Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router przerywa połączenie po resecie

01 Mar 2013 21:02 1812 11
  • Poziom 8  
    Witam,
    Kilka dni temu w moim mieście wyłączyli prąd na kilka minut, od tej chwili mam problemy z routerem. Jest to model 8level WRT 150A, mam radiowy internet od lokalnego dostawcy. Z anteny na dachu internet idzie kablem do adaptera gdzie wchodzi do wejścia POE a nowy kabel ethernet wychodzi wyjściem LAN, po czym kieruje się do routera też do wejścia LAN, z routera idzie nowy kabel ethernet do komputera. Teraz kilka informacji czego próbowałem:
    1. Wszystko działa dobrze na komputerze gdy podłączam od razu z adaptera do komputera.
    2. Próbowałem wyłączać wi fi - nie pomogło
    3. Próbowałem wyłączać zabezpieczenia (włączając filtrowanie adresów MAC) - nie pomogło
    4. Próbowałem wgrać nowy firmware - nie pomogło
    5. Próbowałem przywracać ustawienia fabryczne - nie pomogło

Liczę na waszą pomoc.
  • PCBway
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    1. Pokaż ustawienia z "adaptera" (jak jesteś do niego bezpośredio podłączony) oraz
    2. Ustawienia z WRT (jak jesteś podłączony do WRT po LANie): WAN, LAN i WiFi
  • Poziom 8  
    Mógłbyś bardziej sprecyzować? Wpisywać jakieś komendy w cmd.exe, czy po prostu właściwości połączenia? Wydaje mi się, że wszystko przypisuje się automatycznie. Jutro rano będę próbował przełączać.
  • PCBway
  • Poziom 39  
    Wchodzisz przez przeglądarkę (wpisując np 192.168.0.1 lub 192.168.1.1) i logujesz się do routera. Robisz sreen-shot - czyli przy użyciu klawisza [PrntScrn] robisz kopię i wpisujesz (Ctrl-V) obrazek w paint lub innym do edytowania zdjęć/obrazów.
    ...I te obrazki załączasz do postu
  • Poziom 8  
    btw. Spoko, aż tak zielony by tłumaczyć mi robienie screena nie jestem :P ale dzięki.

dane podane na routerze nie działają, gdy przełączę na router jest to samo, niedawno odkryłem że do routera mam dostęp tylko wtedy gdy mam odłączony internet a router jest podłączony tylko kablem ethernet do komputera.
    Router przerywa połączenie po resecie [/img]
  • Poziom 39  
    emlo9999 napisał:
    ...dane podane na routerze nie działają, gdy przełączę na router jest to samo...
    :?: To bardzo enigmatyczne... :?
    emlo9999 napisał:
    do routera mam dostęp tylko wtedy gdy mam odłączony internet a router jest podłączony tylko kablem ethernet do komputera...

1. W kompie ustawiasz obydwie karty (LAN i WiFi) na auto-config.
    2. Podłączasz się do routera i i wpisujesz w ustawieniach WAN dane od operatora. Z tego co widzę, to nie jesteś podłączony routerem do net-u (bo nie masz nic w ustawieniach) i router (jak widać) jest rozłączony.
    3. Jeśli łączysz się kompem bezpośrednio (bez routera) do net-u to znaczy, że kartę masz ustawioną na sztywno i z tymi ustawieniami nie połączysz się do routera.
  • Poziom 8  
    Rzeczywiście niejasno to wyjaśniłem.
    1.Przy pierwszym screenie chodziło mi o to, że nie wiem co wpisać w Nazwa użytkownika i Hasło, ponieważ mam internet radiowy, a wpisując 192.168.1.1 pewnie się łączę do mojego usługodawcy.
    2. Sprawa wygląda podobnie z drugim screenem, gdy kabel od antenty na dachu jest podłączony do routera (czyli mam internet), wtedy też łączę się z usługodawcą, dopiero jak go odłączę mam dostęp do routera. Znaczy to, że nie mogę sprawdzić i zmieniać ustawień gdy podpięty jest internet.
    3. Wszystko mam ustawione na automatyczne.
    4. Gniazdo WAN jest puste, czy to nie problem w zmienianiu ustawień WAN?(Tak podłączał usługodawca jak instalował router)
    5. Nie dostałem żadnych danych od operatora, wszystko łączy się automatycznie.
  • Poziom 39  
    1. Musisz mieć inne ustawienia od strony WAN i LAN routera.
    2. Jeśli łączysz się bezpośrednio od usługodawcy dostając 192.168.1.1 (raczej wątpię), to w WAN ustawiasz też, ale PRZEDE WSZYSTKIM to usługodawca powinien Ci dać ustawienia, które wpisujesz po stronie WAN.
    3. W ustawieniach LAN routera zmieniasz usawienia na sięć 10.x.x.x. (IP routera 10.1.1.1, gateway/brama tak samo, zakres IP, subnet na 255.0.0.0).
    4. Save routera i reboot (nie reset).
    5. W kompie ustawiasz auto-config zarówno na kartach WiFi jak i LAN.
    6. Restart kompa.

Jak nie działa to czekam na screena, z LAN i WiFi routera, ale przed tem KONIECZNIE potwierdź parametry łącza u providera.
  • Poziom 8  
    Zastosowałem się do części twoich instrukcji i podziałało... w pewnym stopniu. Komputer i telefon działają teraz OK, ale problem jest z tabletem - zachciało mi się kombinować z filtrowaniem adresów MAC i dodałem telefon i tablet do wyjątków. Po czym się rozmyśliłem i przywróciłem ustawienia fabryczne. Z telefonem jest OK, tablet - android 4.04, łączy się z routerem znaczy jest szara ikonka, mogę nawet wejść do menu routera, lecz nie przesyła danych.
    W logach routera:
    Code:
    wlan0: A wireless client is deauthenticated - 00:EA:75:52:71:A0
  • Poziom 39  
    emlo9999 napisał:
    Komputer i telefon działają teraz OK...
    Znaczy, że po stronie WAN jest ok.

emlo9999 napisał:
    ...ale problem jest z tabletem - zachciało mi się kombinować z filtrowaniem adresów MAC...
    :?:
    emlo9999 napisał:
    ...i przywróciłem ustawienia fabryczne. Z telefonem jest OK, tablet - android 4.04, łączy się z routerem znaczy jest szara ikonka, mogę nawet wejść do menu routera
    Jeśli wchodzisz tabletem na ustawienia routera, to WiFi też jest w porządku. Sprawdź jeszcze raz filtry: port forward, port trigger, itp... Jeśli nic nie znajdziesz, to jeszcze raz reset i wstaw ponownie ustawienia jakie przesłałem wcześniej.

Ale zanim to zrobisz prześlij screena z usawień WAN, żeby sprawdzić routing z class private IP na private IP
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Jeśli WAN hula to w LAN ustaw na 172.16.0.0
    IP address: 172.16.0.1
    subnet: 255.255.0.0
    DHCP - ON/enable
    IP range: 172.16.0.1 - 172.16.0.100

Wszystkie karty-klienckie na auto-config