Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Telewizja Toya + moduł CAM

14 Lut 2013 15:46 13101 18
  • Poziom 9  
    Witam!

Mam telewizor z gniazdem PCMCIA dla modułu CAM. Moje pytanie jest takie: czy komuś udało się pominąć dekoder od Toya i za pomocą modułu + karta uruchomić telewizję bez dekodera?

Na Allegro jest mnóstwo takich modułów, ale nie jestem pewien czy będą działać z kartą Toya. Pani w informacji przekonuje mnie, że takie rozwiązanie nie wchodzi w grę bowiem karta i dekoder są "sparowane" :-(

Pozdrawiam użytkowników
    Bartek
  • Computer Controls
  • Poziom 23  
    Nie będzie działać. I nikt w TOYA Ci karty pod twój moduł nie zaprogramuje. Karty są programowane i parowane ze sprzętem tak jak w Polsacie Cyfrowym. Już przy produkcji!
    Nikt w TOYA nie ma do tego sprzętu
  • Poziom 9  
    box.mann napisał:

Pamiętaj że próba omijania abonamentu jest niezgodna z regulaminem forum! To po pierwsze! Po drugie karta PCMCIA w telewizorze jest do obioru DVBT a nie telewizji analogowej jaką jest TOYA.

Ale ja posiadam abonament w Toya, skąd miałbym kartę do dekodera? Chodzi tylko o to, aby wstawić dekoder do pudełka. Nie potrzeba mi kolejnych urządzeń pod telewizorem.
  • Poziom 23  
    Nie ma szans kolego. TOYA nie nadaje swoich programów w pasmie telewizyjnym lecz przesyła je kodowane w całkiem innej częstotliwości jak głowica telewizora. Jest to po to by nie było piractwa bo bez dekodera nie widać w "kablu" nic!!! Natomiast sam dekoder bez karty jest martwy! Dekoder prócz dekodowaniem - zajmuje się jeszcze "przewałkowaniem" programów z częstotliwości z kabla sieci na częstotliwość wyjściową zgodną z częstotliwością wejściową telewizora. Nie ma szans na schowanie dekodera do szafy. Nie ma też szans na sparowanie karty z Twoim modułem. W sieci TOYA w kablu leci jeszcze internet i telefony. Jak ma to oddzielić Twój telewizor bez dekodera?
  • Computer Controls
  • Poziom 9  
    Szkoda. Cyfra + i Telewizja N pozwalają na taki zabieg (przynajmniej o tym czytałem, sam nie sprawdzałem). Myślę, że takie coś byłoby technicznie możliwe, potrzeba jednak do tego wola operatora.
  • Poziom 23  
    Cyfra+ tak lecz nie telewizja N. Nie słyszałem by parowali karty pod dowolny moduł. Sprzedają własne CAM już z kartą. Tak jak Polsat. Wolę operatorzy mieli lecz piraci szybko to wykorzystali.
  • Poziom 1  
    Karty działają z różnymi dekoderami Toya. Ostatnio posypał mi się dekoder, zgłosiłem usterkę, pojawił sie gosciu z nowym Intekiem włożył moją starą kartę do nowego sprzętu jeden podpis i po naprawie
  • Poziom 9  
    Cytat:
    Nie ma szans kolego. TOYA nie nadaje swoich programów w pasmie telewizyjnym lecz przesyła je kodowane w całkiem innej częstotliwości jak głowica telewizora.

Chłopie czy Ty wiesz co piszesz? Jak nie masz pojęcia to nie pisz. TOYA jak każda telewizja kablowa swoje cyfrowe MUX-y ma w paśmie kablowym czyli DVB-C. Jezeli posiadasz nowy telewizor ktory ma wbudowany dekoder DVB-C to po przeszukaniu kanalow kablowych (cyfrowych) bedziesz mial je wszystkie na liscie. Bardzo czesto Toya wiele kanalow nie koduje. Jezeli chodzi o moduly i system conax to toya nie ma wsparcia technicznego po za swoimi dekoderami i nie paruje kart z innymi urzadzeniami ale jak by tylko chcieli to by to zrobili. Trzeba chyba czasu gdyz polityka tej firmy jest taka zeby zarobic jeszcze min 15 zl na dekoderach HD. UPC POLSKA juz zmadrzala i wprowadzila do swojej oferty moduly z karta dostepowa. A wiec narazie nie ma szans na moduly. Moze duza ilosc osob zainteresowanych w jakis sposob wymusi u nich inny tok myslenia. Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Ja proponuje zrobić akcje uświadomienia ludzi, mi np. zależy na tym module także jestem w stanie poświęcić się i wydrukować w pracy kartki z informacją o takiej możliwości i poroznosić trochę po skrzynkach pocztowych :) wszyscy Ci którzy maja nowy telewizor na pewno będą chcieli skorzystać z tej opcji a nie męczyć się z badziewnymi dekoderami za które jeszcze trzeba płacić :P

Dodano po 1 [minuty]:

jeśli toya tego nie wprowadzi to po prostu straci masę klientów (przynajmniej w Lodzi ) nie ma to jak walne poruszenie i powstanie hura !!!
  • Poziom 23  
    Radex, ale On na bank nie ma DVB-C bo takich TV jest baaardzo mało. Gdyby go miał - nie było by tego wątku.
  • Poziom 9  
    Z tą akcją to świetna myśl. UPC POLSKA wprowadziła moduły do oferty :D
  • Poziom 43  
    nauson napisał:
    Ja proponuje zrobić akcje uświadomienia ludzi, mi np. zależy na tym module także jestem w stanie poświęcić się i wydrukować w pracy kartki z informacją o takiej możliwości i poroznosić trochę po skrzynkach pocztowych wszyscy Ci którzy maja nowy telewizor na pewno będą chcieli skorzystać z tej opcji a nie męczyć się z badziewnymi dekoderami za które jeszcze trzeba płacić

To przeczytaj sobie w necie ilu to już ludzi jest nie zadowolonych z tego modułu jaki oferuje UPC..., oczywiście ci nie zadowoleni to w 100% ci którym to ten moduł na ich telewizorze nie zadziałał.
    I właśnie tego boi się każda kablówka, bo to są problemy dla nich, kłopoty z rozżalonymi klientami, serwisy techniczne itd., a tak dekoder zadział na każdym tv.
  • Poziom 10  
    Czy z tunerem vu+ solo2 można by było uruchomić telewizje z toya ??
  • Poziom 43  
    piotrorts napisał:
    Czy z tunerem vu+ solo2 można by było uruchomić telewizje z toya ??

Radex04 napisał:
    TOYA jak każda telewizja kablowa swoje cyfrowe MUX-y ma w paśmie kablowym czyli DVB-C
  • Poziom 10  
    A co jeżeli dokupiłbym głowicę dvb-c do tego tunera??
  • Poziom 43  
    Nikt Ci nie zagwarantuje, że moduł w ogóle z tym tunerem zadziała.
  • Pomocny post
    Poziom 1  
    Toya wreszcie wprowadziła moduł ci do oferty.
  • Poziom 17  
    Pas1976 napisał:
    Toya wreszcie wprowadziła moduł ci do oferty.

Bardzo dziękuję za informację. Skorzystałem i wymieniłem sobie odbiornik TV cyfrowej na moduł CI+. Działa wyśmienicie z telewizorkiem Philips LED Full HD 42PFS4012/12.

Moduł umieszcza się z tyłu obudowy telewizora. Po włączeniu wykrywa go i można szukać kanałów.

Dziękuję jeszcze raz użytkownikowi Pas1976 za informację.

Pozdrawiam!