być też cały czas w slocie (mowa o tym z boku drukarki - klapka, w środku gniazdo na rozszerzenie pamięci - RAM DIMM).
    Taki reset kartą działa na jakieś 2k, po tym znowu trzeba procedurę przeprowadzić. Ostatnio widziałem, że w ofercie tego nie maja, ale można zadzwonić i dowiedzieć się od sprzedawcy.

0