Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

3310 dodatkowe diody. Jak można to zrobić?

16 Lut 2005 14:50 1653 21
  • Użytkownik obserwowany
    Tutaj http://allegro.pl/show_item.php?item=41622395 na aukcji zobaczylem ze jakis koles dodal 2 dodatkowe diody... Mozecie mi powiedziec jak to zrobil??
    Mozna takie cos zrobic w 3210??
  • Poziom 11  
    z boku dodał diody zrobił dziurkizakleił te dwie diody podłaczył do tych na klawaturze powietrzmy kabelkiem jakims i ma swieci jak naciscie tak jak na klawiaturze no chyba tam
  • Poziom 18  
    No oczywiście nie spotykam się pierwszy raz z taką nokią. Miałem taki telefon, tyle, że z wmontowanymi białymi diodami. Gdybym sam robił coś takiego wszystko byłoby OK, ale koleś który to robił troche spieprzył sprawe - zrobiło mu się zwarcie i zwalił baterie, ładowarkę i układ odp. za ładowanie. Zastanawiałem się nad takim tuningiem, ale stwierdziłem, że to nie ma sensu. Po podłączeniu dodatkowych diod spada wydajność baterii - jest to nieuniknione :(
  • Poziom 12  
    Co do 3210 to tez dasię to zrobić ale nie polecam :((
  • Poziom 11  
    Chciałbym się odnieść do wypowiedzi Komar_Wladka koleś, o którym piszesz to jak się domyślam ja co do tuningu o którym była mowa to rzeczywiście go wykonałem i rzeczywiście zrobilem zwarcie ale wystarczylo wymienić tylko układ odp za ładowanie bateriii i wszystko działa jak przedtem. Zurzycie baterii wcale nie spada nader drastycznie a dzięki temu że jedna z diód jestpodpięta do klawiatury a druga do wyświetlacza to wszystkie świecą bardzo jasno, a szczególnie fajnie wyglądają kiedy włączone jest rytmiczne podświetlenie:-)
    Pozdrawiam komara i życzę powodzenia w tuningu telefonów.
    PS
    takiego jak mój i tak nie zrobisz bo wiesz za kogo był byś uznany w lokalnym środowisku serwisantów
  • Poziom 18  
    @KAFAR_06@ Nie wiem czy zauważyłeś, ale dioda podpięta do klawiatury (na klawiaturze są niebieskie, a na wyświetlaczu białe) świeci trochę słabiej, gdyż diody niebieskie mają największy pobór mocy, Idealnie widać to na filmie, który nakręciliśmy, niestety w wersji VHS
  • Poziom 18  
    "Komar_wladek"!
    z tym poborem mocy diod niebieskich to bym polemizowal!!!!!!!!!!
    wymienilem swego czasu oryginalne diody
    w NOKII 3510(bez i) na niebieskie i automatycznie czas czuwania wydluzyl mi sie z 4 do 5 dni! (chyba to nie przypadek)
    Co Ty na to?
  • Poziom 18  
    W nokii 3510 diody są zielone, które mają na 100% mniejszy pobór mocy niż niebieskie (było o tym setki razy na elektrodzie). Wydłużenie czasu pracy baterii mogło być spowodowane np. Zmniejszeniem intensywności dzwonienia.
  • Poziom 18  
    Komar_wladek napisał:
    W nokii 3510 diody są zielone, które mają na 100% mniejszy pobór mocy niż niebieskie (było o tym setki razy na elektrodzie). Wydłużenie czasu pracy baterii mogło być spowodowane np. Zmniejszeniem intensywności dzwonienia.

kiedys bawilem sie takimi zwyklymi diodami (5 mm) niebieskimi i zauwazylem, ze przy pewnym stalym pradzie niektore swieca slabo jeszcze inne swieca ladnie (wlozone w to samo miejsce) a jeszcze inne sie pala bo sa tak czole!!!! (im bardziej "znamonowy" kolor badanej diody zblizal sie do filetu tym mniej pradu wymagal taki typ diody!!!!
    NIE WIERZYSZ TO SIE POBAW!
    (telefon po wymianie diod byl uzywany tak samo! i sam w to nie wierzylem ale to fakt- czowa dluzej i swieci znacznie jasniej- i to jedyne tego wytlumaczenie)
  • Poziom 17  
    ee moze se w mojej 3410 takie cops walne bo fajnie wygląda :) tylko qrde jak ładnie te dziurki zrobić?? hmm na tej stronie niemieckiej to on tam napchał silikony przeźroczystego w te dziury?
  • Poziom 18  
    otwór do przewodów można zrobić np. rozgrzaną cienką igłą (mój pomysł), bądź też, jak kolega KAFAR_06 cieniutkim wiertłem.
  • Poziom 18  
    Komar_wladek napisał:
    Wymień sobie 2 diody w nokii 3310 (najlepiej na klawiaturze) na niebieskie i zobacz sobie efekt tej operacji lub zerknij np. tutaj: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=201892&highlight=diody+3310 , ostatni post

"Zloty" bialych nigdy nie montowalem a mowie Ci jak mam z niebieskimi
    (sa tak czole, ze jak podlaczam tel do ladowanie i sie nim bawie
    to widac pulsowanie swiatla od skokow napiecia podczas ladowania!)
  • Poziom 17  
    a wiecie jak fajnie wygląda zielona dioda od nokii podświetlająca gniazdo od ładwarki?? :)
  • Poziom 18  
    @Neostar@ To może wyglądać nawet fajnie! Jeszcze nie widziałem takiej nokii, jak masz jakieś fotki to podeślij, albo podaj link.

@Chemik007@ to "pulsowanie" nie jest efektem skoków napięcia na ładowarce, tylko spowodowane jest słabą baterią. A ten post to tylko przykład, z niebieskimi jest identycznie jak z białymi, wykonaj taką operację jak pisałem wyżej i dopiero wtedy napisz kolejny post, nie ma sensu zaśmiecać forum głupotami
  • Poziom 18  
    Komar_wladek napisał:
    @Neostar@ To może wyglądać nawet fajnie! Jeszcze nie widziałem takiej nokii, jak masz jakieś fotki to podeślij, albo podaj link.

@Chemik007@ to "pulsowanie" nie jest efektem skoków napięcia na ładowarce, tylko spowodowane jest słabą baterią. A ten post to tylko przykład, z niebieskimi jest identycznie jak z białymi, wykonaj taką operację jak pisałem wyżej i dopiero wtedy napisz kolejny post, nie ma sensu zaśmiecać forum głupotami

polemizujmy dalej... (tuz przed wymiana diod jakos nie pulsowalo!!!)
    pozatym jak przekladam miesieczna baterie z nokii 3510i (oryginalna! BLC-2) to nie uwierzysz - ZNOWU PULSUJE!
  • Poziom 17  
    władek jak zrobie zdjęcia swojemu to podeśle bo takie cos mi do łba wpadło i odrazu dopadłem swoją 34 z lutownicą i do dzieła... nie długo bedzie na allegro stała bo zmieniam na coś lepszego tam bedzie dokładny jej opis i wciągnie nosem wszelkie tjuningi tam wystawiane :)
  • Poziom 18  
    Neostar napisał:
    władek jak zrobie zdjęcia swojemu to podeśle bo takie cos mi do łba wpadło i odrazu dopadłem swoją 34 z lutownicą i do dzieła... nie długo bedzie na allegro stała bo zmieniam na coś lepszego tam bedzie dokładny jej opis i wciągnie nosem wszelkie tjuningi tam wystawiane :)

Dokładnie, Takiego czegoś na allegro jeszcze nie widziałem, troche kasy bedziesz mógł za nią wyciągnąć.

@chemik007@
    janw-k napisał:
    Witam

Zakładając jednakowy prąd diody dla różnych kolorów (tego samego producenta lub serii) moc będzie zależna tylko od napięcia progowego diody. Napięcie to jest najmniejsze dla diod czerwonych, później zielona, żółta i najwyższe diody niebieskie i białe.

Koniec dyskusji!!! Chyba że znajdziesz coś sensownego, to napisz na priva. W przeciwnym razie poproszę o zamknięcie tematu
  • Poziom 18  
    "Wladek" nie denerwuj sie (bo to urodzie szkodzi) masz racje w swoim poscie wyzej!
    bo cytujesz: "diody jednego producenta lub serii" - dodal bym jeszcze technologii produkcji!)
    poczytaj sobie moj wczesniejszy post 9 od gory!
    nie sadze zeby moje niebieskie pochodzily od tego samego producenta co bierze Nokia!!!!!
    ale jak znajde troche czasu to sie pobawie
    i sprawdze miernikiem ile pradu bierze moja "niebieska Nokia" a Ty jak masz ochote sie pobawic to sprawdz ile pradu bierze taka 3510 (bez i) z oryginalnym oswietleniem.
    ustalmy warunki pomiaru:
    -tel ma byc 8 godzin po ladowaniu
    -wyjeta karta sim
  • Poziom 17  
    hehe wsadziłem te diody z boku i w ładowarce zmieniłem z zielonej na niebieską.......co prawda w ładowarce nie świeci mocno ale podświetla ładnie ale za to te z boku to oświetlają mi pół pokoju :) postaram sie jak najszybiej zrobić fotki i zapodam na forum