Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacji elektryczna w domu - schemat

syczux 26 Lut 2013 22:15 9405 3
 • #1 26 Lut 2013 22:15
  syczux
  Poziom 2  

  Witam.
  Po uprzednim zapoznaniu się z regulaminem ogólnym forum i jego zasadami chciałbym pokrótce przedstawić swój problem:
  Posiadam jedynie podstawową wiedzę na temat instalacji elektrycznych i modułowych i stąd ten post. Planuję wykonanie instalacji elektrycznej w nowym budynku z poddaszem urzytkowym jednorodzinnym (razem z budynkiem gospodarczym wolno stojącym) i chciałbym to zrobić według poniższego schematu. Chciałbym dodać, że moc szczytowa wynosi 14 kW, prąd szczytowy 21,3 A a układ sieci to TN-C. Proszę o wytknięcie błędów i ewentualne poinstruowanie jak daną rzecz poprawić.
  Zastanawia mnie również zabezpieczenie główne w złączu, które wg. warunków ZE ma wartość 25 A i charakterystykę B, przedstawione przez projektanta na poniższym rysunku:
  Instalacji elektryczna w domu - schemat
  a poniżej schemat
  Instalacji elektryczna w domu - schemat

  1 3
 • #3 26 Lut 2013 23:25
  fighter
  Poziom 21  

  Kolego rosomak7 odpowiem ci na pytanie ;)
  Autor postu stosuje dwa liczniki i ponownie uziemia PE dlatego, że posiada jedynie podstawową wiedzę na temat instalacji elektrycznych tak jak napisał wiec teraz zrobi instalcje w domu z pomocą forum a nastepny obiekt jak zrobi to pewnie stacja trafo tez z pomoca internetu.

  0
 • #4 26 Lut 2013 23:28
  retrofood
  Moderator

  syczux napisał:

  Posiadam jedynie podstawową wiedzę na temat instalacji elektrycznych i modułowych i stąd ten post. Planuję wykonanie instalacji elektrycznej w nowym budynku z poddaszem urzytkowym jednorodzinnym (razem z budynkiem gospodarczym wolno stojącym) i chciałbym to zrobić według poniższego schematu.


  Do projektowania instalacji potrzebne są uprawnienia budowlane projektowe.

  0