Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool AWG 681 - czyszczenie

23 Lut 2013 20:16 10383 22
  • Poziom 24  
    W ostatnim okresie pojawiły się problemy z praniem tzn. nie zawsze odwirowuje i czasami wygląda na to, że nie płucze.
    Zasobnik proszku/płynu jest w środku mocno zabrudzony.
    W jaki sposób można zdemontować w tej pralce zasobnik proszku/płynu?
    Jakie elementy można by jeszcze przeczyścić aby poprawić działanie pralki?
  • Poziom 22  
    Z przodu usunąłbym śmieci z filtra - u mnie w AWG680 jest na dole z przodu - wyleje się woda.
    Sprawdziłbym też ciśnienie w sieci wodociągowej.
  • Poziom 24  
    bgolab napisał:
    Z przodu usunąłbym śmieci z filtra - u mnie w AWG680 jest na dole z przodu - wyleje się woda.

Trzeba odkręcić przednią ściankę?
  • Poziom 22  
    Tylko maskownice na samym dole pralki z przodu. Z lewej strony będzie czarne kółko - tak jest w AWG680. Trzeba przekręcić - wyleje się woda i będą śmieci.

Ciśnienie w instalacji jest ważne. Nie pamiętam dokładnie jaka wartość jest wymagana (1.5bar?).
  • Poziom 24  
    bgolab napisał:
    Tylko maskownice na samym dole pralki z przodu.

Ta maskownica jest na wkręty czy na zatrzaski?
  • Poziom 22  
    Chyba na zatrzaski bo ją zgubiłem podczas przeprowadzki i teraz jej nie mam wogóle (AWG680). Chyba w instrukcji jest coś o tym.
  • Poziom 24  
    Maskownicę zdjąłem - wystarczyło podważyć od dołu.
    Przekręciłem pokrętło w lewo, nie udało się za mocno przekręcić i filtr nie chce wyjść.
    Nie wiem czy trzeba mocniej jeszcze kręcić w lewo czy tylko nieznacznie i już powinien się dać wyciągnąć?

Po tym lekkim przekręceniu delikatnie sączy się woda.
  • Poziom 24  
    Przewróciłem pralkę tyłem do podłogi i odkręciłem śruby mocujące pompkę.
    Nie wiem tylko jak zdjąć te przewody/rury?

Dodano po 2 [godziny] 30 [minuty]:

Udało się mam już pompkę wymontowaną :)

Dodano po 2 [godziny] 19 [minuty]:

Odkręciłem korpus z silniczkiem od korpusa pompy z filtrem i od tej strony wypchnąłem filtr na zewnatrz.
    Wszystko przeczyściłem. Było trochę kamienia ale nie powiedziałbym, że jakoś nadmiernie dużo. Jutro poskręcam wszystko, zobaczymy jaki to przyniesie efekt.
  • Poziom 24  
    Poskręcałem pralkę.
    Uzyskane efekty:
    - pralka odwirowuje
    /jest jednak takie wrażenie, że tak samo odwirowuje niezależnie od ustawionych obrotów np. 500 czy 800/
    - w pojemniku/zasobniku na płyn do prania (ostatni po prawej stronie) po zakończeniu praniu zostaje woda (po pierwszym praniu zostaje 1/4 pojemnika, a po następnym praniu ilość wody zwiększyła się do mniej więcej 1/2 pojemnika).
    Wcześniej tzn. przed rozkręceniem pralki i demontażem tego pojemnika/zasobnika nigdy taka sytuacja nie występowała.

Czy Szanownym Forumowiczą znane są takie przypadłości tej pralki?
    Co może być przyczyną i jak można to naprawić?
  • Poziom 22  
    Wirowanie sprawdzałeś na głównym praniu (bawełna)? Rozbierałeś tylko dozownik czy coś jeszcze? Płyn do płukania zbiera , zostaje czysta woda?Sprawdź czy dysza chodzi.
  • Poziom 24  
    Jak sprawdzić czy dysza chodzi?

Dodano po 19 [minuty]:

płyn do płukania zbiera, zostaje raczej woda (kolor wody)
  • Poziom 22  
    Na otwartych klapach przekręć programator zależnie od programu będzie się przesuwać.
  • Poziom 24  
    Sprawdzę jutro.

Ja zdemontowałem cały pojemnik/dozownik proszku/płynu. Wyjąłem go na zewnątrz i wyczyściłem. Żeby go wyjąć musiałem odkręcić 4 śruby (po jednej z prawej i lewej strony i dwie od przodu). Trzeba było też zdemontować linkę przy programatorze (przykręconą do plastikowej dźwigni, która zmienia położenie w zależności od nastawy programatora).
  • Specjalista AGD
    ekmir napisał:
    Trzeba było też zdemontować linkę przy programatorze (przykręconą do plastikowej dźwigni, która zmienia położenie w zależności od nastawy programatora)

No i źle ustawiłeś rozdzielacz wody. To jedno. Układ hydrostatu został przeczyszczony? Filtr na pompce to nie wszystko.
  • Poziom 24  
    Starałem się wszystko ustawić jak poprzednio.
    Ale może się mie udało. Jak to ustawić ?

Nie nie czyściłem układu hydrostatu - jak to zrobić?
  • Poziom 24  
    krzysiekl napisał:
    Na otwartych klapach przekręć programator zależnie od programu będzie się przesuwać.

Sprawdziłem, rozdzielacz reaguje - zmienia swoje położenie w zależności od ustawienia pokrętła programatora.
  • Poziom 22  
    To musiałeś źle ustawić linkę od rozdzielacza i dlatego teraz zostaje woda mimo że reaguje,musisz teraz próbować dobrze ustawić.
  • Poziom 24  
    krzysiekl napisał:
    To musiałeś źle ustawić linkę od rozdzielacza i dlatego teraz zostaje woda mimo że reaguje,musisz teraz próbować dobrze ustawić.

Starałem się ustawić ją w poprzednim położeniu ale możliwe, ze nastąpiło jakieś przesunięcie.
    Na co należy zwrócić uwagę żeby to dobrze ustawić?
  • Poziom 24  
    No i stało się :(
    Po 4 miesiącach poprawnej pracy, pralka znowu nie "wypuszcza" wody :( i nie odwirowuje.
    Czy to będzie wina pompki? czy coś wspólnego z tym może mieć hydrostat?
  • Poziom 24  
    Nie doczekałem się odpowiedzi :(
    Zamówiłem pompę odpływową - mam nadzieję, że po jej wymianie wszystko będzie "śmigać"
  • Poziom 39  
    Przed zamówieniem pompy dobrze byłoby podpiąć miernik do jej styków i sprawdzić czy jest podawane napięcie - napięcie jest, silnik stoi - wymiana; napięcia nie ma, wymiana silnika przedwczesna. Na PW masz SM.
  • Poziom 24  
    No to już za późno :(
    Pompa została już zamówiona, czekam na przesyłkę. A jeśli nie ma zasilania to gdzie szukać przyczyny? (programator?)