Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz lampowy. Ile to może kosztować?

dj_zibi 16 Lut 2005 23:25 1543 6
  • #1 16 Lut 2005 23:25
    dj_zibi
    Poziom 18  

myslałem nad zrobieniem wielokanałowej 5,1 końcówki mocy na TDA 7294 pod kolumny na teslach312 i tylnych 150.

jakosc podobno wzmaków lampowych jest o niebo lepsza powiedzcie ile wyniesie mnie wzmak lampowy by zasilał te kolumny. tak 5 końcówek mocy

0 6
  • #2 16 Lut 2005 23:30
    Banasiewicz02
    Poziom 30  

Baaaardzo drogie przedsięwzięcie :( wzmak lampowy stereo już kosztuje powyżej 3000zł a co dopiero 5,1 8O toż to będzie kosztowało tyle co samochód w miare dobry :) buduj lepiej na tych TDA taniej cię to wyjdzie...

0
  • #3 16 Lut 2005 23:40
    dj_zibi
    Poziom 18  

WZMACNIACZ YAMAHA AX-540

Co sądzicie o tym wzmaku za 400zł do stereo bedzie lepdszy do mostków tda dla tych arn 312????????

jak jakoś aha lubie techno

0
  • #4 16 Lut 2005 23:58
    End
    Poziom 29  

dj_zibi napisał:
    myslałem nad zrobieniem wielokanałowej 5,1 końcówki mocy na TDA 7294 pod kolumny na teslach312 i tylnych 150.

jakosc podobno wzmaków lampowych jest o niebo lepsza powiedzcie ile wyniesie mnie wzmacniacz lampowy by zasilał te kolumny. tak 5 końcówek mocy

Radzę iść gdzieś do salonu audio na prezentację sprzętu lampowego.
    Nie wszyscy lubią dźwięk lampowy.
    Tylko, ta druga harmoniczna ponoć jest taka przyjemna dla ucha...
    Powiem tak, zobacz sam , sprawdź, nie kieruj sie odczuciami innych bo możesz się zawieść.
    Każdy odczówa muzykę innaczej, nawet każdego dnia znajdzie coś innego...w muzyce.
    Cytat:
    WZMACNIACZ YAMAHA AX-540

Co sądzicie o tym wzmaku za 400zł do stereo bedzie lepdszy do mostków tda dla tych arn 312????????

jak jakoś aha lubie techno

To jak sluchasz tylko syntetyków to nie trudź się nad lampami.
    Tutaj chodzi o pewną barwe dźwięku jaką dają lampy.
    Jak pisałem...idź i sam sprawdź...
    Do "techniawki" polecam wzmacniacz 2x600W i jak nabliżej ucha...wtedy jest własnie ten efekt "Techno".
    A poważnie to zbuduj lampowca i posłuchaj na nim klasyki....(na dobrych kolumnach oczywiście) wtedy można "wpaść" w zachwyt muzyką i jej brzmieniem....

0
  • #5 17 Lut 2005 08:27
    Vault Dweller
    Poziom 29  

Albo rock'n'rolla, z dobrych winyli... Miodzio. Znam ja to uczucie swoistej ekstazy- gdy podczas prób podłączyłem do swojej lampowej konstrukcji kolumnę, oczywiście nie wysterowywałem kobyły do pełna a mniej więcej na jedną trzecią gwizdka bo bym inaczej ogłuchł. Tak więc wzmacniacz pracował pewnie jeszcze w klasie A, a dźwięk z niego... cudeńko. Na razie muszę mu inwerter wybadać bo wczoraj przy sprawdzaniu oscyloskopem wychodziło bardzo brzydkie obustronne obcinanie sygnału na jednym z wyjść.

0
  • #6 17 Lut 2005 21:48
    dj_zibi
    Poziom 18  

teraz słucham techna na technicsie su v500 ma 50watt. ale chyba do tych kolumn na telslach arn312 to będzie za cienki????????

dlatego myslałem zrobi na mostkach tda i rozwinąc go o koni(nastęnre dwie końcówki). Lub kupic mocny wzmak tak do 500zł. Ta yamaha w cenie się mieści co proponujecie????

0
  • #7 17 Lut 2005 22:06
    MatiZ
    Poziom 15  

Ja zgadzam sie z kolegami wyżej do takiej muzy niema większego sensu budować wzmaka na lampach, będzioe cie top za dużo kosztowało, a kożyci niewpółmiernir mniejsze....lepiej pomysl nad zbudowaniem sobie wzmaka na jakiść scalakach np. TDA, a jak już koniecznie chceż lampy to zbuduj sobie z nich przedwzmacniacz albo poprostu hybryde [wzmak ze sterowaniem na lmpie(pach)], zawsze to troszkę tego lampowego dzwięku, a i koszty całkiem przyzwoite....POZDRAWIAM..

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo